Rozrywka.Lelum.pl > Abonament

Abonament

Agnieszka Włodarczyk
05.10.2020 21:38 Rozpoczęli prawdziwe polowanie, masowe kontrole już ruszyły. Mogą zapukać do twoich drzwi, nie unikniemy kary

Kontrole, które były zapowiadane już jakiś czas temu, właśnie się rozpoczęły. Już wkrótce w naszych domach możemy spodziewać się nieoczekiwanych gości, których obowiązkiem będzie weryfikacja, czy wywiązujemy się z obowiązków. Ruszyło prawdziwe polowanie, które dla części z nas może zakończyć się wysokimi karami.Władze zakomunikowały, że ruszyły kontrole, które mają zweryfikować, kto z nas wywiązuje się z obowiązków. Już wkrótce możemy spodziewać się w naszych domach nieoczekiwanej wizyty kontrolerów. Jeśli zauważą jakiekolwiek nieprawidłowości, będą mogli nałożyć na nas wysokie kary.

500 plus
26.06.2020 13:21 Masowe kontrole już trwają. Polacy, którzy nie zrobili jednej rzeczy, mogą zapłacić kilkaset złotych kary

Kontrole trwają, a niektórzy nie mają o nich pojęcia. Wystarczy nie zrobić jednej rzeczy, by zapłacić naprawdę wysoką karę! Tylko nieliczni zwolnieni są z tego obowiązku, niestety nie wszyscy Polacy mają tego świadomość. Mowa oczywiście o abonamencie RTV – masowe kontrole już trwają.Ignorując jeden nakaz, można zapłacić niebagatelną sumę. Jak informuje Fakt, obecnie trwają intensywne kontrole. Od stycznia do sierpnia zeszłego roku ok. 10 tysięcy osób nie uiściło wymaganej kwoty. Wystarczy, że przeoczysz jedną rzecz, a może spotkać to także i ciebie.

telewizor
07.06.2020 15:28 Czy abonament RTV powinien być zniesiony? Miliony Polaków zobowiązanych do opłaty

Abonament RTV w praktyce powinien opłacać każdy, kto posiada odbiornik radiowy lub telewizyjny w swoim domu. Egzekucją tych opłat zajmuje się Poczta Polska, która najwidoczniej nie przykłada się do tego sumiennie. Jak podaje Radio Zet, opłata za 1 miesiąc za odbiornik telewizyjny lub telewizyjny i radiofoniczny wynosi 22,70 zł. Czy opłaty powinny zostać zniesione? Abonament RTV nie jest opłacany przez miliony Polaków. Z analizy portalu wirtualnemedia.pl wynika, że na koniec 2019 roku opłaty uregulowało jedynie niecała 1/3 zobowiązanych do tego osób. Choć telewizor znajduje się aż w 96 procentach polskich domów, to zaledwie 48 procent z nich postanowiło zarejestrować swój odbiornik.