Rozrywka.Lelum.pl > Emeryci

Emeryci

zus
26.09.2021 19:17 ZUS przekazał pilną informację. Emeryci powinni uważać, porażające doniesienia

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustami, podszywającymi się pod urzędników ZUS-u. Oszuści wyłudzają dane osobowe, oferując pomoc emerytom przy wypełnianiu wniosków o 14. emeryturę. ZUS podkreśla, że czternasta emerytura jest wypłacana z urzędu i żeby ją dostać, nie trzeba wypełniać żadnych wniosków ani podań.

500 plus
15.07.2020 18:32 Poprawka Senatu odrzucona. Emeryci nie dostaną 500 zł na wakacje 2020, wszystko 2 dni po wyborach

Sejmowa komisja polityki społecznej i rodziny we wtorek odrzuciła propozycję Senatu w sprawie bonu turystycznego także dla emerytów i rencistów. Zostaną nim natomiast objęte dzieci, których rodzice pracują za granicą.Emeryci liczyli na 500 plus na wakacje 2020. Projekt miał objąć również ich. Jak się jednak okazuje, poprawka Senatu została odrzucona. Stało się to zaledwie dwa dni po drugiej turze wyborów prezydenckich 2020. Jak wiadomo – to właśnie emeryci w głównej mierze przyczynili się do wyborczego sukcesu Andrzeja Dudy, gdyż większość z nich poparła właśnie jego.

GIS
03.07.2020 10:57 Wspaniałe informacje dla emerytów. Skorzystać może aż 76 tysięcy osób

Rząd głosował nad nowelą ustawy o emeryturach i rentach z FUS dotyczącą rocznika 1953, który jako ostatni miał możliwość przejścia na wcześniejszą emeryturę. Nowela została przyjęta w pierwszym głosowaniu. Emeryci będą bardzo zadowoleni z nowej ustawy, która właśnie została zaaprobowana przez Senat, a następnie zostanie podpisana przez prezydenta. Rzecz dotyczy osób urodzonych w roku 1953 i regulacji wartości przyznawanego im świadczenia. Zgłoszono także poprawki o rozszerzenie regulacji na inne roczniki seniorów, którzy wcześniej przeszli na emeryturę. Według obliczeń rządu na zmianach może skorzystać aż 76 tysięcy świadczeniobiorców!

kara
02.07.2020 10:31 Bon turystyczny 500+ dla emerytów? Nowy postulat trafił już do Senatu

Senat obradujący w środę 1 lipca ustalił ostateczny kształt ustawy dotyczącej bonu turystycznego. Podczas obrad posłowie Koalicji Obywatelskiej zgłosili poprawkę, w której zaznaczono, żeby do bonu dołączyć także emerytów i rencistów. Postulat przyjęto, jednak nie został przegłosowany.Bon turystyczny dla emerytów? Politycy Koalicji Obywatelskiej podczas obrad Senatu zgłosili postulat, w którym zaznaczyli, że chcieliby, żeby 500 plus na wakacje trafiło także do emerytów i rencistów – osób, których często nie stać na wypoczynek. W tej sprawie złożono poprawkę, która trafiła do Sejmu.

500 plus
21.01.2020 12:59 500 plus? Niektórzy dostaną 250, 100 złotych. Zapomnieli o jednym, ważnym szczególe

500 plus to program pomocy społecznej, który od momentu wprowadzenia dzieli Polaków, choć korzysta z niego praktycznie każdy, kto tylko może. Niektórzy beneficjenci świadczenia otrzymali mniej pieniędzy, ponieważ zapomnieli o pewnej ważnej rzeczy. Jak donosi internetowy portal informacyjny kraj.life, wiele osób, które złożyło wniosek o świadczenie socjalne 500 plus, mogło poważnie się zdziwić, ponieważ otrzymali dużo mniej pieniędzy, niż się spodziewało. Wszystko przez pewien bardzo ważny wymóg, o którym wiele osób zapomniało, lub zwyczajnie nie wiedziało.

emerytce grozi 10 lat więzienia
23.03.2018 13:20 Emerytka może iść do więzienia na 10 lat. Jadła ze śmietnika

Absurdalna historia, która ma miejsce w Polsce. Bożenie Cybenko z Dziwnowa grozi 10 lat pozbawienia wolności za wyciągnięcie ze śmietnika przeterminowanego jedzenia. Nie miała co włożyć do garnka, a teraz emerytce grozi 10 lat więzienia. W rozmowie z Faktem, Pani Bożena powiedziała: – Wstyd taki, że aż mnie uszy palą. Ale co miałam zrobić, jak nie było co do garnka włożyć? Kobieta otrzymuje 900 złotych emerytury. Mieszka z chorym synem i bratem, dodatkowo wzięła kredyt, by pomóc swojej córce. Na życie zostaje jej 300 zł. Emerytce grozi 10 lat więzienia Ponoć, gdy kobieta usłyszała, że w śmietniku przy supermarkecie składowane jest przeterminowane jedzenie, długo nie czekała: – Ponoć dużo ludzi tam chodziło – tłumaczy. Jak możemy przeczytać w Fakcie, kobieta wraz z bratem i synem w piątek ok. 22 udała się pod śmietnik. Okazało się, że jest on zamknięty na kłódkę. Emerytka przyznała, że zniszczyli kłódkę i weszli do środka, by wziąć jedzenie. Udało im się wynieść osiem słoików śledzi, stare bułki i chleb tostowy. W sobotę rano zjawiła się u nich policja. Cała trójka usłyszała zarzuty włamania i kradzieży. Staną przed sądem, grozi im nawet 10 lat pozbawienia wolności: – To tyle, co za jakiś gwałt albo pobicie – powiedziała z płaczem emerytka. ZOBACZ TEŻ: 10 wyraźnych sygnałów, że on może cię zdradzić Zobacz, jak zmieniła się córka Eminema. Ta słodka dziewczynka lubi szokować Michał Wiśniewski gra na wiejskich weselach. Jest bankrutem źródło: wiadomosci.wp.pl