Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Mały Staś zabrał głos. Chłopiec powiedział piękne słowa na temat Powstania Warszawskiego, cała Polska wzruszona
Karina Sulich
Karina Sulich 01.08.2020 20:11

Mały Staś zabrał głos. Chłopiec powiedział piękne słowa na temat Powstania Warszawskiego, cała Polska wzruszona

staś
Fot. Kadr z programu Panorama, TVP Info

Staś sprawił, że tysiące widzów nie mogło powstrzymać się od wzruszenia. Mały chłopczyk, który w dniu 76. rocznicy Powstania Warszawskiego został zatrzymany na ulicy przez reportera TVP Info, powiedział piękne słowa, na temat wydarzeń, które rozgrywały się przez 63 dni w stolicy Polski w 1944 roku. Szczególnie jedno zdanie zostanie nam w pamięci.

1 sierpnia 2020 roku o godzinie 17.00, po raz kolejny Warszawa zatrzymała się, by przez jedną minutę uczcić pamięć bohaterów Powstania Warszawskiego. Jak się okazuje, ich poświęcenie doceniają również najmłodsi, co doskonale udowodnił Staś. Chłopczyk wypowiedział do mikrofonu słowa, po których łzy same cisną się do oczu.

Staś uczcił Powstanie Warszawskie

Kilkuletni Staś, który został zatrzymany przez reportera TVP na placu Krasińskich, pod Pomnikiem Powstania Warszawskiego autorstwa Wincentego Kućmy, swoją wiedzą zaskoczył samego dziennikarza.

Zakończyło się tragedią, ale walczyli 63 dni, pamiętamy – powiedział Staś, zapytany o reportera co wie na temat Powstania Warszawskiego.

Jak się okazuje, chłopczyk doskonale zdawał sobie sprawę z tego, co robili również młodsi bohaterowie zrywu. Słowa, które powiedział na koniec, chwytają za serce.

 1. Łukasz Szumowski ma nowy pomysł walki z koronawirusem. Uderzy w wielu Polaków
 2. Rząd przekazał ważne informacje. Chodzi o Polki i Polaków po 75. roku życia
 3. Monika odebrała życie własnemu dziecku, Filipkowi. Okazuje się, że rzeczy, których się dopuszczała, są zatrważające

76. rocznica Powstania Warszawskiego

76. rocznica Powstania Warszawskiego to dla wielu Polaków bardzo ważny dzień. Kilkuletni Staś w szczególności chciał podziękować za swoje poświęcenie najmłodszym bohaterom.

Były takie, które miały po 11, 12 lat. Roznosiły listy do niektórych ośrodków, gdzie były okopy, by przedostać ważne informacje. Ta młodość ich nie była zbyt kolorowa w tamtym czasie – powiedział z pełną powagą chłopiec.

Wtedy właśnie dziennikarz TVP zadał mu bardzo ważne pytanie. Kilkulatek został zapytany, czy w tamtym czasie chciałby być łącznikiem lub listonoszem. Odpowiedź chłopca porusza do łez.

Bardzo bym chciał – powiedział kilkuletni Staś.

Widzowie, którzy obejrzeli materiał wyemitowany w programie TVP Info, wzruszyli się pięknymi słowami małego chłopca. Jak się okazało, Staś bardzo interesuje się historią Polski.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

staś

Staś powiedział bardzo wzruszające słowa. Chłopiec wykazał się ogromną wiedzą na temat Powstania Warszawskiego.

ZOBACZ TEŻ:

 1. Dziennikarz zapytał przepiękną żonę Stocha, co mąż robi w kuchni w ich pałacu góralskim. Odpowiedź kobiety rozkłada na łopatki
 2. Nowe ognisko koronawirusa. Jest na plażach na Pomorzu
 3. Żona dopuściła się niewybaczalnej rzeczy. Na wszystko patrzyło 2-letnie dziecko
 4. Mąż zniknął 6 tygodni po ślubie. Po 68 latach żona dowiedziała się prawdy
 5. Piękna dziennikarka TVP nie zawsze tak wyglądała. Na starych zdjęciach ciężko ją poznać, co się stało?
 6. Rafał Trzaskowski przekazał smutną wiadomość. Niestety, nie żyje wielki Polak
 7. Niemcy popełniają jeden błąd przez co liczba infekcji rośnie. Niestety, to samo robią Polacy
 8. Małgorzata Rozenek-Majdan została perfidnie oszukana. Teraz ostrzega wszystkich, aby nie dali się nabrać na „cudowny produkt”, który może być niebezpieczny dla zdrowia
 9. Pożar nie jest pierwszą tragedią w „Nasz nowy dom”. Uczestniczka Kasia zginęła w dramatycznym wypadku, miała jedynie 19 lat

źródło: tvp.info.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!