Rozrywka.Lelum.pl > Oszusci

Oszusci

Ministerstwo Finansów
13.01.2023 23:53 Ministerstwo Finansów wydało ostrzeżenie. Wielu Polaków może zostać oszukanych, lepiej nie lekceważyć

Ministerstwo Finansów wydało nagły komunikat, ostrzegając przed nową metodą oszustwa. Sprawa jest bardzo poważna, wielu Polaków może paść ofiarą, jeśli zlekceważy problem. Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego polskiego sektora finansowego poinformował, że pojawiła się nowa metoda, za której sprawą oszuści mogą w łatwy i niebudzący podejrzeń sposób uzyskać nasze hasła, dostępy do bankowości i dane osobowe. W piątek wydano oficjalne ostrzeżenie. Trudna sytuacja gospodarcza i polityczna w Polsce oraz trwające już niemal od roku tragiczne wydarzenia na Ukrainie stanowią doskonałe środowisko dla oszustów, hakerów i złodziei. Najnowsza metoda wyłudzania danych to poważne zagrożenie — w pierwszej chwili nie zauważymy bowiem nic podejrzanego.

żona
21.09.2020 23:20 Mamy numery oszustów. Pod żadnym pozorem na nie nie oddzwaniaj, mają nowy sposób na wyłudzenie majątku

Te numery mogą być niebezpieczne. Warto wiedzieć lepiej, których połączeń zdecydowanie lepiej jest nie odbierać oraz na które zupełnie nie odpowiadać i zignorować. Nie dajcie się oszukać.Numery, które do nas dzwonią, nieraz wydają się nam podejrzane. I bardzo słusznie, ponieważ ostatnio oszuści mają nowy sposób na wyłudzenie od nas pieniędzy. Pod żadnym pozorem nie można nam oddzwaniać na podane niżej numery. Możemy paść ofiarą oszustwa i stracić majątek, zdecydowanie lepiej jest tego uniknąć.

obostrzenia
03.08.2020 17:04 Duży bank pilnie ostrzega. Oszuści mogą pozbawić cię wszystkich oszczędności

Bank ostrzega przed oszustami, próbującymi odebrać nam nasze pieniądze. Schemat działania wyłudzaczy jest zawsze taki sam — wysyłają e-maile z fałszywym linkiem i włamują się na konto. Musimy uważać, możemy stracić naprawdę wiele. Bank Santander Polska ostrzega przed niepożądanymi działaniami internetowych złodziei. – W e-mailach, które wysyłają, proszą o weryfikację konta. Ukryty link kieruje do fałszywej strony do logowania — widnieje w komunikacie Santanderu.

rząd
21.06.2020 21:12 Oszuści znowu okradają niewinnych ludzi. Mają jeden sposób, w sekundę możemy stracić wszystkie pieniądze

Pieniądze i nasze dane mogą być znów w niebezpieczeństwie. Oszuści znaleźli nowy sposób, by pozyskać dostęp do naszego konta. Nowa metoda ukryta jest w niewinnym SMS-ie informującym o usłudze kurierskiej. Jedno nieprzemyślane kliknięcie może spowodować, że zostaniemy okradzeni.Oszuści wykorzystują najbardziej powszechne metody, które nie obudzą naszej czujności. Większość z nas korzysta z usług kurierskich. Odebranie paczki zazwyczaj jest możliwe za pośrednictwem kodu odbioru, który dostajemy w SMS-ie. Okazuje się, że złodzieje wykorzystali ten sposób, aby pozbawić nas środków do życia. Nasze pieniądze mogą nagle zniknąć z konta, a wykrycie złodzieja jest bardzo trudne.