Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Powraca 30-dniowy stan wyjątkowy. Obowiązywał już wiosną, doniesienia z europejskiego państwa
Natalia Andrejuk
Natalia Andrejuk 19.10.2020 22:33

Powraca 30-dniowy stan wyjątkowy. Obowiązywał już wiosną, doniesienia z europejskiego państwa

Biedronka
fot. Lelum

Stan wyjątkowy, który obowiązywał w tym europejskim kraju podczas wiosennej fali koronawirusa, powraca. W związku ze wzrostem zakażeń COVID-19 w państwie władze postanowiły podjąć radykalne kroki. Ponownie wprowadzono tam stan wyjątkowy, jak na razie został zarządzony na 30 dni.

W jednym z krajów Europy ponownie powraca stan wyjątkowy. Tym razem władze zdecydowały się go wprowadzić na 30 dni. Wcześniej obowiązywał prawie całą wiosnę.

Stan wyjątkowy w europejskim państwie

Stan wyjątkowy na Słowenii. Jak donosi portal tvn24.pl władze państwa podjęły decyzję o jego ponownym wprowadzeniu, tym razem na 30 dni. Wcześniej stan wyjątkowy w tym kraju został wprowadzony na fali wiosennych zachorowań koronawirusem i trwał od 12 marca aż do końca maja.

Rządzący byli zmuszeni podjąć tak poważną decyzję w związku ze wzrostem zachorowań na COVID-19, z którym obecnie zmaga się również Polska. W sobotę zarejestrowano tam 897 nowych przypadków, a w niedzielę kolejnych 726. Z pozoru wydaje się to niewiele, ale trzeba pamiętać, że na Słowenii mieszka tylko około 2 mln obywateli.

  1. Wiadomość z ostatniej chwili: będą nowe obostrzenia? Premier właśnie przekazał, kiedy zostaną ogłoszone
  2. Minister zdrowia przekazał pilny komunikat. Wiemy, co czeka Polaków w kolejnym tygodniu
  3. Nagły zwrot w sprawie zakazu handlu w niedziele. Niespodziewane informacje właśnie obiegają całą Polskę

Koronawirus: Słowenia

Od początku trwania pandemii na Słowenii odnotowano w sumie 13 151 przypadków zakażeń koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło 187 chorych. W ciągu ostatnich 7 dni krzywa zachorowań drastycznie wzrosła. Zaledwie tydzień temu, dokładnie 12 października pozytywny test na obecność SARS-CoV-2 miało 169 obywateli tego kraju. W porównaniu do ostatnich wyników to naprawdę niewiele.

Wprowadzenie stanu wyjątkowego w praktyce nie pociągnie za sobą na razie żadnych bezpośrednich konsekwencji. Da jednak władzom prawo do wprowadzania lokalnych obostrzeń, które mają służyć zapobieganiu dalszego rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Jak dodaje portal, w piątek, w ramach wcześniejszych restrykcji mieszkańcom 9 z 12 regionów Słowenii zakazano ich opuszczania (nie dotyczy dojazdów do pracy). Oprócz tego od poniedziałku wszyscy uczniowie powyżej 6 klasy przeszli na nauczanie zdalne.

Myślicie, że w Polsce też powinno się wprowadzić stan wyjątkowy?

ZOBACZ ZDJĘCIE:

stan wyjątkowy

Na Słowenii wprowadzono stan wyjątkowy.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Z bólem serca oddał pitbulla do schroniska. Niewiarygodne, kto go do tego przymusił
  2. Anna utknęła w Grecji na kwarantannie. Nie wytrzymała, powiedziała jak całą prawdę. Skandal
  3. Kiedy będzie szczyt zachorowań w Polsce? Ekspert odpowiedział, padły zatrważające liczby
  4. Filip: „Kobieta musi być uśmiechnięta, miła i posłuszna. Urodzić dzieci i zająć się moim domem. Szukam idealnej kandydatki na żonę”
  5. Oficjalnie, wiadomo co z dodatkowym dniem wolnym na Wszystkich Świętych. Zapadła decyzja
  6. Rząd wprowadzi nowe świadczenie na czas pandemii. Możliwe 100 proc. dodatku do pensji i pełna wypłata podczas kwarantanny

Źródła: tvn24.pl, wikipedia.org