Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > „Sylwester Marzeń” TVP wyłączony z obostrzeń? Kontrowersyjny zapis w rozporządzeniu, Polacy będą wściekli
Karol Osiński
Karol Osiński 28.12.2020 18:13

„Sylwester Marzeń” TVP wyłączony z obostrzeń? Kontrowersyjny zapis w rozporządzeniu, Polacy będą wściekli

Jacek Kurski
Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Tegoroczny Sylwester Marzeń Telewizji Polskiej odbędzie się zgodnie z planem, jednak najprawdopodobniej nie obejdzie się bez kontrowersji. Jak wiadomo prezes TVP Jacek Kurski jakiś czas temu ogłosił, że koncerty sylwestrowe odbędą się w plenerze, a dokładniej w Ostródzie. Okazuje się, że w dzienniku ustaw znalazł się zapis umożliwiający odbycie się imprezy bez żadnych przeszkód.

Jeden z dziennikarzy regularnie komentujących polskie środowisko polityczne Łukasz Warzecha zwrócił uwagę na pewien zapis, który jego zdaniem podkreśla poziom arogancji polskiej władzy. Sylwester Marzeń TVP został wyłączony z obowiązujących obostrzeń?

Sylwester Marzeń TVP odbędzie się zgodnie z prawem?

Przed kilkoma tygodniami rząd zadecydował o wprowadzeniu narodowej kwarantanny, która weszła w życie dziś, tj. 28 grudnia. Wobec tego wydawałoby się, że pierwotne plany o zorganizowaniu Sylwestra Marzeń Telewizji Polskiej w plenerze legły w gruzach. Okazuje się, że jednak niekoniecznie, ponieważ późnym wieczorem w niedzielę 27 grudnia w Dzienniku Ustaw pojawiło się pewne rozporządzenie.

Przed kilkoma dniami premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że rząd nie planuje wprowadzenia godziny policyjnej w sylwestrową noc, jednak zaleca dostosowanie się do zaleceń, i nieprzemieszczanie się w wyznaczonych w rozporządzeniu godzinach. Jednak dało to zielone światło dla TVP.

Uwagę na ten fakt zwrócił jeden z polskich dziennikarzy Łukasz Warzecha, który za pośrednictwem Twittera wyraził swoje zdanie na temat owego rozporządzenia, które zezwala na przemieszczanie się w celach zawodowych lub zaspokajania wewnętrznych potrzeb.

Nowy zapis w Dzienniku Ustaw wprowadza zmiany do rozporządzenia z 21 grudnia 2020 r. w sprawie ustanowienia danych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku ze stanem epidemii koronawirusa. Wygląda na to, że wszystko odbędzie się zgodnie z planem i sylwester TVP zostanie zorganizowany w plenerze bez naciągnięcia prawa.

Zmiany w rozporządzeniu

Łukasz Warzecha zwraca uwagę, że najnowsze rozporządzenie zezwala na w pełni legalną organizację Sylwestra Marzeń TVP, mimo obowiązującej od dziś, tj. 28 grudnia narodowej kwarantanny.

Bardziej chamskiego zabiegu jak wyłączenie w najnowszym rozporządzeniu pisane specjalnie na potrzeby TVP i sylwestra w Ostródzie dawno nie widziałem. Poziom arogancji tej władzy przebija naprawdę wszystko. Postkomuchy i Platforma mogą buty czyścić – napisał na Twitterze dziennikarz.

Mowa tutaj o podpunkcie 23. nowego rozporządzenia, który stanowi jeden z wyjątków do zasad przemieszczania się w czasie kwarantanny. Brzmi on następująco:

Dla osób bezpośrednio zaangażowanych w przygotowanie treści wykorzystywanych przez nadawców posiadających koncesję, o której mowa w art. 33 ust. 1 ustawy z dnia 29 grudnia 1992 r. o radiofonii i telewizji (Dz. U. z 2020 r. poz. 805), w związku z wykonywaniem zadań zawodowych lub działalności gospodarczej związanej z przygotowaniem treści wykorzystywanych przez tych nadawców – głosi podpunkt nowego rozporządzenia.

Zatem wszystko wskazuje na to, że Sylwester Marzeń TVP odbędzie się zgodnie z prawem.

Zobacz zdjęcie:

Sylwester

Łukasz Warzecha wyraził na Twitterze swoje zdanie dotyczące najnowszego zapisu w Dzienniku Ustaw.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: onet.pl

Tagi: sylwester tvp