Pomoc

Oliwia Hyla potrzebuje pomocy
19.05.2021 00:23 Jedna córeczka nie żyje, trwa walka o życie drugiej. „Proszę, pomóżcie nam, nie zostawcie nas”

Oliwia Hyla pilnie potrzebuje pomocy. Dziewczynka zmaga się z potworną chorobą, która powoli wyniszcza jej organizm. Mama dziewczynki już straciła jedo dziecko. Oliwia Hyla przyszła na świat w kwietniu ubiegłego roku. Niestety radość z jej narodzin nie trwała zbyt długo. Jej mama Agnieszka jest fizjoterapeutką i w czasie przewijania dziewczynki zauważyła u niej niepokojący objaw. Chodzi dokładniej o to, że w trakcie zmiany pieluszki nogi Oliwii bezwładnie opadały. Agnieszka wiedziała, że coś jest nie tak i natychmiast zabrała dziewczynkę na badania. Diagnoza, którą usłyszała, brzmiała niczym wyrok.

Kobieta
13.04.2021 14:59 Ola wytatuowała sobie gałki i straciła wzrok. Jej mąż prosi o pomoc

W 2016 roku pewna kobieta z Wrocławia imieniem Ola wytatuowała sobie oczy. Niestety w wyniku błędu tatuażysty straciła wzrok. Teraz jej mąż, Kacper Gałuszka bardzo pilnie prosi o pomoc. Mężczyzna cierpi na stwardnienie rozsiane i zaapelował do ludzi o wsparcie finansowe. Kacper Gałuszka opublikował w serwisie zrzutka.pl orzeczenia ZUS-u, świadczące o nieprzyznaniu renty jego małżonce Oli. Kobieta ze względu na swoją niepełnosprawność nie jest zdolna do podjęcia żadnej pracy.

kobiety
27.03.2021 21:47 Wspaniała wiadomość dla tysięcy kobiet. Będą mogły skorzystać z darmowych artykułów higieny menstruacyjnej

W ponad 200 placówkach oświatowych, w bursach i przy basenach, miasto Kraków zamontuje różowe skrzyneczki. Kobiety znajdą w środku darmowe artykuły do higieny menstruacyjnej. Oprócz szkół, basenów, burs, czy domów kultury, w akcje zaangażowało się Muzeum Krakowa. Różowe skrzyneczki pojawią się również w jego oddziałach. Kobiety będą się czuły bardziej zaopiekowane niż wcześniej. To piękny gest ze strony miasta.

kradzież
27.03.2021 19:32 Skandaliczne zachowanie w popularnym supermarkecie. Jeden z klientów ukradł puszkę z pieniędzmi dla chorej dziewczynki

Kradzież w supermarkecie Intermarche w Pułtusku. Wczoraj, tj. 26 marca w godzinach wieczornych zamaskowany mężczyzna skradł puszkę pełną pieniędzy zebranych na leczenie chorej na rdzeniowy zanik mięśni SMA dziewczynki. Trwają poszukiwania złodzieja. Kamery zarejestrowały wysokiego mężczyznę odzianego na czarno z kapturem na głowie oraz czarną maseczką na twarzy. Kradzież puszki z pieniędzmi nie została zauważona przez żadnego z kasjerów.

operacje plastyczne
13.03.2021 23:09 Tajny znak, który może uratować życie. Jednym gestem na całym świecie wezwiesz pomoc

Jeden gest może sprawić, że unikniemy niebezpieczeństwa. Wystarczy tylko uważnie się przyglądać, by uratować komuś życie. Akcję zainicjowano dzięki internetowi i działającym teraz prężnie wideokonferencjom. Jest to szczególnie ważne ze względu na pandemię, gdy wiele osób przebywa w izolacji lub jest zamknięta w domach ze swoimi oprawcami. W tej sytuacji pomóc może nawet jeden gest.

Biedronka
05.03.2021 23:21 Przykry widok pod Biedronką. ,,Zamieńcie dwa słowa z pogodną babcią i wrzućcie jej w kieszeń kilka drobniaków”

Jeden z polskich autorów książek, Mateusz Kobus opublikował na swoim Facebooku bardzo poruszające zdjęcia, opatrzone równie wzruszającym wpisem. Widnieje na nim pewien staruszek, który codziennie handluje jabłkami i ziemniakami pod jednym ze szczecińskich supermarketów Biedronka. Niestety nie zawsze udaje mu się wszystko sprzedać, zatem poprosił internautów o pomoc. Post Kobusa momentalnie stał się viralem. Udostępniło go już niemal 33 tys. osób, co tylko udowadnia, że los mężczyzny ze zdjęcia nie pozostał ludziom obojętny. Autor książek wykazał się naprawdę wielkim sercem.

Agata Duda
09.12.2020 17:10 Przekazano ważną informację. Agata Duda musiała interweniować, chodzi o rdzeniowy zanik mięśni chorego chłopca

Agata Duda wykazała się ogromnym sercem i wspaniałomyślnością. Jak donosi Fakt małżonka prezydenta Andrzeja Dudy postanowiła pomóc 2-letniemu Mikołajowi z Białegostoku. Chłopiec choruje na rdzeniowy zanik mięśni i potrzebuje kosztownej terapii genowej. Wobec tego Pierwsza Dama wystawiła na licytację swój naszyjnik, który ostatecznie sprzedano za 12 tys. zł. Z tego artykułu dowiesz się: Na co cierpi 2-letni Mikołaj Na jaką kwotę wylicytowano naszyjnik Agaty Dudy Ile pieniędzy potrzeba na leczenie chłopca W takich chwilach liczy się każda sekunda i każdy grosz. Los 2-letniego Mikołaja nie pozostał obojętny Pierwszej Damie, wobec tego postanowiła mu pomóc. Agata Duda przyczyniła się do tego w ogromnym stopniu, bowiem z wywoławczej ceny wynoszącej 100 zł kwota przekroczyła całkowicie pierwotne oczekiwania. Zobacz także: Lewandowski uderzył w Brzęczka. Znamy reakcję kadrowiczów

gwałt
02.12.2020 08:10 Czy uważasz, że kary za gwałt lub jego usiłowanie powinny być surowsze?

Gwałt to jedno z najpoważniejszych wykroczeń, jakiego można się dopuścić. W wielu krajach jest traktowany niemal jak przestępstwo najwyższego stopnia. W Polsce kara za popełnienie gwałtu może wydawać się surowa, jednak wielu sprawców nigdy nie zostaje pociągniętych do odpowiedzialności. Kara za dopuszczenie się gwałtu powinna być wysoka, zgadzacie się? Wielu ludzi twierdzi, że dotychczasowa wysokość kary jest niewystarczająca względem brutalności występku. Myślisz, że powinna być wyższa?

Wiktoria
04.11.2020 22:13 Pomóżmy Wiktorii stanąć na nogi. „Dopóki mam te nogi, jest szansa, ze komuś uda się je naprawić”

Wiktoria od dziecka porusza się na wózku inwalidzkim. Kolejne operacje nic nie dawały, możliwości działań na NFZ się wyczerpały. Dziś Wiktoria ma 18 lat i jej kolana nie wytrzymują. Lekarze od dawna proponują amputację. Dopóki mam te nogi, jest szansa, ze komuś uda się je naprawić, jeśli zgodzę się je odciąć, nie będę już miała nawet złudzeń – nie będzie odwrotu- mówi. Jej ostatnią nadzieją jest doktor Paley, który zdecydował się podjąć operacji. Jej koszt to prawie milion złotych. To ostatnia nadzieja Wiktorii na sprawność.

ojciec
09.09.2020 20:26 Ojciec trójki małych dzieci błaga o pomoc. Liczy się każda sekunda

– Jestem sparaliżowany od klatki piersiowej w dół. Mam też spastyczność, która nie pozwala mi wykonywać najprostszych czynności. Nie mogę wstać z łóżka, nie mogę się samodzielnie do niego położyć. Jestem przykuty do wózka inwalidzkiego. Dzisiaj uczę wszystkiego od nowa i potrzebuję pomocy… – tłumaczy Adam Węgierski na stronie siepomaga.pl.Ojciec trójki dzieci, kochający mąż, zaledwie 29-letni mężczyzna walczy o powrót do sprawności. 4 kwietnia tego roku w wyniku nieszczęśliwego wypadku złamał kręgosłup i porusza się tylko na wózku inwalidzkim. Jego przyjaciele i rodzina, chcąc wesprzeć mężczyznę, postanowili zorganizować dla niego wspaniały festyn, z którego dochód przeznaczą na jego rehabilitację.Festyn odbędzie się w najbliższą sobotę, 12 września w Objeździe, w gminie Ustka. Dla gości przewidywane jest mnóstwo atrakcji. Cały dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony dla pokrycia rehabilitacji 29-latka. Powrót do zdrowia Adama Węgierskiego można wesprzeć za pomocą specjalnej zbiórki utworzonej na stronie siepomaga.pl

rodzina
06.08.2020 10:45 W mieszkaniu zmarłego ojca znalazła słoiki. Natychmiast udała się po pomoc

Słoiki zazwyczaj służą do przechowywania różnego rodzaju domowych przetworów. Nasze mamy i babcie, jak i my same, chętnie wekujemy w nich ogórki, papryki, cukinie i wiele innych warzyw oraz owoców. Tym razem szklane pojemniki posłużyły do przechowywania szokujących materiałów. Nikt nie spodziewał się takiego rozwiązania. Policjanci z Tarnowa musieli podjąć naprawdę szybką interwencję, po tym jak 70-letnia kobieta przyniosła im trzy niepozornie wyglądające słoiki. Staruszka nie spodziewała się, że mogą zawierać aż tak niebezpieczne substancje. Jak podaje portal polsatnews.pl, na czas akcji ewakuowano cały komisariat.

piłkarz
03.08.2020 18:36 Polski piłkarz zaginął. Błagalny apel o pomoc

Piłkarz z okręgowej Klimontowianki PBI Klimontów jest pilnie poszukiwany. Klub 23-latka wystosował apel w jego sprawie. Ostatni raz był widziany w sobotę 1 sierpnia około 17:00 w Holandii. Od tamtej pory ślad się po nim urywa.Piłkarz ze świętokrzyskiego klubu z Klimontowa zaginął. Mężczyzna ostatni raz był widziany w sobotę w jednej z holenderskich miejscowości. Jego drużyna piłkarska wystosowała pilny apel o pomocy. Wszyscy go szukają, od kilku dni nie ma z nim kontaktu.

rachunek
09.01.2020 19:06 Kelnerka napisała wiadomość na rachunku. Po 2 godzinach weszła na FB i zamarła

Dziewczyna pracująca w jednej z restauracji zostawiła swoim klientom miłą wiadomość. Kiedy po zaledwie 2 godzinach weszła na swojego Facebooka odkryła coś, co z pewnością zapamięta na zawsze. Niesamowita historia Liz Woodward z New Jersey, miała miejsce 5 lat temu. Młoda dziewczyna wykonała jeden, miły gest. To, co wydarzyło się później przerosło jej najśmielsze oczekiwania.

Kobieta
02.11.2019 21:30 Przyszły tata był obecny przy porodzie. Dla swojej ukochanej zrobił niezwykłą rzecz

Poród nasza dzisiejsza bohaterka zapamięta do końca życia. Nie chodzi tu nawet o towarzyszący jej ból czy strach. Jej ukochany, który obecny był przy porodzie, zrobił dla niej niezwykła rzecz. Kiedy filmik z jego udziałem trafił do sieci, kobiety na całym świecie nie mogły wyjść z podziwu. Obecność mężczyzny w chwili porodu może okazać się wyjątkowymi wsparciem. Tak przynajmniej było w przypadku przyszłej mamy, której ukochany wykazał się niebywałą kreatywnością i pomysłowością. Zrobił wszystko, co w jego mocy, aby nieco ulżyć ukochanej w cierpieniu. A efekty są naprawdę powalające.