Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Pilny apel Rossmanna do wszystkich klientów. Gigantyczne oszustwo
Adrianna Boryń
Adrianna Boryń 27.05.2020 21:20

Pilny apel Rossmanna do wszystkich klientów. Gigantyczne oszustwo

rossmann
fot. eastnews.pl/Arkadiusz Ziolek

Rossmann i jego klienci padli ofiarą cyberprzestępcy. W ostatnich dniach mnóstwo osób otrzymało kuszącą ofertę, której autorem miała być rzekomo największa sieć drogerii w Polsce. Klienci dostali propozycję zgarnięcia aż 250 złotych, jednak zamiast wygranej zostały im jedynie puste konta. Drogeria, dowiadując się o wspomnianych praktykach, od razu zainterweniowała, ostrzegając swoich klientów przed oszustwem.

W ostatnim czasie coraz częściej dochodzi do przestępstw w cyberprzestrzeni. Ostatnio ofiarą takich działań padł Rossmann i jego klienci. Hakerzy podszyli się pod największą sieć drogerii w Polsce, wyłudzając dane osobowe, numery kont, a także hasła do nich. W efekcie nie z winy Rossmanna, mnóstwo osób straciło swoje oszczędności.

Klienci sieci Rossmann zostali oszukani

W ostatnim czasie mnóstwo osób otrzymało ofertę, której treść zachęcała do wypełnienia krótkiej ankiety. W zamian za poświęcenie kilku minut i wypełnienie formularza rzekomo można było otrzymać aż 250 złotych. Brzmi bardzo kusząco, jednak to nic innego niż czyste oszustwo.

Fikcyjna oferta miała zostać przygotowana przez sieć drogerii Rossmann, pod którą podszyli się oszuści. Przestępcy za pomocą ankiety chcieli wyłudzić dane osobowe, numery kont oraz hasła do nich. Wiele osób niestety skorzystało z fałszywej oferty. Dzięki uzyskanym informacjom oszuści przejmowali konta klientów i przywłaszczali z nich wszystkie środki.

  1. Łukasz Szumowski wyjawił prawdę. Podał kluczową informację dla Polski
  2. Niestety, dotarła do nas smutna wiadomość. Nie żyje Andrzej Szaniawski
  3. Używasz jednej popularnej przyprawy? Może obciąża wątrobę i nerki

Rossmann apeluje do swoich klientów

Jak tylko informacja o oszustwach ujrzała światło dziennie, Rossmann zabrał głos w tej sprawie. Sieć drogerii wydała oficjalny komunikat, w którym ostrzega przed nielegalnymi praktykami.

Wszystkie organizowane przez naszą firmę konkursy i promocje prezentowane są wyłącznie w naszych sklepach, gazetkach promocyjnych, magazynie „Skarb”, oficjalnych profilach w mediach społecznościowych, aplikacji Rossmann PL oraz na stronie: www.rossmann.pl – brzmi komunikat Rossmanna, jak podaje biznes.wprost.pl.

Zatem zanim skorzystacie z tego rodzaju ofert, upewnijcie się, że pochodzą one z wiarygodnego źródła. Wszelkie informacje na temat promocji zawsze można znaleźć na oficjalnych stronach wraz z regulaminem.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

rossmann

Rossmann i jego klienci padli ofiarą cyberprzestępcy.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Czarna wizja jasnowidza Jackowskiego. Zacznie się nagle, wszystkich nas zaskoczy
  2. Zniosą znienawidzony zakaz, jest potwierdzenie. Padła dokładna, możliwa data
  3. Matka zrobiła własnemu dziecku niewybaczalną rzecz. Maleństwo cudem przeżyło
  4. Młoda dziewczyna kupiła bezdomnemu obiad. Wręczył jej kartkę, przez którą zupełnie ją zatkało
  5. Żona kandydata na prezydenta jest w ciąży. Cudowna wiadomość, tata pęka z dumy
  6. Majątek nowej prezes Sądu Najwyższego zwala z nóg. Ujawniamy

Źródło: biznes.wprost.pl