Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Rząd zmienił decyzje co do zasiłku dla bezrobotnych. Kwota może zbulwersować wielu
Adrianna Boryń
Adrianna Boryń 30.05.2020 10:11

Rząd zmienił decyzje co do zasiłku dla bezrobotnych. Kwota może zbulwersować wielu

kara
Screen z youtube.com/ Kancelaria Premiera

Rząd pospieszył się ze swoimi obietnicami i niestety część Polaków na tym ucierpi. Zasiłek dla bezrobotnych od 1 czerwca miał wynosić nie 860 złotych, ale 1200. Obiecujące plany nie zostaną zrealizowane z przyczyn technicznych. Na razie Polacy będą musieli zadowolić się podwyżką w wysokości niespełna 20 złotych.

Rząd nie spełni zapowiadanych obietnic, o których była mowa jeszcze kilka dni temu. Z inicjatywy prezydenta Andrzeja Dudy, zasiłek dla bezrobotnych od 1 czerwca miał zostać podniesiony do kwoty 1200 złotych. Jednak, jak wynika z komunikatu Ministerstwa Rodziny i Pracy, te plany nie zostaną zrealizowane w pierwotnym terminie. Zasiłek dla bezrobotnych owszem wzrośnie, ale o zaledwie 19,90 zł.

Rząd podniesie kwotę zasiłku o niespełna 20 złotych

Jeszcze tydzień temu Mateusz Morawiecki zapewniał, że zasiłek dla bezrobotnych z inicjatywy prezydenta Andrzeja Dudy zostanie podniesiony do kwoty 1200 złotych. Wspomniana podwyżka miała wejść w życie 1 czerwca, jednak jak wynika z komunikatu Ministerstwa Rodziny i Pracy tak się nie stanie. Kwota zasiłku zostanie podwyższona, jednak o zaledwie 19,90 złotych.

Projekt, o którym mówił rząd, nie może zostać zrealizowany wraz z początkiem nowego miesiąca z przyczyn czystotechnicznych, o których chyba zapomniał Premier Morawiecki. Kwota zasiłku zmieniana jest raz w roku, właśnie w czerwcu. Zatem w przyszłym miesiącu prace nad projektem wciąż będą trwały. W związku z tym na jakiekolwiek zmiany będziemy musieli poczekać do lipca.

  1. Najnowsze informacje o pieniądzach Polaków. Czy powinniśmy czuć się oszukani?
  2. Niewyobrażalna tragedia w centralnej Polsce. Wśród ofiar 3 dzieci
  3. Przywiązał córkę do krzesła i przez 13 lat więził w piwnicy. Nie mieści się w głowie, cały świat zamarł

Zasiłek solidarnościowy

Zasiłek solidarnościowy, o którym także wspominał rząd, również stoi pod znakiem zapytania. Andrzej Duda obiecywał pomoc dla mieszkańców Polski, którzy stracili pracę z powodu epidemii koronawirusa. Planowano takim osobom dodatkowo wypłacać 1300 złotych przez 3 miesiące. Nie wiadomo jednak, czy dodatkowe środki będą przysługiwać wszystkim bezrobotnym, czy tylko tym osobom, które obecnie nie mają prawa do zasiłku dla bezrobotnych.

Jakiekolwiek wypłaty środków będą możliwe dopiero od lipca. Warto wspomnieć, że ostateczna kwota zasiłku dla bezrobotnych jest uzależniona od stażu pracy. Mimo to, na dodatkowe pieniądze będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

rząd

Rząd obiecywał podniesienie kwoty zasiłku, jednak obietnice nie zostaną zrealizowane w terminie.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Dwie osoby ranne, droga zablokowana. Kolejny poważny wypadek na Mazowszu
  2. Nowe zagrożenie w Polsce. Eksperci nie mają wątpliwości
  3. Norbi pokazał żonę. Marzena jest trzecią żoną gwiazdora. Piękna?
  4. Myśleli, że zmarła podczas porodu. Wtedy jej mąż wyszeptał słowa, które doprowadziły do cudu
  5. Nie żyje najstarszy mężczyzna na świecie. Dożył nieprawdopodobnego wieku
  6. Warszawa. Ruszył kolejny Strajk Przedsiębiorców. Co tam się dzieje?

Źródło: fakt.pl