Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Suczka pracuje w szpitalu dziecięcym. Pomaga małym pacjentom oswoić strach przed badaniami w uroczy sposób
Łucja Jureczko
Łucja Jureczko 12.09.2019 16:59

Suczka pracuje w szpitalu dziecięcym. Pomaga małym pacjentom oswoić strach przed badaniami w uroczy sposób

suczka
fot.vcunews

Suczka pracuje w szpitalu dziecięcym, jej zadanie jest bardzo ważne. Pomaga ona małym pacjentom oswoić strach przed badaniami, swoim urokiem. Kto z nas nie chciałby takiej pielęgniarki np. przy pobieraniu krwi?

Jessie to suczka rasy Golden retriever, która została pracownikiem szpitala dziecięcego. Psiak pomaga dzieciom przemóc strach przed lekarzami i badaniami i spisuje się świetnie. Zarówno mali pacjenci, jak i obsługa szpitala są nią zachwyceni.

Suczka pracuje w szpitalu dziecięcym

Service dog, czyli pies pomocnik, pies opiekun to pies specjalnie wyszkolony, aby pomagać np. swojemu opiekunowi, ale także innym pacjentom, którzy takiej pomocy potrzebują. Właśnie takim psem jest Jessie, która pomaga małym dzieciom w szpitalu dziecięcym, w którym pracuje.

Suczka pokazuje dzieciom, że badania wcale nie są takie straszne jak się im wydaje. Wspiera je, pociesza czy nawet daje wskazówki. Podczas badania echokardiografia, według Jessie, wystarczy położyć się na plecach i trzymać swoją mamę za rękę.

Jakie usposobienie ma Golden retriever?

Dlaczego suczka tak świetnie sprawdza się w swojej roli? To zasługa charakteru! Golden retrievery mają umiarkowany temperament, są bardzo wesołe i przyjacielskie. Mocno przywiązują się do swojej rodziny i są gotowe towarzyszyć opiekunowi we wszystkim. Są uległe, a co za tym idzie bardzo podatne na tresurę.

Goldeny to doskonałe towarzysze dla dzieci. Dlaczego? Ponieważ są bardzo delikatne, ale także cierpliwe i zarozumiałe. Właśnie dlatego świetnie sprawdzają się w roli psów przewodników, ale także jako dogoterapeuci w terapii zarówno z dorosłymi, jak i z dziećmi.

Golden retriever i dzieci

Dogoterapeuta – kim jest, co robi? Dogoterapia absolutnie nie jest leczeniem, a jedynie motywacją. Psy mogą wspierać dzieci np. tak jak suczka Jessie w szpitalu, ale także podczas rehabilitacji, logopedii, psychologii.

Sama obecność psa już u wielu osób bardzo pomaga. Pies jest bowiem namiastką „normalnego życia”. Kocha bezwarunkowo, nie ocenia, nie mówi, czy coś zrobiliśmy źle albo nie komentuje naszego wyglądu. Jednak pies, aby zostać dogoterapeutą, musi być odpowiednio przeszkolony.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

suczka

Właśnie w ten sposób Jessie pokazuje dzieciom jak przyszykować się do badań.

suczka

Suczka świetnie sprawdza się w swojej roli. Widać, że uwielbia to co robi!

suczka

Suczka Jessie nie jest jedynym dogoterapeutą, na świecie istnieje wiele innych psiaków, którzy zajmują się podobnymi lub nawet takimi samymi zadaniami.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Na praniu i prasowaniu można zarobić duże pieniądze, zdziwisz się jak prosto
  2. Pies czy niedźwiedź? Jedno zdjęcie podzieliło tysiące ludzi. Ocena należy do was
  3. Kobieta robiła pierogi, na chwilę wyszła z kuchni. Gdy wróciła zauważyła, że jej kot już tam był
  4. Rasy psów, które uwielbiają dramatyzować. Robią z igły widły przy każdej okazji
  5. Włączyła się kamera alarmowa. Przypadkiem odkrył, co jego dziewczyna robi z psem, gdy go nie ma
  6. Kupił córce szczeniaka. Szybko zrozumiał, że popełnił fatalny błąd, zwierzę nie zachowywało się jak pies
Powiązane
Uśmiech Dody
Poznajesz uśmiechy tych celebrytek? Nawet ich mężowie mogliby się pomylić!