Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Skandal z Ralphem Kamińskim spadł, jak grom. Dopuścił się haniebnego czynu? Inny gwiazdor pokazał dowody
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 07.06.2023 10:55

Skandal z Ralphem Kamińskim spadł, jak grom. Dopuścił się haniebnego czynu? Inny gwiazdor pokazał dowody

Ralph Kaminski
fot. KAPiF, instagram.com/ralphkaminski

W nowym spocie reklamowym Ralph Kaminski zaprasza Polaków do stolicy, gdzie ma odbyć się doroczna edycja “Wianków nad Wisłą”. Jedni zachwycają się oryginalnością filmiku, zaś inni zarzucają plagiat. O co dokładnie chodzi?

Ralph Kaminski to jeden z najbardziej kontrowersyjnych polskich wokalistów. Jednak tym razem poszło o coś zupełnie innego, niż jego wizerunek. W komentarzach pod najnowszym postem na Instagramie zarzucono mu plagiat. 

Ralph Kaminski poprowadzi warszawskie "Wianki nad Wisłą"

Ralph Kaminski to artysta, o którym było już w Polsce głośno, nie tylko ze względu na wyróżniającą się twórczość muzyczną. Wokalista tworzy w gatunku alternatywnym, w którym niejednokrotnie został wyróżniony. Na scenie zabłysnął w 2009 roku, biorąc udział w "Szansie na Sukces" następnie w “X-Factorze”. Jego kariera prężnie się rozwinęła — w 2022 roku wystąpił w reklamie znanego fast foodu, gdzie promował swój najnowszy album “Bal u Rafała”. Pod koniec roku dał koncert na Sylwestrze z Polsatem. 

W tym roku twórczość Ralpha Kaminskiego została doceniona po raz kolejny. Wokalista dostał szansę poprowadzenia warszawskich “Wianków nad Wisłą”, które w tym roku odbędą się w rytmie utworów Kory. Fanów zachwycił spot reklamowy wydarzenia, który Ralph udostępnił na swoich mediach społecznościowych. Okazuje się jednak, że niektórzy dopatrzyli się w nim plagiatu!

"To była genialna przygoda i mega doświadczenie". Maciej Dowbor nagle podsumował program Polsatu, który prowadził

W kierunku Ralpha Kaminskiego posypały się oskarżenia

“Wianki nad Wisła” to wielkie muzyczne wydarzenie, które odbywa się co roku w Warszawie. Tym razem koncert przebiegnie pod hasłem "KORA. Przyszłam na świat po to", będącym hołdem dla twórczości legendarnej polskiej wokalistki. W najnowszym spocie reklamowym wydarzenia, który Ralph Kaminski udostępnił na swoich mediach społecznościowych, dowiadujemy się, że to on poprowadzi imprezę. Fanów artysty zachwyciło nagranie z jego udziałem, w którym tańczy na tle białego, wypełnionego po brzegi kwiatami kabrioleta. 

– Kocham Korę. A jej twórczość jest dla mnie wielką inspiracją – opowiadał na nagraniu Ralph.

Fani zachwycili się konceptem auta, w którym rosną wielobarwne kwiaty. W komentarzach pod postem pojawiło się wiele pozytywnych komentarzy. Jednak jeden z nich zostawił Piotr Rubik, sugerując, że Ralph Kaminski inspirował się jego albumem!

Czy Ralph Kaminski skopiował koncept Piotra Rubika?

Piotr Rubik rozpoczął karierę solo pod pseudonimem “Rubens”. 26 sierpnia 2022 roku artysta opublikował na swoich mediach społecznościowych okładkę najnowszej płyty zatytułowanej „Piosenki, których nikt nie chciał”. Widać na niej samochód, biały kabriolet, wypełniony kwiatami, w którym wokalista zajmuje fotel kierowcy. Rubik stwierdził, że samochód ze spotu Ralpha Kaminskiego jest uderzająco podobny do jego autorskiego konceptu. 

Pod najnowszym postem Kaminskiego Piotr Rubik zostawił komentarz brzmiący “Hmmmmm”, któremu towarzyszą zamyślone emotikonki, zaś na swojej relacji na Instagramie zaprezentował dowody, które mają udowodnić plagiat. Artystę wsparł w tej teorii Karol Gustavv Małecki, fotograf, który był autorem sesji zdjęciowej do okładki Rubika.

Ralph Kaminski nie odniósł się jeszcze od całej sytuacji. Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Piotr Rubik
fot. https://www.instagram.com/rubens____
Piotr Rubik
fot. https://www.instagram.com/rubens____
Ralph Kaminski plagiat
fot. instagram.com/karolgustavv