Rozrywka.Lelum.pl > Programy > Smutne wieści od Kuby Wojewódzkiego, ogłosił że zdjęto go z anteny. Koniec programu po skandalicznej wypowiedzi?
Martyna Kucharczyk
Martyna Kucharczyk 13.06.2022 00:18

Smutne wieści od Kuby Wojewódzkiego, ogłosił że zdjęto go z anteny. Koniec programu po skandalicznej wypowiedzi?

Kuba Wojewódzki
fot. TRICOLORS/East News

Kuba Wojewódzki poinformował na Instagramie, że poniedziałkowy odcinek podcastu „WojewódzkiKędzierski” nie zostanie wyemitowany. Dziennikarz wyjaśnił, że powyższa decyzja jest związana z wypowiedzią Rafał Trzaskowskiego, który w trakcie jednego z odcinków nazwał się „du**arzem”.

Wojewódzki nie przekazał w danej sprawie zbyt wielu informacji i zablokował możliwość dodawania komentarzy. Teraz media zastanawiają się, jak będzie wyglądać przyszłość podcastu. Czy Wojewódzki i Kędzierski zasiądą jeszcze razem przed mikrofonami?

Kontrowersyjna wypowiedź w podcaście Kuby Wojewódzkiego i Piotra Kędzierskiego

Podczas swojego podcastu Kuba Wojewódzki i Piotr Kędzierski rozmawiają ze sławnymi gośćmi na tematy dotyczące kariery oraz życia prywatnego. Dzięki cotygodniowemu programowi odbiorcy mogą poznać dziennikarzy z zupełnie innej strony i posłuchać rozmów utrzymanych w poważnym tonie. W jednym z odcinków przed mikrofonem zasiadł obecny prezydent Warszawy, który powiedział o jedno słowo za dużo.

Rafał Trzaskowski, rozmawiając z Kubą Wojewódzkim i Piotrem Kędzierskim, opowiedział o dawnych latach i swojej młodości. W pewnym momencie zażartował, że był kiedyś „du**arzem”. Te słowa wywołały ogromne kontrowersje. Prezydenta Warszawy zalała fala krytyki.

„WojewódzkiKędzierski” nie zostanie wyemitowany

– Niestety nieformalna konwencja rozmowy z Kędzierski&Wojewódzki sprawiła, że opisując historie sprzed 30 lat słownictwem przeniosłem się do czasów liceum. Dla takich słów nie ma i nie powinno być miejsca w przestrzeni publicznej. Wszystkich, którzy poczuli się urażeni przepraszam – napisał na Twitterze Rafał Trzaskowski po niefortunnej wypowiedzi.

Okazało się jednak, że sprawa nie została zapomniana i odbiła się na podcaście „WojewódzkiKędzierski”. Kuba Wojewódzki przekazał, że najbliższy odcinek programu nie zostanie wyemitowany.

– W związku ze śledztwem w sprawie tzw „dupiarza” jutrzejszy odcinek podcastu @wojewodzkikedzierski zostaje odwołany. O reszcie będziemy informować na bieżąco.
Taki mamy klimat — wyjaśnił dziennikarz na Instagramie.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Michał Szpak stał się obiektem uczuć mężatki. Kobieta ma nawet dziecko
  2. Ruszyła pilna akcja. Chodzi o zanieczyszczenie toksynami
  3. W domu Małgorzaty Kożuchowskiej zapadła poważna decyzja. Aktorka musiała zrobić to dla taty