Rozrywka.Lelum.pl

PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Warszawa N/Z Dzieci wracajace ze szkoly

Wypłynęły nieoficjalnie informacje ws. powrotu starszych dzieci do szkół. Znamy szczegóły

11 Lutego 2021

Autor tekstu:

Jessika Piechocka

W czwartek (11.02) rząd ogłosi nowe szczegóły ws. powrotu dzieci do szkół. Onet już teraz podał nieoficjalne informacje, które dotyczą powrotu do placówek edukacyjnych najstarszych uczniów.

W czwartek (11.02) rząd ogłosi nowe szczegóły ws. powrotu dzieci do szkół. Onet już teraz podał nieoficjalne informacje, które dotyczą powrotu do placówek edukacyjnych najstarszych uczniów.

Powrót dzieci do szkół to temat nasuwający wiele pytań bez odpowiedzi. Zarówno rodzice, uczniowie jak i nauczyciele zastanawiają się kiedy wszystkie dzieci bezpiecznie wrócą do placówek edukacyjnych.

Powrót dzieci do szkół

Kiedy wszystkie dzieci wrócą do szkół? W tej sprawie wielokrotnie wypowiadał się wielokrotnie zarówno minister edukacji jak i inni politycy. Nigdy natomiast nie padła żadna konkretna data.

Przypominamy, że miesiąc temu – 14 stycznia, odbyła się konferencja prasowa z udziałem ministra edukacji. Spotkanie dotyczyło powrotu dzieci do szkół po feriach zimowych, a także nauczania zdalnego.

Podczas konferencji minister Czarnek rozwiał wszelkie wątpliwości. Oficjalnie poinformował, że podpisał rozporządzenie w sprawie powrotu najmłodszych uczniów do placówek.

– Za nami decyzja, teraz jej wykonanie. Dzieci najmłodszych roczników wracają do szkół. Podpisałem już rozporządzenie – podkreślił.

Kiedy maturzyści wrócą do szkół?

To właśnie dzisiaj rząd ma ogłosić nowe zasady uczęszczania dzieci i młodzieży na zajęcia stacjonarne. Jak poinformował Onet, już niedługo do szkół mogą wrócić uczniowie klas ósmych i maturzyści.

Poprzednie rozporządzenie obowiązuje tylko do 14 lutego, dlatego sprawa jest pilna. Z informacji Onetu wynika, że nowe rozporządzenie będzie obowiązywało do końca lutego.

Zasady mają dotyczyć m.in. kontynuacji nauki stacjonarnej dla najmłodszych uczniów z klas 1-3. Będzie również przedłużona zgoda na organizowanie uczniom klas 8 i uczniom klas maturalnych konsultacji indywidualnych lub w nie dużych grupach.

Najprawdopodobniej starsze dzieci (klasy 4-8) nie wrócą do szkół do końca lutego. Jak informuje rząd, wariant powrotu wszystkich dzieci do placówek edukacyjnych nie jest brany pod uwagę.

Źródła Onetu twierdzą, że swój stanowczy sprzeciw w tej kwestii wyraziła Rada Medyczna, działająca przy premierze.

Jest zdecydowanie za wcześnie, aby otwierać w pełni szkoły podstawowe i ponadpodstawowe. W zależności od sytuacji pandemicznej w Polsce i w Europie o takich krokach będzie można najwcześniej myśleć w połowie marca, albo na początku kwietnia – powiedział Onetowi jeden z ekspertów doradzający szefowi rządu.

Najprawdopodobniej najszybciej do szkół wrócą uczniowie, których na wiosnę czekają egzaminy. Konkretna nieoficjalna data to 1 marca. Oczywiście wszystko zależy od dalszego sytuacji pandemicznej w kraju.


Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  • Henryka Krzywonos kiedyś. Legenda Solidarności olśniewała na swoim ślubie [FOTO]
  • Mało kto wiedział, Izabela Zeiske z ,,Gogglebox” adoptowała czterech synów
  • ,,Sanatorium miłości”: afera między Edwardem a Krystyną. Padły mocne słowa

Źródło: Onet

Tagi:

Podobne artykuły

Nowości

Prawdę o bracie Dawida Kwiatkowskiego mało kto znał. Gdy wyszli razem na scenę doszło do rzadko spotykanych scen
Czytaj więcej >

Nowości

Katarzyna Dowbor skomentowała to, jak potraktowano ją podczas Telekamer. Przykra sytuacja
Czytaj więcej >

Nowości

Maciej Orłoś zapozował z 22 lata młodszą partnerką. Brylują razem na wakacjach
Czytaj więcej >

Nowości

Polsat SuperHit Festiwal: Maciej Dowbor zwrócił się ze sceny do swojej mamy. Poruszający gest
Czytaj więcej >

Nowości

Beata Kozidrak wyszła na scenę a widownia oszalała. To wielki dzień dla ikonicznej gwiazdy
Czytaj więcej >

Nowości

Zamieszanie po Telekamerach, poszło o suknię Cichopek. "Kontrowersyjna" część stroju podzieliła ekspertów
Czytaj więcej >
Jessika Piechocka

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]