Rozrywka.Lelum.pl > Choroby

Choroby

Ewa Błaszczyk
02.06.2023 21:09 Wspaniałe wieści o córce Ewy Błaszczyk! Ujawniła, co odkryli lekarze

Ewa Błaszczyk właśnie przekazała dobre wieści na temat stanu zdrowia swojej córki Aleksandry. Dziewczyna od ponad dwudziestu lat przebywa w śpiączce. Teraz lekarze przekazali pozytywne informacje.Już jakiś czas temu aktorka wspominała o tym, że specjaliści wszczepili jej córce stymulator mózgu. Teraz ujawniła, jakie korzyści niesie ze sobą to rewolucyjne urządzenie.

test ciążowy
29.07.2020 12:20 Mężczyzna dla żartu zrobił sobie test ciążowy. Ten niewinny dowcip uratował mu życie

Każdy z nas wpada chyba od czasu do czasu na pomysł, który nie jest specjalnie mądry, ale to tylko nieszkodliwa rozrywka. Ten mężczyzna nie mógł podejrzewać, co się stanie, kiedy w ramach żartu zrobił sobie test ciążowy. Na początku myślał, że to tylko pomyłka, ale Internauci podpowiedzieli mu, że może być to oznaką większego problemu. Tak też było.Test ciążowy zrobiony przez mężczyznę dla żartu uratował mu życie. Nie spodziewał się takiego wyniku, jak to było możliwe? Kiedy dowiedział się, jaka może być przyczyna tego, co zobaczył, natychmiast poszedł do lekarza. Gdyby tego nie zrobił, jego życie mogłoby się przedwcześnie zakończyć.

Ciąża
22.07.2020 00:07 Myślała, że jest w ciąży. Gdy lekarz ją zbadał, zamarł. Duży brzuch okazał się wywołany zupełnie innym powodem

Kobieta zawsze miała rozmiar nieco większy niż S. Dlatego bardzo zwracała uwagę na dietę i aktywność fizyczną. W pewnym momencie niepokojąco zaczął rosnąć jej brzuch. Była przekonana, że to ciąża, jednak wyniki testów były negatywne. Odpowiedź była szokująca.Ciąża to stan, którego, zdawałoby się, nie można pomylić z żadnym innym. Historia pewnej kobiety zaskakuje z uwagi na to, że nieprawdopodobną dolegliwość pomylono ze stanem błogosławionym właśnie. Dziewczyna nie mogła uwierzyć, czym był jej duży brzuch.

Agnieszka Włodarczyk
20.07.2020 20:36 GIS pilnie ostrzega. ”Doprowadzają do zmian przypominających nowotwór”

GIS pilnie ostrzega wszystkich Polaków. W okresie letnim jesteśmy szczególnie narażeni na poważne zachorowanie. Chory może być każdy. Inspektorat informuje w komunikacie, że sytuacje, jakie zachodzą w organizmie, –doprowadzają do zmian przypominających nowotwór.GIS ostrzega wszystkich Polaków. Do zarażenia może dojść w każdej chwili. W okresie letnim należy uważniej dbać o skuteczne mycie warzyw i owoców. Zakażone mogą być także zwierzęta i chorobę przenosić na ludzi.

choroby
19.07.2020 23:53 Przyjrzyj się uważnie swoim dłoniom. Jeśli zauważysz jeden objaw, biegnij do lekarza

Dłonie przez niektórych uważane są za mapę naszego życia. Wróżenie z nich jest praktykowane na całym świecie. Okazuje się jednak, że możemy im się przyjrzeć bardziej poważnym okiem. To właśnie one mogą wskazać na poważne choroby, o których nie mamy pojęcia.Choroby mogą objawiać się w różny sposób. Dłonie, którym poświęcamy uwagę zdecydowanie bardziej w kwestiach estetycznych, powinnyśmy także obserwować, by wiedzieć, czy jesteśmy zdrowi. Okazuje się, że prosty objaw, który dostrzeżemy, może być poważny, lepiej od razu umawiajmy się na wizytę u lekarza.

10.07.2020 00:15 Jak uchronić się przed kleszczami? Porady ekspertów, kluczowe jest pierwsze 12 godzin

Kleszcze mogą stanowić duże niebezpieczeństwo dla naszego zdrowia, w związku z tym warto się przed nimi uchronić. Jak to zrobić? Podpowiadamy – kluczowe jest pierwsze 12 godzin.Kleszcze stanowią latem duże zagrożenie. Mogą przenosić bardzo groźne dla ludzkiego zdrowia wirusy, bakterie i pierwotniaki, a także powodować boreliozę. Aktywność kleszczy przypada na letni okres w Polsce – czyli wtedy, kiedy i my lubimy spędzać czas na łonie natury, na świeżym powietrzu. Jak się uchronić przed kleszczami? Warto zapoznać się z poradami ekspertów.

Dziecko
15.02.2020 18:22 8-letnia dziewczynka zmarła… ze starości. Wszystko przez rzadki przypadek dotyczący garstki ludzi

Dziecko zmarło w bardzo młodym wieku. Nagła śmierć dziewczynki spowodowana była rzadkim schorzeniem, które dotyczy zaledwie garstki ludzi. Mimo że miała zaledwie 8 lat, zmarła… ze starości. Historią młodej wojowniczki żył cały świat. Jestem gotowa poświęcić dla niej wszystko, mówiła zrozpaczona mama 8-latki. Mimo że dziewczynka miała 8 lat, ważyła niewiele ponad 7 kg. Schorzenie, z którym zmagała się od urodzenia, dotyka zaledwie 160 osób na całym świecie. Lekarze, którzy zajmowali się dziewczynką, dokładali wszelkich starań, by chociaż w niewielkim stopniu ulżyć jej w cierpieniu. Medycyna pomimo imponującego rozwoju w tym przypadku w dalszym ciągu wydaje się bezsilna.

rak piersi
03.01.2020 19:23 A jednak. Zaskakująco prosty domowy sposób na wykrycie nowotworu jest o 9,4% lepszy od lekarzy

Rak piersi to choroba, która zabija miliony kobiet. Naukowcy i specjaliści nie ustają w staraniach, które pozwolą uratować więcej ludzkich istnień. Nowa metoda stworzona przez ekspertów bardzo poprawiła stan wiedzy na temat walki z chorobą. Postał sposób, który jest o 9,4% skuteczniejszy od lekarzy. Naukowcom udało się opracować system, który znacząco poprawia możliwość trafnego zdiagnozowania raka piersi. Dzięki niemu bardzo zmniejszyła się ilość nietrafionych hipotez lekarzy, które stawiane były na podstawie badań mammografem. Na czym opiera się rewolucyjna zmiana? Możliwa ona jest dzięki sztucznej inteligencji.

dziewczynka
15.12.2019 22:02 Brzuszek dziewczynki ciągle rósł. Rodzice usłyszeli diagnozę, okazała się ciosem prosto w serce

Dziewczynka zaledwie kilka miesięcy po urodzeniu ponownie trafiła do szpitala. Rodzice dostrzegli, że kolor skóry ich maleństwa niebezpiecznie zmienia kolor, a brzuszek z dnia na dzień robi się coraz większy. Kiedy specjaliści wyjawili prawdę, małżeństwo było zdruzgotane. Czegoś podobnego nigdy nie mogliby się spodziewać. Życie ich ukochanej pociechy stanęło od ogromnym znakiem zapytania. Rodzice swoja wstrząsającą historią postanowili podzielić się w sieci. Zaledwie kilka miesięcy po narodzinach ich wyczekanej córeczki, zaczęli dostrzegać niepokojące zmiany w jej wyglądzie. Gdyby nie ich trzeźwa reakcja i natychmiastowe działanie, życie dziewczynki mogłoby potoczyć się zupełnie inaczej. Dramatyczne przeżycia, których doświadczyli na własnej skórze, dla wielu rodziców mogą być nauczką i przestrogą.

uroda
11.12.2019 14:30 Uznano ją za najbrzydszą kobietę świata. Nie zawsze tak wyglądała, porównanie jej zdjęć jest niewiarygodne

Uroda tej kobiety wprawiała w osłupienie. Uznano ją za najbrzydszą kobietę świata, ale nie zawsze prezentowała się tak samo. Przed przemianą wyglądała jak zupełnie inna osoba, a porównanie zdjęć sprawia, że trudno uwierzyć własnym oczom. Dopiero po latach okazało się, co stało za jej niechcianą metamorfozą. Mary Ann Webster Bevan to osoba, której uroda do dziś budzi zainteresowanie. Żyła na przełomie XIX i XX wieku, ale jej historia wciąż jest niezwykle ciekawa. W dorosłość wchodziła jako piękna kobieta, a w chwili śmierci wyglądem bardziej przypominała mężczyznę.

dentysta
10.12.2019 19:23 Mężczyzna poszedł do dentysty. Niedługo później zmarł, osierocił dwójkę dzieci

Dentysta widział swojego pacjenta tylko raz. Mężczyzna trafił do niego, a niedługo później zmarł. Osierocił dwójkę małych dzieci, miał zaledwie 26 lat. Niestety, podobnych przypadków jest znacznie więcej, choć nie zdajemy sobie z tego sprawy. 26-latek pracował jako kierowca. Z dala od domu rozbolał go ząb, dlatego wstąpił do stomatologa w innym mieście. Dentysta oczyścił miejsce infekcji i podał antybiotyk, a mężczyzna wyruszył w dalszą trasę. Zanim dotarł do celu, rozbolała go głowa i pojawił się obrzęk.

syn
05.12.2019 09:19 Jej syn miał podejrzane znamię na ręku. Matka pojechała do szpitala i zamarła

Syn kobiety miał podejrzane znamię. Ręka 8-latka na nadgarstku nagle zmieniła kolor, dlatego matka postanowiła zabrać go do szpitala. Kiedy lekarze ustalili, co dzieje się z chłopcem, zamarła. Była przerażona, bo jej dziecku groziło śmiertelne niebezpieczeństwo. Znamię u kilkuletniego chłopca powstało po tym, jak upadł podczas szkolnej wycieczki do zoo. Kiedy wrócił do domu, matka zadzwoniła do nauczycielki i upewniła się, że jej syn dostał odpowiednią pomoc, a niewielka rana została zdezynfekowana. Wszystko było w porządku do momentu, gdy zauważyła tajemniczy ślad w innym miejscu. Powstał nad linią żyły i miał podobny kształt, choć był trochę grubszy.

Mama
03.12.2019 17:49 Mama zauważyła w nosku dziecka czarne kropki. Diagnoza lekarzy był druzgocąca

Mama dostrzegła w nosku swojej małej pociechy niepokojące czarne kropki. Przerażona postanowiła natychmiast udać się z dzieckiem do lekarza. Diagnoza, którą usłyszała, była druzgocącą, a słowa, które padły z ust specjalistów, na długo utkwią w jej pamięci. Gdyby nie natychmiastowa reakcja matki, mogłoby dojść do tragedii. Nie jest tajemnicą, że maluchy wymagają nieustannej kontroli, opieki i obserwacji. Ich układ odpornościowy jest słabo rozwinięty w związku z czym nawet najdrobniejsza infekcja czy przeziębienie mogą spowodować spore komplikacje zdrowotne. W tym przypadku trzeźwe myślenie i szybka reakcja matki okazała się zbawienna.

twarz
30.11.2019 21:34 Jej twarz sprawia, że wszyscy mają ją za staruszkę. Przez rzadką chorobę ciężko uwierzyć w jej prawdziwy wiek

Twarz tej kobiety sprawia, że wszyscy mają ją za staruszkę. Już niedługo po urodzeniu było wiadomo, że jej życie nie będzie łatwe, a kiedy jej ojciec usłyszał diagnozę, zrobił coś niewybaczalnego. Przez rzadką chorobę ludziom trudno uwierzyć w jej prawdziwy wiek. Udało jej się jednak zaskoczyć nawet lekarzy! Twarz pewnej kobiety sugeruje, że może już mieć wnuki. Tak naprawdę jest dużo młodsza, ale przez rzadką chorobę trudno rozpoznać jej prawdziwy wiek. Przez lata była ofiarą okrutnych żartów, a matka bała się, że córka umrze jako nastolatka. Udowodniła wszystkim, że mimo rzadkiego schorzenia może prowadzić normalne życie.

modelka
29.11.2019 11:35 Przez tampon lekarze musieli amputować modelce nogę. To nie był jednak koniec koszmaru

Modelka przeżyła koszmar. Z powodu tamponów musiała przejść amputację nogi, ale nie był to koniec jej ciężkich przeżyć. Jakiś czas po operacji znowu musiała walczyć o życie. Przez swoją historię stara się uświadamiać kobiety, jak wielkie ryzyko mogą nieść za sobą popularne środki higieny osobistej. Modelka Lauren Wasser kilka lat temu w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Okazało się, że przyczyną jej poważnych problemów zdrowotnych są tampony. Lekarze długo walczyli o jej życie, ale nie udało im się uratować nogi młodej kobiety. Od tamtej pory przeszła już naprawdę wiele.

czarne plamy
24.11.2019 09:28 Czarne plamy na ciele? Kobieta pokazała małe kropeczki, była w ogromnym niebezpieczeństwie

Czarne plamy na ciele mogą nieść ze sobą wielkie niebezpieczeństwo. Kiedy pewna kobieta zauważyła niewielkie kropeczki rozsiane po niemal całym jej ciele, postanowiła zaalarmować internautów. Prawda jest wstrząsająca, a takie sytuacje będą przytrafiały nam się coraz częściej. Czarne plamy mogą oznaczać, że w przyszłości grozi nam nawet zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych. Jeśli natychmiast się ich pozbędziemy i będziemy dokładnie obserwować ciało, możemy uniknąć jakichkolwiek konsekwencji. Za wszystko odpowiadają niewielkie, ledwo widoczne gołym okiem stworzenia.

Rodzice
19.11.2019 21:32 „Ospa party”. Moda wśród rodziców, która wywołuje skandal

Rodzice oskarżeni zostali o świadome narażanie swoich pociech na choroby. Ospa party, które w ostatnim czasie cieszy się coraz większą popularnością, wywołuje masę skandali. Dorośli podzielili się na dwa obozy. Jedni z nich są zachwyceni tym pomysłem, a inni nie mogą uwierzyć, jak rodzice mogą robić coś podobnego swoim dzieciom. Pomimo tego, że ospa party nie jest nowym zjawiskiem, w ostatnim czasie słyszy się o niej coraz więcej. Już w 2012 roku mieliśmy okazję spotkać się z tym nietypowym określeniem w popularnym serialu Klan. Tymczasem w sieci znaleźć można masę ogłoszeń dodawanych przez rodziców, którzy wyrażają chęć wzięcia udziału w takiej imprezie.

produkty
19.11.2019 14:29 Lista produktów, których musisz się szybko pozbyć. Numer 3 mamy w domu wszyscy

Produkty, które masz w swoim domu, a powinieneś się ich jak najszybciej pozbyć. Wszystkie są niebezpieczne, o czym wiele osób nawet nie ma pojęcia i latami naraża się na ich działanie. Numer 3 mamy wszyscy, a okazuje się, że powoduje śmiertelne zagrożenie. To trucizna, ale na szczęście można się bez tego obejść. Większość produktów z niechlubnej listy każdy z nas miał w rękach. Niestety, zawierają w sobie mnóstwo szkodliwych substancji, od których można nie tylko zachorować, ale nawet umrzeć. Szczególnie uważać powinny osoby, które mają dzieci. Na szczęście większość przedmiotów z łatwością można wyrzucić. Na które produkty szczególnie uważać?

Córka
22.09.2019 16:02 Dziewczynka urodziła się z poważną chorobą. Ma 4 miesiące, a ludzie nazywają ją potworem

Córka urodziła się z poważną chorobą. Ma 4 miesiące, a ludzie nazywają ją potworem. Rodzice są przerażeni. Boją się, co będzie, gdy dziewczynka dorośnie i pójdzie do szkoły. Zrobią wszystko, aby uchronić córkę przed traumatycznymi przeżyciami. Para z USA nie miała pojęcia, że ich córka urodzi się z chorobą, która dotyka zaledwie 1,5% ludzkości. Dziewczynka urodziła się z ogromną, ciemną plamą na twarzy, a jej rodzice byli w szoku. Na szczęście okazało się, że życiu dziecka nic nie zagraża. Niestety nikt nie miał pojęcia, z jakimi komentarzami będą musieli walczyć rodzice.

lekarze
04.09.2019 13:10 10 rzeczy, które powodują raka. Wszyscy dobrze je znamy

Nowotwór na własne życzenie? To możliwe. Każdy z nas dobrze zna co najmniej dziesięć rzeczy, które powodują tę straszliwą chorobę. Z większością z nich mamy kontakt niemal każdego dnia. Co nas zabija? Nowotwór jest łatwiejszy do uniknięcia, jeśli jest się świadomym czynników, które go powodują. Niestety, większości z nich trudno uniknąć, a to one powoli odbierają nam zdrowie. Mało kto zdaje sobie sprawę, że są tak niebezpieczne.