Rozrywka.Lelum.pl

fot. Lelum

Stanie się 18 listopada o 18.00. Wszystko zostało już zapowiedziane, Strajk Kobiet wzywa w konkretne miejsce

15 Listopada 2020

Autor tekstu:

Natalia Andrejuk

Strajk Kobiet zapowiedział kolejne manifestacje. Jedna z nich ma się rozpocząć w najbliższą środę 18 listopada o godzinie 18.00. Protestujący po raz kolejny spotkają się pod Sejmem w Warszawie, gdzie odbędzie się jego blokada.

Strajk Kobiet zapowiedział kolejne manifestacje. Jedna z nich ma się rozpocząć w najbliższą środę 18 listopada o godzinie 18.00. Protestujący po raz kolejny spotkają się pod Sejmem w Warszawie, gdzie odbędzie się jego blokada.

Strajk Kobiet przekazał pilną wiadomość dla wszystkich Polek. Zawieszają jutrzejszą cotygodniową blokadę ulic, aby zebrać siły na 18 listopada. O 18.00 rozpocznie się blokada Sejmu.

Strajk Kobiet: blokada Sejmu

Odkąd Trybunał Konstytucyjny orzekł, że aborcja w przypadku wykrycia ciężkiego uszkodzenia płodu jest niezgodna z konstytucją RP, na ulicach całej Polski wyszły tysiące protestujących. Strajki były szczególnie intensywne w pierwszych dniach od wydania decyzji TK.

Niedługo od tego wydarzenia minie miesiąc, a Strajk Kobiet nadal nie zawiesza swoich manifestacji. Organizatorki za pośrednictwem mediów społecznościowych zapowiedziały kolejne demonstracje.

Przekazały, że planowane cotygodniowe poniedziałkowe blokady ulic jutro wyjątkowo się nie odbędą. Wszystko dlatego, że na środę 18 listopada zaplanowana została blokada Sejmu w Warszawie.

— PiS poległ na próbie wprowadzenia całkowitego zakazu aborcji ścieżką mgr Przyłębskiej, czyli przez niby Trybunał Konstytucyjny. […] Dlatego zawieszamy poniedziałkowe blokady w Warszawie, zbierajcie energię na środę i czwartek. Pójdziemy razem zawnioskować. Spacerujemy pod Sejmem 18.11 od godziny 18.00 — napisały na Facebooku, tworząc specjalne wydarzenie.

Podkreśliły, że być może będzie trzeba wrócić w to samo miejsce również kolejnego dnia. Kluczowe okażą się środa i czwartek.

  1. Ksiądz przerwał milczenie, już dawno chciał wszystko ujawnić. Powiedział, co wtedy zrobił Dziwisz

Strajk Kobiet: protesty i postulaty

Strajk Kobiet nie zwalnia w swoich działaniach. Organizatorek nie zniechęcają działania policji oraz negatywne opinie publiczne niektórych środowisk. Pomimo tego, że na jednej z demonstracji policji udało się rozbić strajk, kobiety nie przestają wychodzić na ulice i dalej walczą o swoje prawa.

Ustalono, że w każdy poniedziałek będą organizowane blokady ulic. W nadchodzącym tygodniu wyjątkowo z tego zrezygnowano, ponieważ zaplanowano wspominaną wyżej blokadę Sejmu.

Co więcej, organizatorki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet Marta Lempart i Klementyna Suchanow na początku tego miesiąca powołały Radę Konsultacyjną. Ma ona zbierać i porządkować żądania, które pojawiły się podczas manifestacji. Jakie postulaty ma Rada Konsultacyjna?

Ich głównym żądaniem jest całkowita dymisja rządu. Oprócz tego domagają się pełni praw dla osób LGBT, świeckiego państwa, usunięcia religii ze szkół czy zaradzenie katastrofie klimatycznej.

Do Rady Konsultacyjnej mogła się zgłosić każda z nas. Kandydatury były przyjmowane przez specjalne internetowe formularze do minionego piątku 13 listopada. Oprócz tego można zgłosić swój postulat, który później zostanie rozpatrzony.

Jak na razie skład Rady się jeszcze kształtuje, ale wcześniej mogliśmy wstępnie poznać jej pierwszych członków, należeli do nich: Barbara Labuda, Beata Chmiel, Danuta Kuroń, Jacek Wiśniewski, Robert Hojda, Mirka Makuchowska czy Bożena Przyłuska.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Strajk Kobiet zapowiedział blokadę Sejmu 18 listopada.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jasnowidz Jackowski aż nie mógł uwierzyć w to co się dzieje. Już się zaczęło, ponura wizja Warszawy podczas najnowszej przepowiedni
  2. W bezduszny sposób pozbył się niechcianego już psa. Wszystko zarejestrowały kamery, ogromny żal
  3. Magda Gessler odebrała telefon od Dawida Wolińskiego. Chodziło o Edytę Górniak. ”My sobie z Magdą plotkujemy”
  4. Niestety, media przekazały wiadomość o śmierci niesamowitej Polki. Kobietę uwielbiały tłumy
  5. Nastolatka pobiła rekord Guinnessa. Ma najdłuższe nogi na świecie, aż ciężko uwierzyć w jej wymiary
  6. Znaleźli psy i koty pomalowane na niebiesko. Prawda zupełnie inna niż myślisz, porażające
  7. Nie żyje gwiazda światowego sportu. Zmarł na koronawirusa, miał tylko 59 lat

Źródło: facebook.com, onet.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Nowości

Tylko u nas. Anna Lewandowska nie planuje być prowadzącą "Pytania na śniadanie". Ujawniła kulisy pracy w TVP
Czytaj więcej >

Nowości

Dżaneta chciała od mamy 100 zł. Genialna rozmowa matki z córką
Czytaj więcej >

Nowości

Gruchnęły smutne wieści. Po tylu latach córka Maryli Rodowicz rozstała się z ukochanym
Czytaj więcej >

Nowości

Amerykanie przecierają oczy na widok Joanny z "Sanatorium miłości". Tak ubrana jest na wakacjach
Czytaj więcej >

Nowości

Kurzajewski wciąż szaleje z miłości do Katarzyny Cichopek. Właśnie zdobył się na piękny gest
Czytaj więcej >

Nowości

Pamiętacie Beatę z "Klanu"? Dorota Naruszewicz zniknęła z planu, ale jej życie nie ułożyło się tak, jak tego chciała
Czytaj więcej >
Natalia Andrejuk

Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​[email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]