Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Polska sportsmenka nie wytrzymała. Pokazała kartkę z parafii, którą dostała, jest oburzona
Karol Osiński
Karol Osiński 29.12.2020 17:49

Polska sportsmenka nie wytrzymała. Pokazała kartkę z parafii, którą dostała, jest oburzona

fot. facebook.com/dariazawistowskaofficial

Polska sportsmenka, a dokładniej szczypiornistka Zagłębia Lubin Daria Zawistowska otrzymała kartkę z parafii, która wywołała u niej bardzo negatywne uczucia. Z uwagi na pandemię koronawirusa parafie w całej Polsce próbują znaleźć jak najlepsze rozwiązania dotyczące wizyt duszpasterskich w domach swoich parafian. Piłkarka ręczna była mocno zdziwiona rozwiązaniem proponowanym przez jej parafię.

Niektóre parafie w Polsce przekładają tradycyjną kolędę na późniejsze terminy, z kolei inne zdecydowały o dodatkowych mszach świętych. Natomiast istnieją także parafie, które proponują bardzo zaskakujące rozwiązania. Do jednej z nich należy polska sportsmenka Daria Zawistowska.

Sportsmenka otrzymała formularz ze swojej parafii

Pandemia koronawirusa sprawiła, że tradycyjne wizyty duszpasterzy w naszych domach po świętach Bożego Narodzenia stały się mocno ograniczone, lub po prostu niemożliwe. Wobec tego parafie próbują odnajdywać wszelkie możliwe rozwiązania, by Polacy mogli odbyć poświąteczną kolędę.

Warto zaznaczyć, że w tej sprawie nie zapadła żadna ogólnopolska decyzja, a każda parafia ma wolną rękę w kwestii rozwiązania kolędowego. Np. w archidiecezji częstochowskiej wierni mogą sami zapraszać księdza do swoich domów na życzenie. Inne zaś zdecydowały się przenieść wizyty na późniejsze terminy, a kolejne zaplanowały dodatkowe msze święte.

Kolędy same w sobie nie zostały odwołane, ale wszystko zależy od sposobu, w jaki się one odbędą. Wielkiego zdziwienia nie ukrywała polska sportsmenka, Daria Zawistowska, grająca dla drużyny szczypiornistek Zagłębia Lubin. Otóż otrzymała ona przed kolędą kartkę ze swojej parafii, na której widnieje formularz do wypełnienia.

Najdziwniejszy jest w tym fakt, że należy wypełnić na nim bardzo szczegółowe dane, których nie wymagają wszelkie instytucje. Poza datą urodzenia należy wypisać także sakramenty, które osoba przyjęła, wykonywany zawód, oraz obecny stan cywilny. Co więcej, widnieje na niej także rubryka o treści – pokrewieństwo, gdzie mamy opcje mąż i żona. Daria Zawistowska postanowiła skomentować to krótkimi słowami o treści – Hajs się musi zgadzać?

Kolęda 2020

To, że tegoroczna kolęda będzie wyglądać inaczej niż poprzednie było wiadome już od dłuższego czasu, jednak warto przypomnieć kilka rzeczy, które zostały ustalone wcześniej przez Konferencję Episkopatu Polski.

Rzecznik Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak jakiś czas temu wydał oficjalne oświadczenie w sprawie tegorocznych wizyt duszpasterskich w domach parafian. Już wtedy ustalone zostało, że sposób kolędy zależny będzie od danych parafii.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną, tegoroczne wizyty duszpasterskie zostały odwołane, przesunięte na późniejszy czas lub odbędą się w zmienionej formie, w zależności od decyzji biskupa miejsca – mówił wówczas rzecznik KEP.

Takie informacje były przekazywane regularnie. Wytyczne nie zostały zmienione, z kolei o dyspensach, podobnie jak o sposobach wizyt duszpasterskich decydują biskupi. Więcej na ten temat przeczytacie >tutaj<.

Zobacz zdjęcie:

Sportsmenka

Daria Zawistowska otrzymała formularz ze swojej parafii. Szczypiornistka nie kryła swojego zdziwienia.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: o2.pl