Rozrywka.Lelum.pl > Aborcja

Aborcja

aborcja
01.12.2021 16:33 Dziś protesty w całej Polsce. Chodzi o projekt całkowicie zakazujący aborcji

Dziś w całej Polsce ruszy fala protestów. Wszystko przez nowy projekt całkowicie zakazujący aborcji, którym będą zajmować się posłowie. Jak ostrzegła Marta Lempart z Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, nowe przepisy mogą wejść w życie już od stycznia. – Przepisy mogą wejść w życie już od stycznia, tak układa się kalendarz sejmowy w grudniu – musimy wszyscy wspólnie zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby do tego nie dopuścić – zaapelowała Lempart.

tvp
06.11.2021 18:52 TVP Info o proteście po śmierci Izabeli z Pszczyny: ”Polityczna gra tragiczną śmiercią”

Dziś w całej Polsce trwają protesty na cześć Izabeli z Pszczyny, która zmarła w szpitalu z powodu sepsy, ponieważ lekarze zbyt długo czekali na śmierć płodu. Telewizja Polska zrobiła materiał poświęcony protestom – zdania, jakie padły w programie, jeżą włosy na głowie. Śmierć Izy z Pszczyny wstrząsnęła wszystkimi w Polsce. W kilkudziesięciu miastach zorganizowane zostały protesty ku pamięci tragicznie zmarłej kobiety, która mogła żyć. Umarła, ponieważ, jaka sama sugerowała, lekarze mieli ręce związane panującym w kraju prawem aborcyjnym.

04.11.2021 14:09 Protesty po śmierci 30-latki z Pszczyny. Magdalena Biejat podała termin

Posłanka Nowej Lewicy Magdalena Biejat poinformowała w programie „Super Expressu” o planowanym proteście w związku ze śmiercią 30-letniej Izabeli z Pszczyny. Kobieta zmarła po blisko dobowym „wyczekiwaniu” lekarzy na obumarcie płodu, mimo wcześniejszego stwierdzenia bezwodzia. Środowiska prokobiece obarczają winą za tragedię Trybunał Julii Przyłębskiej, który przed ponad rokiem wydał postanowienie ograniczające prawo do polskich kobiet aborcji.

Kaja Godek
04.11.2021 13:25 Kaja Godek o śmierci 30-latki z Pszczyny: „Winne są środowiska feministyczne”

„Ideowa matka” ubiegłorocznego wyroku Trybunału Julii Przyłębskiej, ograniczającego prawo polskich kobiet do aborcji w sytuacji nieodwracalnych wad płodu, zabrała głos w sprawie śmierci 30-letniej Izabeli z Pszczyny. Kobieta zmarła w wyniku wstrząsu septycznego, po blisko dobowym wyczekiwaniu na samoistne obumarcie płodu.

aborcja
29.09.2021 09:35 Belgia wspiera Aborcję Bez Granic. Zapowiedziano przekazanie dużej sumy

Przedstawiciele Belgijskiego rządu zapowiedzieli, że z uwagi na to, iż aborcja w Polsce w większości przypadków jest nielegalna, będą wspierać Polki finansowo. W tym celu przekażą 10 tys. euro dla kobiet, które zmuszone są do wykonania takiego zabiegu poza granicami Polski i nie są w stanie go sfinansować. Jakiś czas temu powstała organizacja o nazwie Aborcja Bez Granic, która pomaga osobom w kryzysie, chcącym przerwać ciążę, ale nie mającym możliwości zrobienia tego w Polsce.

Jarosław Kaczyński
15.02.2021 22:18 Niemcy wyśmiali Jarosława Kaczyńskiego. Leżąca kobieta została podpisana jako „prawa aborcyjne”

Polski akcent dotyczył sytuacji związanej z prawem aborcyjnym w Polsce. Było to tym bardziej znaczące, że na tegorocznej paradzie w Düsseldorfie pojazdów było jedynie osiem – nie odbyła się ona ze względu na pandemię.Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości będą mogli się wściec. Jarosław Kaczyński, a raczej przypominająca go figura, pojawił się na corocznej paradzie karnawałowej. Jarosław Kaczyński pojawiał się również w poprzednich latach na wozach przygotowywanych przez mieszkańców Düsseldorfu. Był jednym z najbardziej popularnych wzorów na autach Polaków w ostatnich latach. Tym razem karykaturę wykonał Francuz, Jacques Tilly.Jarosław Kaczyński stał się obiektem niemieckiej satyry. Nasi zachodni sąsiedzi umieścili go na jednym z aut biorących udział w corocznej paradzie w poniedziałek przed Środą Popielcową. Miał on wbijać kołek w leżącą pod nim wrzeszczącą kobietę podpisaną jako prawo aborcyjne. Kołek dobijał krzyżem. Figura podpisana była jako Polska.

agnieszka
11.02.2021 15:16 „W Islamie nie żyjemy, a kobiety w Polsce mają dobrze”[List do redakcji]

Beata na co dzień mieszka w Warszawie. Pracuje w mediach i studiuje dziennikarstwo. Postanowiła opowiedzieć nam, co przydarzyło jej się w poprzednim tygodniu w mieście rodzinnym, gdzie była w odwiedzinach. Beata w poprzednim tygodniu odwiedziła dom rodzinny w niedużej polskiej miejscowości. Pewnego dnia musiała szybko przedostać się z domu na dworzec. Podjechał po nią starszy mężczyzna (taksówkarz), który, dopóki nie zaczął rozmowy, wydawał się być miłym starszym panem. Niestety jak się później okazało, pod jego pozornie miłym usposobieniem znajdowało się zupełnie coś innego – agresywny mężczyzna.

Kaja Godek
09.02.2021 14:59 Matka podejrzewana o zabójstwo 3 i 5-letniego syna. Godek zabrała głos: chciała mieć „wybór, nie zakaz”

Nie milkną echa po okropnej zbrodni w Turzanach. Jedna z hipotez zakłada, że chorująca na depresję Katarzyna W. miała zabić dwójkę swoich dzieci – w wieku 3 i 5 lat, jak podaje portal fakt.pl. Do sprawy postanowiła włączyć się Kaja Godek. Działaczka antichoice wykorzystała wizerunek chorej kobiety, by poprzeć swoje tezy o zakazie aborcji. Do zbrodni w Turzanach doszło w zeszły piątek. Jak się okazało, matka chłopców była ciężko chora na depresję. Według wstępnych ustaleń kobieta miała chwycić za nóż i zamordować dwóch synów – Jana (3 lata) i Wojciecha (5 lat). Kobieta próbowała targnąć na swoje życie. W ciężkim stanie została przetransportowana do szpitala.

Paulina Młynarska
03.02.2021 15:55 Paulina Młynarska nie wytrzymała. Napisała ostry list do Jurka Owsiaka, nie przebiera w słowach

Paulina Młynarska nie wytrzymała. W ostrych słowach powiedziała, co myśli o Jurku Owsiaku. Dziennikarka nie przebierała w słowach. Kochanym, uwielbianym, za którego wiele z nas dałoby się pokroić. Ale jesteś dziadersem – zwróciła uwagę, odnosząc się do jego słów, że nie jest za aborcją. Paulina Młynarska nie wytrzymała. Napisała ostry list do Jurka Owsiaka, nie przebiera w słowach. Chodzi o stanowisko Jurka Owsiaka w sprawie aborcji.

Zdjęcie ze Starku Kobiet. Kobieta z Megafonem
02.02.2021 18:50 Z Narodowego Programu Zdrowia usunięto leczenie niepłodności. Margaret i Maffashion zabrały głos

Narodowy Program Zdrowia został zaktualizowany. Kobiety nie będą zachwycone. Z zapisów programu zniknął bowiem punkt dotyczący „poprawy zdrowia prokreacyjnego”. Głos w tej sprawie zabrało nie tylko Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników, lecz także celebryci – m.im Margarett czy Maffashion. O co tak naprawdę chodzi politykom zasiadającym na Wiejskiej? Z jednej strony rękami Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej zakazuje się w Polsce aborcji z przesłanek embriopoatologicznych, z drugiej z Narodowego Programu Zdrowia usuwa się leczenie… niepłodności.

Maria Kaczyńska
31.01.2021 12:34 Maria Kaczyńska jasno wyrażała się w sprawie aborcji. Po latach wyszło na jaw, jak bardzo bała się zaostrzania przepisów

W 2007 roku doszło do sytuacji, w której ówczesna pierwsza dama, Maria Kaczyńska przedstawiła swoje stanowisko w sprawie zaostrzenia przepisów aborcyjnych. Przed ogłoszonym głosowaniem małżonka Lecha Kaczyńskiego zakomunikowała, że jest zdecydowaną przeciwniczką w odniesieniu do tych zmian. Na jaw wyszedł także jej konflikt z Tadeuszem Rydzykiem. Za głosem pierwszej damy poszło wiele znanych kobiet, a sam plan posłów Prawa i Sprawiedliwości wówczas spalił na panewce. Większość głosujących posłów negatywnie opowiedziała się za tymi zmianami, a niektórzy nawet zrezygnowali ze swoich funkcji.

Aborcja
28.01.2021 09:40 Wyrok TK w sprawie aborcji opublikowany w nocy. Co oznacza w praktyce?

W środę w nocy wyrok Trybunału Konstytucyjnego został opublikowany w Dzienniku Ustaw. W jego świetle oznacza to, że aborcja w Polsce stanie się niemal całkowicie nielegalna. Wcześniej na stronie internetowej TK opublikowane zostało uzasadnienie wyroku. Oznacza to, że od dziś przepisy wchodzą w życie. 22 października 2020 roku Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok, że przepis tzw. ustawy aborcyjnej z 1993 roku, który zezwala na aborcję w przypadku ciężkiego lub nieodwracalnego upośledzenia płodu, bądź nieuleczalnej choroby, jest niezgodny z ustawą zasadniczą. Od momentu jego publikacji w dzienniku ustaw aborcja w Polsce stała się niemal całkowicie nielegalna.

BENEDYKT XVI
27.01.2021 21:50 Tłum protestujących ruszył na siedzibę PiS-u. Jest reakcja rzeczniczki partii, jej słowa mogą się nie spodobać wielu

Strajk Kobiet zorganizował kolejne protesty w Warszawie. Wszystko rozpoczęło się 27 stycznia o godz. 18.30 w związku z publikacją uzasadnienia wyroku Trybunału konstytucyjnego (TK) z 22 października ws. zakazu aborcji eugenicznej. Tłum protestujących ruszył na siedzibę PiS-u. Nie obyło się bez reakcji rzeczniczki partii, jej słowa mogą się niektórym nie spodobać. 27 grudnia na stronie internetowej Trybunały Konstytucyjnego pojawiło się uzasadnienie ws. wyroku z dnia 22 października 2020. Przekazano, że jeszcze dzisiaj zapis znajdzie się w Dzienniku Ustaw. Ta zapowiedź wywołała strajk, a manifestujący najpierw zebrali się pod siedzibą TK.

Agnieszka Włodarczyk
27.01.2021 19:15 Wyrok TK. Jeszcze dzisiaj ma być publikacja, jest reakcja Strajku Kobiet

Uzasadnienie wyroku TK z października 2020 roku ws. przepisów o dopuszczalności aborcji zostało opublikowane. Jeszcze dzisiaj (27 stycznia) zapis ma pojawić się w Dzienniku Ustaw. Jest też reakcja Strajku Kobiet na powyższe doniesienia. Wygląda na to, że szykują się kolejne protesty. 22 października Trybunał Konstytucyjny orzekł, że aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodna z konstytucją. Właśnie opublikowano wyrok TK.

aborcja
12.12.2020 15:50 Czy uważasz, że w Polsce aborcja powinna być legalna w każdym przypadku?

Aborcja w każdym przypadku powinna zostać wprowadzona w Polsce? Jakie jest wasze zdanie w tym temacie? Ostatnie orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego (TK) w tej sprawie wywołało wiele reakcji społecznych, doszło do protestów pod siedzibą TK i nie tylko. Mnóstwo Polek oraz Polaków nie zgadza się z takim wyrokiem organu sądowniczego. A jak jest z wami? Czy uważacie, że aborcja w Polsce powinna zostać całkowicie zalegalizowana? W większości krajów Europy Zachodniej kobiety mają prawo do tzw. aborcji na życzenie. Jesteście za prawem do wyboru?

aborcja
12.12.2020 08:25 Argentyna: sejm za liberalizacją prawa aborcyjnego. Obecnie przerwanie ciąży możliwe jest w dwóch przypadkach

Argentyna liberalizuje prawo aborcyjne. Do tej pory legalna aborcja mogła mieć miejsce tylko w dwóch przypadkach: zagrożeniu życia kobiety i ciąży z gwałtu. W sejmie przegłosowano całkowitą legalizację aborcji do 14 tygodnia ciąży. Ustawa czeka na akceptację senatu. Ustawa w całym kraju wzbudziła ogromne emocje. W sejmie 131 deputowanych było za nowelizacją prawa aborcyjnego, 117 było przeciw, a 6 wstrzymało się od głosu.

Biedronka
06.12.2020 12:34 Mamy potwierdzenie, już jutro rusza wielka blokada. Dwa dni później będzie jeszcze gorzej, Polki i Polacy muszą przygotować się na kolejne protesty

Już jutro na ulicach polskich, ale także europejskich miast rusza prawdziwa blokada. Jak przekazuje polsatnews.pl, jutro o godzinie 17.00 rozpocznie się Strajk Klimatyczny, organizowany przez młodych ludzi. Do spontanicznych spacerów mają przyłączyć się zwolennicy Strajku kobiet. Marta Lempart zapowiedziała: – Oddajemy dziś głos ludziom młodym, którzy myślą o przyszłości Europy i świata. Z tego artykułu dowiesz się: Kiedy odbędzie się blokada Warszawy Dlaczego Ogólnopolski Strajk Kobiet łączy siły ze Strajkiem klimatycznym Jakie są plany Strajku kobiet na grudzień Organizatorzy Strajku Klimatycznego tłumaczą, że chcą zostać usłyszani przez rząd. Jak dotąd nikt nie odpowiedział na ich prośby. Spontaniczne spacery, których będziemy świadkami jutro, będą nie tylko głosić hasła o polityce klimatycznej, ale także o równości, tolerancji i prawach kobiet. Zobacz także: Mariusz Pudzianowski ma dom jak z bajki, co za widok

BENEDYKT XVI
01.12.2020 16:50 Nagła wiadomość w sprawie aborcji. Pojawiło się oficjalne stanowisko rządu odnośnie publikacji wyroku TK

Decyzja Trybunału Konstytucyjnego o zaostrzeniu prawa aborcyjnego została podjęta 22 października. Miliony Polaków nie zgadzają się jednak z postanowieniami TK, od miesiąca trwają ogromne protesty. Tymczasem rząd dziś ogłosił swoje stanowisko. Poinformowano, że tuż po wydaniu uzasadnienia, orzeczenie TK powinno zostać opublikowane. Z tego artykułu dowiesz się: Jaki stosunek do decyzji TK w sprawie aborcji ma rząd Czy i kiedy zostanie opublikowane orzeczenie TK ws. aborcji z 22 października Co dokładnie znajduje się w oświadczeniu rządu w sprawie publikacji orzeczenia TK Oświadczenie rządu jednoznacznie przedstawia stosunek do sprawy. Przypomnijmy, że protesty, które wybuchły jeszcze w dniu ogłoszenia decyzji TK, wstrzymały na długo proces publikacji. Wiele osób liczyło, że wstrzymają publikację na zawsze. Rząd jednak popiera zmianę w Konstytucji, mimo braku państwowego referendum i sprzeciwu Polaków.

andrzej duda
16.11.2020 13:01 Wyrok TK ws. aborcji zostanie opublikowany? Prezydent właśnie tego chce. „Powinien być opublikowany niezwłocznie”

Andrzej Duda chce niezwłocznej publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zakazania aborcji z przesłanek embriopatologicznych. Po protestach, które ogarnęły nawet najmniejsze miasteczka uznawane za „bastiony PiS” publikacja została wstrzymana. Teraz prezydent popiera jak najszybsze wydrukowanie orzeczenia. Andrzej Duda wywiera nacisk na publikację orzeczenia TK o zakazie aborcji z przyczyn embriopatologicznych. Politycy Prawa i Sprawiedliwości nazywają ten rodzaj terminacji ciąży „eugeniczną”, jednak takie nazewnictwo ma wyłącznie nacechować ideologicznie ten zabieg medyczny.

lekcja religii
06.11.2020 10:50 Skandal. Katechetka na lekcji religii: „Z płodów poddanych aborcji robi się kosmetyki”

Od ostatnich dwóch tygodni w Polsce trwają Ogólnopolskie Strajki Kobiet. Kobiety wyszły na ulice i walczą o swoje prawa, po kontrowersyjnej decyzji Trybunału Konstytucyjnego dot. zaostrzenia prawa aborcyjnego w kraju.Następnie katechetka postanowiła pójść o krok dalej i podczas lekcji religii wytłumaczyła, o co tak naprawdę jej zdaniem chodzi osobom popierającym aborcję. Mianowicie aborcje popierają przede wszystkim koncerny kosmetyczne, które nienarodzone płody przerabiają na kosmetyki…Jak podaje kobieta.wp.pl, agresywna agitacja organizacji pro-life i straszenie dzieci nie spotkało się ze zrozumieniem uczniów ani rodziców bez względu na to, jakie poglądy prezentują. Katechetka rozdała figurki płodów opatrzone wizytówką Bractwa małych stópek bez zgody i wiedzy rodziców, którzy oburzeni nagłośnili sprawę w internecie. Lekcja religii zakończyła się jeszcze jednym ciekawy akcentem. Katechetka rozdała uczniom figurki 10-tygodniowych płodów, które jej zdaniem są już w pełni rozwinięte, mają wykształcone organy, czują smak i ssą kciuka. Informacja znajdujące się na figurce nie pokrywają się jednak z wiedzą medyczną. Płód bowiem w 10. tygodniu ciąży dopiero przestaje być zarodkiem.Podczas trwania protestów media donosiły o przypadkach, w których nauczyciele karali swoich uczniów za udział w strajkach. W jednym z liceów w Bydgoszczy nauczycielka religii postanowiła „uczyć” młodzież i na początek zabrała uczniów do kina na film Nieplanowane, który w środowisku medycznym został skrytykowany za pokazywanie fałszywej wizji zabiegu aborcji. Lekcja religii z katechetką z Bydgoszczy zakończyła się skandalem – jak informuje portal kobieta.wp.pl. Podczas lekcji miały paść słowa: „Z płodów poddanych aborcji robi się kosmetyki”. Rodzice są wstrząśnięci, wszystko odbyło się bez ich zgody. Niestety, to nie koniec…Lekcja religii zakończona skandalem

ministerstwo edukacji
29.10.2020 21:21 Szwedki chcą bezpłatnej aborcji dla kobiet z Polski. W latach 60. to one przyjeżdżały na zabieg do Polski

Strajk Kobiet w Polsce odbił się szerokim echem w Europie. O trwających demonstracjach i decyzji Trybunału Konstytucyjnego dowiedziały się także Szwedki, które okazały solidarność z polskimi kobietami. Chcą, by kobiety z naszego kraju miały dostęp do bezpłatnej aborcji.Kobiety od kilku dni masowo wychodzą na ulice polskich miast, by wyrażać swój sprzeciw wobec decyzji Trybunału Konstytucyjnego zakazującej aborcji z przyczyn embriopatologicznych. Okazuje się, że w Szwecji kobiety solidaryzują się z Polkami i chcą dla nich bezpłatnej aborcji. Ma być to swojego rodzaju gest wdzięczności za pomoc w latach 60.

BENEDYKT XVI
28.10.2020 20:43 Nagle wywiad prezydenta przerwała Agata Duda. Powiedziała, co myśli o aborcji

W dalszej części wypowiedzi wyraziła swój szacunek do spotkanych na swojej drodze kobiet – Powiem tak, mam do tych kobiet ogromny szacunek i uważam je za bohaterki. Nie wiem, czy one same uważają się za bohaterki, myślę, że mają po prostu do tego podejście, jak każda inna matka i bezgranicznie kochają swoje dzieci – powiedziała żona prezydenta.ZOBACZ TEŻ:

Strajk Kobiet
27.10.2020 18:52 Pilna konferencja Strajku Kobiet, przedstawiono postulaty. Kiedy koniec protestów?

Nagle Morawiecki zabrał głos ws. wyroku TK. Polki mogą być zdruzgotane Morawiecki zabrał głos nt. burzliwej sytuacji w kraju. „Będziemy się ze stanowczością przeciwstawiać” Nagły zwrot akcji, rząd będzie interweniował. Mamy czas do piątku, pozostało tylko czekać Przedstawicielki sztabu Ogólnopolskiego Strajku Kobiet zebrały postulaty i właśnie je przedstawiły. Polki nie przebierały w słowach.W mediach społecznościowych można dostrzec mnóstwo wpisów, w których internauci popierają zdanie kobiet, a także sami wyrażają swoje poglądy na temat decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Chcemy odrzucenia oświadczenia Przyłębskiej Chcemy odrzucenia Przyłębskiej Chcemy prawdziwego Trybunału Konstytucyjnego Chcemy prawidłowego Sądu Najwyższego, w całości Chcemy prawdziwego Rzecznika praw Obywatelskich Chcemy nowelizacji budżetu – kasę na ochronę zdrowia, pomoc dla pracowników, przedsiębiorców, kultury i prawdziwe wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami Chcemy pełni praw kobiet, legalnej aborcji, edukacji seksualnej, antykoncepcji Chcemy pełni praw człowieka Chcemy świeckiego państwa, w tym zaprzestania finansowania Kościoła z budżetu państwa i chcemy odrzucenia religii ze szkół Chcemy dymisji rządu Strajk Kobiet trwa, a niedawno zakończyła się konferencja prasowa, w której wziął udział sztab Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Podczas przebiegu briefingu przedstawiono postulaty. Padły bardzo mocne słowa sprzeciwiające się decyzji Trybunału Konstytucyjnego, z wyraźnym podkreśleniem praw człowieka.Odkąd 22 października Trybunał Konstytucyjny zadecydował o zakazaniu aborcji embrio-patologicznej, ulice polskich miast przepełnione są od protestujących obywateli. Kobiety wyrażają swój sprzeciw wobec decyzji TK. Padają bardzo mocne słowa, a nad głowami ludzi unoszą się wymowne transparenty.Strajk Kobiet: koniec po spełnieniu postulatów?Postulaty zebrane podczas Strajku Kobiet zostały odczytane na niedawno zakończonej konferencji prasowej z udziałem przedstawicielek sztabu Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Kobiety przedstawiły następujące żądania:

Agata Duda
27.10.2020 18:12 Czy uważasz, że pierwsza dama powinna zabrać głos po wyroku TK w sprawie aborcji?

Ulice miast są pełne strajkowiczów, a z dnia na dzień przybywa chętnych do wzięcia w nich udziału. Trybunał Konstytucyjny podjął decyzję, która zdecydowanie nie spodobała się dużej ilości kobiet. Wielu ludzi zastanawia się, co na ten temat twierdzi pierwsza dama? Waszym zdaniem powinna się wypowiedzieć?Aborcja, to w ostatnim czasie jeden z najgorętszych tematów w Polsce. Wszystko za sprawą decyzji Trybunału Konstytucyjnego o zakazie usunięcia ciąży w przypadku trwałego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub choroby zagrażającej jego życiu. Kobiety wyszły na ulice w celu wyrażania swojego sprzeciwu wobec tej decyzji. Pierwsza dama dotychczas nie wypowiedziała się publicznie na ten temat. Myślisz, że powinna to zrobić?

Agnieszka Włodarczyk
27.10.2020 12:40 Zacznie się już dziś między 17, a 19. Cała Polska odczuje skutki, już zaczynają ostrzegać

Uwaga. Już zaczynają ostrzegać przed tym, co wydarzy się zaledwie za kilka godzin. Co więcej, cała Polska odczuje paraliżujące skutki. W Warszawie właśnie się zaczęło. Stolica kraju stanęła.Polska. Już dziś między 17 a 19 dojdzie do niewyobrażalnych rzeczy. Cały kraj odczuje skutki i konsekwencje jednej decyzji. Wszyscy już ostrzegają przed tym, co stanie się za kilka godzin. Co więcej, w Warszawie już się zaczęło. Pojawiły się ogromne utrudnienia, a to dopiero początek. Dodatkowo sytuacja najprawdopodobniej nie ustanie przez kilka kolejnych dni.

Warszawa
26.10.2020 21:08 Dantejskie sceny w Warszawie, wszystko wymyka się spod kontroli. Policja sobie nie radzi, istne szaleństwo

Od 16.00 w Warszawie oraz wielu innych miastach Polski trwają kontynuacje weekendowych protestów, z powodu wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Dzisiejsza akcja w stolicy przebiega pod hasłem „Blokada Warszawy”. Pomimo tego, że od początku strajku minęło już kilka godzin, wiele ulic nadal pozostaje nieprzejezdnych. Doszło do starć różnych środowisk.Warszawa i inne miasta w Polsce są świadkami prawdziwie dantejskich scen. Do sieci trafiają nagrania, na których widać jak karetki pogotowia mają utrudniony przejazd. Według niektórych osób sytuacja wyraźnie zaczyna się wymykać spod kontroli. Na ulicach dzieją się niewyobrażalne sceny, w ruch poszły już nawet petardy.

Agnieszka Włodarczyk
26.10.2020 20:35 Sprzed chwili: samochód wjechał w dwie kobiety podczas protestu. Jedna trafiła do szpitala, kierowca odjechał

— Kierowca odjechał z miejsca zdarzenia — poinformował PAP podkom. Piotr Świstak z Komendy Stołecznej Policji, przekazuje fakt.pl. Przekonały się o tym dwie kobiety, które zostały potrącone przez samochód marki BMW na warszawskim Mokotowie. O wszystkim informuje nas fakt.pl. Jedna z nich trafiła do szpitala. Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulic Puławskiej i Goworka około godziny 18.30.Już wcześniej w mediach społecznościowych można było zobaczyć, że na manifestacjach dochodziło do starć z policją. Niektórzy uczestnicy protestów informują, że został wobec nich użyty gaz.ZOBACZ WIDEO:W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki wydał zarządzenie, że od 28 października żołnierze Żandarmerii Wojskowej będą pomagać Policji w zakresie ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego. Niektórzy internauci spekulują, że taka decyzja została podjęta z powodu panujących strajków. Jednak trzeba pamiętać, że podobne kroki zostały już podjęte wiosną tego roku. Wiadomo, co stanie się w najbliższych dniach. Protestujący przekazali, co planują, zapanuje istny chaos Mamy potwierdzenie, właśnie wprowadzono obowiązkową kwarantannę dla Polaków. Przykre informacje Zaczęło się. Paraliż i blokady w całej Polsce, tłumy Polek i Polaków wyszły na ulicę Ogólnopolski Strajk kobiet: to jeszcze nie koniecW poniedziałek 26 października o godzinie 16.00 rozpoczęła się wielka Blokada Warszawy. Ważne punkty komunikacyjne takie jak mosty, ronda, skrzyżowania czy główne ulice zostały zablokowane przez manifestujących. Niestety takie działania niosą ze sobą ryzyko.Dotarła do nas pilna informacja. Samochód wjechał w dwie kobiety, które brały udział w poniedziałkowym strajku. Niestety, ale jedna z nich musiała zostać przewieziona do szpitala, przekazuje fakt.pl. Gdzie jest Policja,ta pisowska policja co chroni kościoły,a tu kierowca potrącił pieszych i to na przejściu.???????????? pic.twitter.com/P7jkEps8Ag — @PolskawRuinie2???????? (@polskawruinie2) October 26, 2020W czwartek 22 października Trybunał Konstytucyjny ogłosił, że aborcja w przypadku ciężkiego lub nieodwracalnego uszkodzenia płodu jest niezgodna z konstytucją RP. Po takim oświadczeniu Polki tłumnie wyszły na ulice i od paru dni organizują protesty.Kobiety wyszły tłumnie na ulice większości miast Polski, aby wspólnie przeciwstawić się wyrokowi TK w sprawie zakazu aborcji eugenicznych. Niestety na jednym z protestów doszło do poważnie wyglądającej sytuacji. Portal fakt.pl poinformował, że samochód wjechał w dwie manifestujące kobiety, jedna z nich trafiła do szpitala. Media podały, że kierowca odjechał z miejsca zdarzenia.Wtedy to właśnie kobiety mają zamiar nie pójść do swoich zakładów pracy. W ten sposób chcą uniemożliwić prawidłowe funkcjonowanie państwa. Z kolei na piątek zapowiedziany jest kolejny duży marsz w Warszawie.Organizatorzy Ogólnopolskiego Strajku Kobiet zapowiadają, że to jeszcze nie koniec. Poinformowali, że poniedziałek jest tylko początkiem protestów. Kolejny krok nadejdzie w środę, 28 października.Protesty po wyroku TK: samochód wjechał w dwie kobiety

Warszawa
26.10.2020 17:47 Stolica kompletnie zablokowana, tłumy ludzi na ulicy, ogrom policji. Wszystko dzieje się właśnie teraz

Warszawa stała się miejscem, w którym doszło do poważnej sytuacji. W jednym momencie prawie całe miasto stanęło, tłumy ludzi zablokowały ulice w bardzo strategicznych miejscach jak ronda, skrzyżowania czy mosty. Mówią otwarcie: To jest wojna.Warszawa została kompletnie zablokowana, na stołecznych ulicach można zobaczyć prawdziwe tłumy oraz ogrom funkcjonariuszy policji. Wszystko dzieje się na naszych oczach, właśnie teraz. Z pewnością uwaga całego świata jest skierowana na stolicę Polski. Wściekli obywatele wyszli, żeby protestować, mają już dosyć. Internet obiegły już pierwsze zdjęcia oraz nagrania z tego wydarzenia.

  • 1
  • 2