Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Szok, jak wyglądał ślub Roberta Biedronia! Czegoś podobnego nikt się nie spodziewał, co za SCENY
Sara  Karmańska
Sara Karmańska 28.09.2023 14:28

Szok, jak wyglądał ślub Roberta Biedronia! Czegoś podobnego nikt się nie spodziewał, co za SCENY

Robert Biedroń podzielił się zdjęciami ze scenicznego ślubu, fot. Instagram/robertbiedron
Robert Biedroń podzielił się zdjęciami ze scenicznego ślubu, fot. Instagram/robertbiedron

Robert Biedroń od 23 lat stanowi udany związek z Krzysztofem Śmiszkiem. Wspólnie starają się walczyć o prawa społeczności LGBTQ+, między innymi o związki partnerskie i prawo do zawierania małżeństw jednopłciowych. Nie wstydzą się mówić o uczuciu jakim się darzą, co potwierdzili ceremonią zaślubin. 

Robert Biedroń stanął na ślubnym kobiercu

Robert Biedroń i Krzysztof Śmiszek tworzą parę od wielu lat. Niestety zgodnie z polskim prawem nie mogą legalnie wstąpić w związek małżeński. Jednak to, co nie jest możliwe w urzędzie czy kościele, może wydarzyć się na scenie. Taka ceremonia nie jest oczywiście prawnie wiążąca i w świetle praca jest tylko „zabawą”, ale nie da się ukryć, że obaj panowie bawili się podczas tej wyjątkowej chwili przednio. 

Polityk i jego partner pojawili się na scenie w zaskakującej odsłonie – ich głowy zdobiły bowiem wysokie peruki pełne kolorów. Do ślubu zakochanych doszło podczas spektaklu „Spartakus. Miłość w czasach zarazy”, który rekonstruuje wydarzenia, do których nie powinno dojść. 

Najpierw coming out Andrzeja Piasecznego. Teraz gwiazdor "Gogglebox" wygadał się kim jest partner muzyka

Robert Biedroń opowiedział o emocjach związanych ze ślubem na scenie

Robert Biedroń w rozmowie z portalem „Onet” ujawnił, jak czuł się przed spektaklem, w którym miał poślubić swojego partnera na scenie. Jak ujawnił, równocześnie czuł podekscytowanie, ale i smutek, że nie może stanąć z ukochanym na prawdziwym ślubnym kobiercu. 

Jest lekkie poddenerwowanie i ekscytacja, ale też niestety smutek, że wciąż trzeba mówić o oczywistych sprawach, jak równość małżeńska. Naszym ślubem zwracamy się do rządzących, bo Polakom nie trzeba tłumaczyć oczywistości, większość opowiada się za prawem do formalizacji związków jednopłciowych. Na razie szczęście w Polsce możemy zalegalizować jedynie na scenie, a nie w kraju, który tworzymy.

Robert Biedroń podzielił się zdjęciami ze scenicznego ślubu

Robert Biedroń podzielił się zdjęciami tej wyjątkowej chwili na swoim instagramowym profilu. Jak ujawnił w opisie, jako prezydent miast wiele razy stał po drugiej stronie takiej ceremonii. 

Udzieliłem setek ślubów jako prezydent Słupska, ale pierwszy raz stanąłem po drugiej stronie. Po 23 latach w związku. To piękne uczucie, którym trzeba się dzielić. Dlatego powinniśmy zrobić wszystko, żeby dwie dorosłe osoby mogły doświadczyć ślubu gdy chcą. Bo miłość to miłość!

Pod postem posypały się zachwycone komentarze:

  • Gratulacje!!! To było niesamowite przeżycie! Cieszę się, że też mogliście to razem poczuć.
  • Wow !!! Wspaniali! Gratulacje!!!!! I kolejnych 23 lat razem albo i więcej.
  • Życzę tego z całego serca! Równość małżeńska SUBITO!
  • Gratulacje i życzę, aby nasza Polska rzeczywistość wkrótce się zmieniła i aby wszyscy bez względu na preferencje byli równi. (…)

Źródło: Onet

Tagi: Ślub