Rozrywka.Lelum.pl > Główny Inspektorat Sanitarny

Główny Inspektorat Sanitarny

08.03.2021 19:52 Lidl i Biedronka wycofały dwa często spożywane produkty. Sprawdź, czy nie masz ich w domu

Biedronka i Lidl musiały wycofać swoje popularne mięsne produkty ze sklepów. Wszystko przez bakterie, które okazały się je skazić. Choć w większości mogą one zniknąć po obróbce cieplnej, należy zachować szczególną ostrożność. Spożywanie mięsa bez odpowiedniej obróbki cieplnej przy obecności bakterii Salmonelli może skończyć się śmiercią.

GIS
16.09.2020 12:52 GIS pilnie alarmuje: „Zagrożenie dla zdrowia”. Wycofują kolejny, popularny produkt ze sklepów, wielu go kupiło

GIS bije na alarm i ostrzega, że wycofano ze sprzedaży produkt, którego może używać wielu ludzi. Ludzie są narażeni na niebezpieczeństwo, ponieważ jest on na tyle popularny, że mógł znaleźć się w domach niczego nieświadomych osób. Warto zapoznać się z wydanym oświadczeniem, a przede wszystkim nie lekceważyć go.GIS wydało oświadczenie, w którym poinformowano, że ze sprzedaży został wycofany popularny produkt, którego używa wielu ludzi. Jak podano, może być on bardzo niebezpieczny dla zdrowia. Pewne jest jedno, pod żadnym pozorem nie wolno lekceważyć przekazanej wiadomości. Sanepid ostrzega i pilnie alarmuje.

obostrzenia
25.08.2020 21:02 Uwaga: GIS alarmuje i ostrzega przed niebezpieczną substancją. Zabiła już 11 osób

Pojawiły się informacje o nowej substancji, której zażycie może prowadzić do katastrofalnych skutków, a nawet śmierci. GIS bije na alarm i zaleca zachowanie rozwagi oraz szczególnej ostrożności. Substancja była wcześniej znana w innych krajach europejskich.Jak podaje Główny Inspektorat Sanitarny, w Polsce pojawił się nowy narkotyk z grupy syntetyczny kannabinoidów. Jego nazwa to 4F-MDMB-BICA. Zażycie narkotyku może doprowadzić do nieodwracalnych zmian w naszym organizmie, a nawet w konsekwencji do śmierci. GIS informuje o przypadkach zgonów po zażyciu tejże substancji.GIS bije na alarm– Do tej pory substancja ta była obecna na rynku w postaci pomarańczowego lub brązowo-białego proszku do przyrządzenia roztworu do nasączenia suszu lub gotowego suszu roślinnego i tytoniu.GIS podaje najnowsze informacje. W Polsce pojawiła się niebezpieczna substancja, która jest ogólnodostępna. Jak informują, jej zażycie może spowodować nieodwracalne skutki. Grupa, do której ona należy, zalicza się do jednych z najbardziej niebezpiecznych. 4F-MDMB-BICA spowodował śmierć 11 osób na Węgrzech, przekazuje spottedlublin.pl. Stało się to w okresie od maja do sierpnia. GIS informuje, że: