Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Sylwia z partnerem ledwo wiążą koniec z końcem. 6 tys. zł miesięcznie prawie na nic im nie starcza
Adrianna Boryń
Adrianna Boryń 18.04.2021 21:55

Sylwia z partnerem ledwo wiążą koniec z końcem. 6 tys. zł miesięcznie prawie na nic im nie starcza

Sylwia
fot. unsplash.com/Tarık Kaşlı

Sylwia wraz ze swoim partnerem podjęli trudną decyzję. Para zdecydowała się zamieszkać razem, wierząc, że dadzą radę prowadzić własne gospodarstwo domowe. Rzeczywistość jednak okazała się niezbyt kolorowa. Para ledwo wiąże koniec z końcem za 6 tysięcy złotych miesięcznie.

Sylwia chciała odciąć się od rodziców i zacząć żyć ze swoim partnerem. Nie była jednak przygotowana na zderzenie z rzeczywistością.

6 tysięcy złotych nie wystarcza

Sylwia postanowiła zamieszkać wraz ze swoim partnerem i rozpocząć samodzielne życie bez pomocy rodziców. Kobieta jednak nie spodziewała się takiej konfrontacji z rzeczywistością.

W liście, który wysłała do portalu papilot.pl, wyznała, jak wyglądały początki:

Byliśmy naprawdę dobrej myśli, bo nie zarabiamy jakoś bardzo źle. Ja około 2800 zł na rękę, a on dostaje mniej więcej 3200 zł. Razem to już jest konkretny budżet, który spokojnie powinien wystarczyć – wyznala Sylwia.

Wydawać by się mogło, że 6 tysięcy złotych to niemała kwota, jednak biorąc pod uwagę wszystkie wydatki to za tą sumę ciężko pokryć wszystkie zobowiązania.

Jak podkreślała w swoim liście Sylwia, 1600 złotych ona i jej chłopak muszą płacić za mieszkanie, do tego należy doliczyć 350 złotych za czynsz. Oprócz tego para wykupiła sobie dodatkowe ubezpieczenie, a to nie koniec opłat.

„Nie oczekujemy fajerwerków, ale spokoju”

Sylwia w swoim liście zaznaczyła, że wraz ze swoim partnerem zależy im wyłącznie na normalnej egzystencji. Nie mają wygórowanych wymagań, chcieliby móc normalnie żyć, nie martwiąc się, że może zbraknąć im na rachunki czy jedzenie.

My nie oczekujemy fajerwerków, ale spokoju. Żeby mieć dach nad głową, co na siebie ubrać, włożyć do garnka. Jak jeszcze raz usłyszę, że młodzi nie chcą się usamodzielniać, bo coś tam, to normalnie wyjdę z siebie stanowczo stwierdziła kobieta.

Jak widać, młodzi ludzie w Polsce nie mają łatwo. Sylwia stwierdziła jednoznacznie:

Żyjemy jak dziady bez większych perspektyw. To jest rzeczywistość 20-kilkulatków. […] Zobaczyłam, jak to jest i złego słowa nie powiem o rówieśnikach, którzy mieszkają z rodzicami.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
  3. W niedzielę w kościołach w Polsce odbędzie się liczenie wiernych

Źródło: papilot.pl