Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Poszedł do szkoły po dziecko i przeżył wstrząs. Kiedy zobaczył nauczycielkę, natychmiast wezwano policję
Karol Osiński
Karol Osiński 28.09.2020 20:11

Poszedł do szkoły po dziecko i przeżył wstrząs. Kiedy zobaczył nauczycielkę, natychmiast wezwano policję

rodzice
www.rawpixel.com/

Szkoła to miejsce, gdzie dzieciaki spędzają większość część swojego dnia. Pewien rodzic, po zakończonych lekcjach swojej pociechy, odebrał je z placówki szkolnej. Kiedy przypadkiem zauważył przechodzącą obok nauczycielkę, doznał prawdziwego szoku. Nie mógł uwierzyć, że jest świadkiem podobnej sceny. Zawiadomił dyrekcję, po chwili w szkole zjawiła się policja.

Sytuacja, jaka miała miejsce w jednej ze szkół, wykracza poza granicę rozsądku. Rodzic jednego z uczniów, przyłapał nauczycielkę w niepokojącym stanie. Od razu domyślił się, co jest na rzeczy. Jak się okazuje, niestety miał rację. Chwilę później powiadomił dyrekcję, a ci wezwali policję.

Rodzic zauważył coś podejrzanego

Portal informacyjny polsatnews.pl przekazuje, że w miniony czwartek w Kaliszu doszło do niecodziennej sytuacji. Otóż pewien rodzic po odebraniu swojego dziecka ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Marii Konopnickiej, wyczuł woń alkoholu od jednej z nauczycielek. Nie zastanawiał się nawet chwili i natychmiast zawiadomił dyrekcję szkoły. Niedługo po tym dyrektorka wezwała policję.

Zaraz po przybyciu funkcjonariuszy do szkoły, nauczycielka została zbadana alkomatem. Rzeczniczka prasowa kaliskiej policji asp. Anna Jaworska-Wojnicz w rozmowie z polsatnews.pl poinformowała o jej wynikach:

Badanie stanu trzeźwości kobiety przeprowadzone na miejscu interwencji potwierdziło podejrzenia. W organizmie kobiety wykryto 2,5 promila alkoholu – przekazała rzeczniczka.

  1. TVN przekazał pilne wiadomości. Zablokowana droga, policja i śmigłowiec, porażający widok na ekspresówce
  2. Play zwróci swoim klientom pieniądze. Zapadła ostateczna decyzja urzędu
  3. Myślała, że wyciska pryszcza. Chwilę później wylądowała w szpitalu, diagnoza lekarza wstrząsnęła nią do reszty

Szkoła zawiesiła nauczycielkę w czynnościach służbowych

Wiadomość, jaką przekazał portal polsatnews.pl jest porażająca. Nietrzeźwość nauczycieli na lekcjach może okazać się tragiczna w skutkach. Jak można przeczytać, nauczycielka była wychowawczynią uczniów pierwszej klasy, a także opiekowała się dziećmi na świetlicy. Rzeczniczka prasowa kaliskiej policji przekazała, że obecnie prowadzone jest postępowanie w sprawie o wykroczenie:

W związku z podjęciem czynności zawodowych pod wpływem alkoholu, za co grozi kara aresztu lub grzywna – informuje portal polsatnews.pl.

Dyrekcja postanowiła zawiesić nauczycielkę w wykonywaniu czynności służbowych, a także skierowała sprawę do rzecznika dyscyplinarnego. W rozmowie z portalem faktykaliskie.pl dyrektorka szkoły Beata Prus opowiedziała o podejrzeniach rodzica:

Wydało mu się dziwne, że nauczycielka, przekazując dzieci, cały czas powtarzała formułkę „Oddaję zgodnie z regulaminem”. Rodzic pomyślał, że pani może być pod wpływem leków lub alkoholu – powiedziała.

Przypuszczenia okazały się słuszne.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

szkoła

Szkoła Podstawowa nr 10 im. Marii Konopnickiej w Kaliszu: Rodzic powiadomił dyrekcję, że nauczycielka może być pod wpływem alkoholu. Po przebadaniu alkomatem przez policję okazało się, że miał rację.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nagle przywrócono obowiązkową kwarantannę dla Polaków. Nikt nie spodziewał się przykrych wiadomości
  2. Fatalne wieści z Polski, trwa walka. Dramatyczna akcja służb potrwa jeszcze wiele godzin
  3. Przyjmujecie księży po kolędzie? Jak patrzycie na ten zwyczaj?
  4. Lada dzień życie miliona Polaków może ulec zmianie. Wszyscy czekają na ostateczną decyzję, niepokojące doniesienia
  5. Policja pilnie prosi o pomoc, cała Polska przekazuje dalej. Szukają świadków porażającego zdarzenia
  6. Czego można życzyć 104-latce na urodziny? Babcia jest przeszczęśliwa, pochwaliła się zjawiskowym tortem

Źródło: polsatnews.pl, faktykaliskie.pl