Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Liderki Strajku Kobiet podjęły decyzję. Niedziela będzie kluczowa, cała Polska wstrzymała oddech
Aleksandra Kwaterkiewicz
Aleksandra Kwaterkiewicz 11.11.2020 08:44

Liderki Strajku Kobiet podjęły decyzję. Niedziela będzie kluczowa, cała Polska wstrzymała oddech

strajk kobiet
fot. Jakub Kaminski/East News

Strajk Kobiet podjął bardzo ważną decyzję dotyczącą działań w przyszłości. Polki i Polacy wstrzymają oddech już w niedzielę, ponieważ to ten dzień okaże się strategicznym dla przyszłych wydarzeń.

Od 22 października przez Polskę przewija się codziennie fala protestów Polek i Polaków niezgadzających się z decyzją Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego naruszenia kompromisu aborcyjnego z 1993 roku. Strajk Kobiet w najbliższą niedzielę podejmie decyzję dotyczącą najbliższych tygodni. W jaki sposób?

Strajk Kobiet – niedziela będzie kluczowym dniem

Strajk Kobiet podejmuje kluczowe decyzje dotyczące przebiegu protestów. Aktualnie protesty, czyli spacery, jakie urządzają w miastach Polski, przeciwnicy decyzji Trybunału Konstytucyjnego zostaną tymczasowo przeniesione do sieci.

Przez ten czas strajk kobiet chce dokładnie zaplanować, jak będzie wyglądała strategia. Zostaną przeprowadzone sondaże i analizy, a kluczowe w tej sprawie decyzje zostaną przekazane w najbliższą niedzielę, podczas zaplanowanej konferencji prasowej.

Jak na razie w sieci pojawiła się informacja dotycząca obchodów święta Niepodległości 11 listopada. Tradycją jest, że przez polskie miasta przechodzą wówczas Marsze Niepodległości.

-Olewamy brunatnych chłopców i Kaczyńskiego. Tego dnia zostajemy w domu, robimy kwarantannę, niech się pojedynkują z przystankami i koszami na śmieci. Będziemy za to aktywne w Internecie, bo chcemy oczyścić sieć z nacjonalistycznych haseł i na serio porozmawiać o Polsce – cytuje wypowiedź Klementyny Suchanow wydarzenia.interia.pl.

  1. Kościoły w Polsce zostaną zamknięte? Główny doradca premiera zabrał głos, profesor nie ma żadnych wątpliwości
  2. Lech Wałęsa przekazał smutną wiadomość. Współczujemy
  3. To koniec, po 20 latach w ”Klanie” już nigdy więcej nie zobaczymy uwielbianej postaci. W piątek widzowie będą zrozpaczeni

Postulaty Ogólnopolskiego Strajku Kobiet wobec rządu

W niedzielę, 15 listopada Ogólnopolski Strajk Kobiet ogłosi postulaty, których będą domagać się podczas najbliższych protestów, przekazuje wydarzenia.interia.pl.

Już wiadomo, jakie kwestie będą dla kobiet najważniejsze. Oczywiście na pierwszym miejscu powstaną postulaty dotyczące spraw kobiet, aborcji i decyzji Trybunału Konstytucyjnego.

Następne kwestie będą dotyczyć oświaty i działań obecnego Ministra Edukacji Narodowej Przemysława Czarnka. Dodatkowo będzie poruszona kwestia państwa świeckiego, co może będzie związane ze sprawą kard. Stanisława Dziwisza, która właśnie wyszła na światło dzienne.

Liczba protestujących ma się także powiększyć o środowiska artystyczne, które pragną, by temat wolnych zawodów, a także pracy kultury został dostrzeżony i zawarty w postulatach OSK.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Trochę więcej o Radzie Konsultacyjnej – tworzymy ją razem!
Rada Konsultacyjna została zainicjowana poprzez Ogólnopolski…

Opublikowany przez Ogólnopolski Strajk Kobiet Wtorek, 10 listopada 2020

Ogólnopolski Strajk Kobiet założył Radę Konsultacyjną.

ZOBACZ TEŻ:

  1. „Modę na sukces” pamięta każdy. Jak dziś wygląda i czym się zajmuje serialowy Forrester?
  2. Ważna wiadomość o Świętach Bożego Narodzenia i Sylwestrze dla Polaków. Co dalej z urlopami i rezerwacjami?
  3. 3 znaki zodiaku najlepszych mężów. Dziewczyny, nie ma na co czekać, będą traktować was, jak księżniczki
  4. Pięć tricków z TikToka na wyjątkowy makijaż. Odmienią twoje życie i ułatwią przygotowanie do wyjścia
  5. Nie żyje Józef Para. Aktor znany z ”Vabank” i ”Trędowatej” miał 98 lat
  6. Nie kwarantanna zatrzymuje ich w domach. Kary nic nie wnoszą, mieszkańcy powoli załamują ręce
  7. Przepyszne ciasto „Telewizor” zrobisz w niecałe 10 minut, zupełnie bez pieczenia. Słodkie marzenie każdego wielbiciela słodkości

Źródło: wydarzenia.interia.pl