Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Skandal po występie Majki Jeżowskiej na "Marszu Miliona Serc". Oburzeni ludzie zrobili jej wielką aferę
Aleksandra Gadzińska
Aleksandra Gadzińska 02.10.2023 22:37

Skandal po występie Majki Jeżowskiej na "Marszu Miliona Serc". Oburzeni ludzie zrobili jej wielką aferę

Majka Jeżowska
fot. KAPiF, Majka Jeżowska

Fala hejtu spadła na Majkę Jeżowską po weekendowych wydarzeniach, które mocno odcisnęły się w polskich mediach. Oburzeni internauci ostro reagują na zachowanie artystki, która najpierw zagrała na związanym z TVP “Roztańczonym Narodowym”, a następnie wystąpiła na scenie podczas Marszu Miliona Serc, zorganizowanego przez Koalicję Obywatelską. 

Majka Jeżowska pod ostrzałem. Poszło o dwie imprezy

Przełom września i października upłynął nam na obserwacji wielkich wydarzeń kulturalno-społecznych. W minioną sobotę na PGE odbył się koncert “Roztańczony Narodowy”, w którym udział wzięły takie gwiazdy, jak Viki Gabor, Doda, Blanka, Piękni i Młodzi, Akcent, czy Boys. 

Co roku impreza ta była transmitowana przez TVP. Nie dziwi więc, że wiele osób zaskoczyła obecność na scenie… Majki Jeżowskiej, która zwłaszcza w ostatnim czasie dosadnie wypowiadała się na temat partii rządzącej. 

Może ci się coś nie podobać, wtedy nie idziesz, nie słuchasz, robisz coś innego, ale nie możesz wtrącać się do kreatywności i do prywatności człowieka i do jego intymności. Dlatego chciałabym, żeby wygrały takie idee, które pozwolą mi żyć w takim pięknym kraju - mówiła dla Plejady. 

Majka Jeżowska (2).jpg
fot. KAPiF, Majka Jeżowska
Donald Tusk i Rafał Trzaskowski skomentowali to, co wydarzyło się na Marszu. Nie patyczkowali się

Majka Jeżowska naraziła się fanom. Przykre, co o niej napisano

Być może sytuacja nie wywołałaby aż tak skrajnych emocji, gdyby następnego dnia, w niedzielę 1 października Majka Jeżowska nie wzięła udziału w organizowanym przez Koalicję Obywatelską Marszu Miliona Serc, który w Warszawie zgromadził, wedle różnych szacunków, od 400 tysięcy do miliona osób z całej Polski. 

Frekwencja nie była jedynym tematem sporu, pomiędzy zwolennikami różnych opcji politycznych. Fakt, że uwielbiana artystka w ciągu jednego weekendu wystąpiła na imprezie kojarzonej z TVP i PiS oraz marszu wolnościowym mocno nie spodobał się fanom. 

Jak jej nie wstyd najpierw wspierać TVP, a kilkanaście godzin później śpiewać o wolności na marszu, który przeciwstawia się propagandzie TVP? Ja z mężem nie po to przyjechałam z Rzeszowa, żeby oglądać na scenie tych, którzy dogadują się z TVP. To bezczelność wobec wszystkich, którzy na marszu byli. Jestem naprawdę oburzona - pisała w liście do redakcji Faktu jedna z uczestniczek. 

Majka Jeżowska wcale nie wystąpiła w TVP? Menadżerka ujawnia zaskakujące szczegóły

Na zarzuty rozdrażnionych internautów zdecydowała się odpowiedzieć menadżerka Majki Jeżowskiej, z którą skontaktowała się redakcja Faktu. Okazuje się, że wokalistki… wcale nie pokazano w sobotę w TVP. 

Majka nie była na antenie TVP i nie podpisywała umowy z TVP, tylko z firmą Krysiak Polska. Majka wystąpiła dla ludzi na PGE Narodowym, ale na pewno nie dla Telewizji Polskiej. 

Obecność Jeżowskiej na Marszu Miliona Serc przypieczętował z resztą wytęp, podczas którego artystka wykonała piosenkę Chłopców z Placu Broni “Kocham wolność”. W rozmowie z Plejadą podkreślała, jak ważne jest dla niej przesłanie tego utworu. 

Najbardziej cenię w swoim życiu wolność. Wolność tego, o czym myślę, o czym mówię, jak mówię, do kogo mówię, jak się ubieram. Chcę być właścicielką swojego życia, swojego ciała, swoich poglądów. 

Znamienny jest też w tej sytuacji fakt, że na profilu społecznościowym Majki Jeżowskiej do teraz brakuje wzmianki o występnie na “Roztańczonym Narodowym”. Wokalistka z dumą wstawiła za to dwa zdjęcia z marszu.

Kiedy czytam obelżywe komentarze spreparowane przez trolli, opluwające nas za to, myślę o moim dziadku Janie Jeżowskim, rozstrzelanym w obozie jenieckim przez komunistów, o moim śp. tacie Zbigniewie, który był bezpartyjnym lekarzem- społecznikiem i nauczył mnie patriotyzmu i zaangażowania w pomaganie ludziom. I przez 40 lat mojej kariery muzycznej byłam i jestem temu wierna! 

 

Tagi: koncerty