Rozrywka.Lelum.pl

Fot. unsplash.com @seteales

Single. Dlaczego faceci chcą nimi być? Naukowcy wymieniają 5 powodów

27 Sierpnia 2018

Autor tekstu:

Marzena Siarkiewicz

Single. W dzisiejszych czasach jest ich coraz więcej. Naukowcy już wiedzą, czemu niektórzy panowie nie decydują się na związek.

Single. W dzisiejszych czasach jest ich coraz więcej. Naukowcy już wiedzą, czemu niektórzy panowie nie decydują się na związek.

W dzisiejszych czasach bycie samotnym nie jest niczym wstydliwym. Brak partnera przy boku nikogo już nie szokuje. Czy to dobrze? Ma to zarówno swoje plusy i minusy.

Czemu single nie chcą związku?

Naukowcy z University of Nikosia przeprowadzili bardzo interesujące badanie. Na podstawie wpisów na popularnej stronie internetowej Reddit, znaleźli oni 9 najczęstszych powodów, dla których panowie nie chcą decydować się na związek. My bliżej przyjrzymy się pięciu z nich.

  1. Wygląd – duża rzesza mężczyzn unika związku z tego dość prozaicznego powodu. Kompleksy, które związane mogą być m.in. z łysieniem, małym przyrodzeniem. To najczęstsza przyczyna braku inicjatywy, jeśli chodzi o podryw.
  2. Brak poczucia własnej wartości – są faceci, którzy mają problem z przerostem ego oraz tacy, którzy czują się szalenie mało wartościowi. Z czego to wynika? Prób odpowiedzi na to pytanie było już wiele. Wiadome jest jedno, skutecznie uniemożliwia to stworzenie związku.
  3. Lenistwo – niektórym po prostu się nie chcę. Powiedzmy to sobie szczerze, istnieją panowie, którzy wolą spędzić wieczór w towarzystwie kolegów, gier konsolowych i puszek piwa, niż wyjść na miasto i wyruszyć na podryw.
  4. Świadomy wybór stylu życia – czasem brak wyjaśnienia czegoś jest najlepszym wyjaśnieniem. Mówiąc wprost, są mężczyźni, którzy po prostu nie chcą ograniczać się do jednej osoby w swoim życiu i podejmować zobowiązań. Przynajmniej nie wtedy, kiedy są młodzi. Wpisów, w których faceci swój stan cywilny tłumaczą właśnie w ten sposób, naukowcy znaleźli na Reddicie ponad 400. Coś musi być na rzeczy.
  5. Brak umiejętności podrywania i filtrowania – w obawie przed zbłaźnieniem się przed kobietą, płeć męska często rezygnuje z podbojów. Szkoda.

Inne powody, dla których faceci nie angażują sie w romantyczną relację to introwertyzm, niedawno zakończony związek, trauma po poprzedniej parterce czy nadwaga.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

single
ZOBACZ TEŻ:
  1. Płaczące dziecko w bloku w Warszawie. Sąsiedzi wywiesili list do rodziców
  2. Demi Lovato PRZYZNAŁA SIĘ! Od kwietnia regularnie brała narkotyki
  3. Maryla Rodowicz kiedyś i dziś. Cudowna

źródło: cosmopolitan.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Nowości

Maciej Orłoś zapozował z 22 lata młodszą partnerką. Brylują razem na wakacjach
Czytaj więcej >

Nowości

Polsat SuperHit Festiwal: Maciej Dowbor zwrócił się ze sceny do swojej mamy. Poruszający gest
Czytaj więcej >

Nowości

Beata Kozidrak wyszła na scenę a widownia oszalała. To wielki dzień dla ikonicznej gwiazdy
Czytaj więcej >

Nowości

Zamieszanie po Telekamerach, poszło o suknię Cichopek. "Kontrowersyjna" część stroju podzieliła ekspertów
Czytaj więcej >

Nowości

Justyna Kowalczyk apeluje przed pogrzebem ukochanego. Ma dwie prośby do żałobników
Czytaj więcej >

Nowości

Polsat SuperHit: Dawid Kwiatkowski nagle zbiegł ze sceny i wpadł prosto w jej objęcia. Polały się łzy
Czytaj więcej >
Marzena Siarkiewicz

Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka psychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Jej największą pasją jest podróżowanie. Kocha dobre jedzenie, filmy i seriale. Jej największym marzeniem jest przejechanie wraz z przyjaciółmi słynnej drogi 66 w Stanach Zjednoczonych. Miłośniczka Disney'a. Uwielbia poszerzać swoje horyzonty i zdobywać wiedzę.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]