Rozrywka.Lelum.pl > Protesty

Protesty

Rafał Trzaskowski
07.11.2021 14:56 Protest po śmierci ciężarnej Izy. Ważny komunikat Rafała Trzaskowskiego

W gronie polityków i polityczek, którzy tłumnie wzięli udział w sobotniej manifestacji, upamiętniającej 30-letnią Izabelę z Pszczyny, pojawił się również prezydent Warszawy – Rafał Trzaskowski. Chwilę przed rozpoczęciem przemarszu zabrał zaś głos w sprawie, publikując wpis w mediach społecznościowych.

Warszawa
07.11.2021 11:05 Akty wandalizmu podczas marszu dla Izy w Warszawie

Warszawska odsłona sobotniego marszu dla Izy zgromadziła na swojej trasie tłumy mieszkańców stolicy, w tym także dziesiątki polityków oraz gwiazd. Nie wszyscy uczestnicy manifestacji maszerowali jednak w sposób pokojowy – w centrum miasta pojawiły się bowiem uszkodzenia mienia.

Wiadomości
07.11.2021 09:02 Kontrowersyjne wydanie „Wiadomości” na TVP po marszu dla Izy

W wielu polskich miastach sobota upłynęła pod znakiem protestów, które upamiętniły 30-letnią Izabelę z Pszczyny – zmarłą po „wyczekującej” postawie lekarzy, którzy nie zdecydowali się na terminację jej ciąży. Największa z manifestacji odbyła się w Warszawie – jej ulicami przeszły bowiem dziesiątki tysięcy osób. Swój materiał na jego temat przygotowały także telewizyjne „Wiadomości”. Na antenie padły słowa o manipulacji oraz „zabijaniu dzieci”.

06.11.2021 18:04 Protesty w Pszczynie. Mieszkańcy wyszli na ulice miasta

W całej Polsce organizowane są protesty na cześć Izabeli z Pszczyny, która zmarła w szpitalu na sepsę, ponieważ lekarze czekali, aż płód w jej ciele obumrze. Teraz cała Pszczyna jest w żałobie. Jej bliscy zorganizowali marsz pod hasłem „Spacer dla Izy”. Poniżej rozdzierające serce relacja z niego. Z opisu wydarzenia na Facebooku można dowiedzieć się, jak bardzo śmierć Izabeli wstrząsnęła mieszkańcami Pszczyny: – Śmierć Izy złamała nasze serca. Wiele z nas znało ją osobiście. Była odważną, pełną życia i pasji, a jednocześnie skromną i uczynną osobą. Nie możemy się otrząsnąć. Nie możemy zwrócić jej życia. Nie możemy pomóc jej Rodzinie. Możemy po prostu spotkać się i wspólnie, upamiętniając ją, zostawić jej światełko.

06.11.2021 16:58 Protesty po śmierci Izabeli z Pszczyny. Na ulice wyszły tłumy

Izabela z Pszczyny była w 22 tygodniu nierokującej ciąży – płód miał wady wrodzone. Trafiła do szpitala z bezwodziem, niedającym szans na przeżycie płodu. Mimo to lekarze zdecydowali o utrzymywaniu go w jamie macicy, aż obumrze. Czekali za długo – Iza zmarła z powodu sepsy. Teraz w całej Polsce organizowane są protesty w tej sprawie. Iza z Pszczyny mogła żyć, ale zabiło ją panujące obecnie prawo aborcyjne, które związuje ręce lekarzom, bojącym się dokonać aborcji, nawet jeśli życie matki jest zagrożone. Dziś o 15.30 w Warszawie zorganizowano marsz pod hasłem „Ani jednej więcej!”

Donald Tusk
05.11.2021 12:23 Konferencja prasowa Donalda Tuska. „Będę ze wszystkimi, którzy pojawią się na proteście przed TK”

Trwa konferencja prasowa Donalda Tuska. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej oraz były premier zabrał głos w sprawie śmierci 30-letniej Izabeli z Pszczyny. Kobieta zmarła w wyniku wstrząsu septycznego, lekarze nie zdecydowali się bowiem na terminację ciąży, oczekując na obumarcie płodu. W sobotę odbędzie się protest przed TK.

strajk kobiet
22.10.2021 20:03 Protesty w całej Polsce. Strajk Kobiet znowu w akcji

Dokładnie rok temu 22 października Trybunał Konstytucyjny uznał polskie przepisy dopuszczające aborcję w przypadku wysokiego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu lub śmiertelnej choroby za niezgodne z konstytucją. Dziś przypada rocznica tego wyroku – z tego powodu w całej Polsce odbywają się protesty. Ogólnopolski Strajk Kobiet zapowiedział na dzisiaj protesty w 20 miastach, między innymi w Warszawie, Gdańsku, Szczecinie, Wrocławiu i Katowicach.

10.10.2021 19:51 Tłumy wyszły na ulice w całej Polsce. „My w Unii Europejskiej zostajemy!”

W całym kraju mają miejsce protesty związane z niedawnych wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej, który uznał prymat prawa krajowego nad europejskim (wbrew zapisom traktatów unijnych, które w ciągu ostatnich 17 lat przyjęła Polska). Według wielu to pierwszy krok do tak zwanego Polexitu, czyli opuszczenia przez Polskę Unii. W związku z tym w dziesiątkach polskich miast odbywają się dziś uliczne manifestacje.

365 dni
12.08.2021 12:20 Podczas protestu przed Sejmem zaatakowano jednego z posłów. Informację przekazał Mateusz Morawiecki

W środę Sejm przegłosował przyjęcie nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, czyli tzw. lex TVN. Po tym wydarzeniu pod budynkiem sejmu zebrało się kilkaset protestujących osób. W pewnym momencie demonstracja wymknęła się spod kontroli; zaatakowano posła Dobromira Sośnierza. Kontrowersyjna nowelizacja ustawy medialnej zmienia zasady otrzymywania koncesji na nadawanie. Obecnie podmiot medialny otrzyma zgodę na materiały radiowe i telewizyjne tylko, jeśli ma siedzibę w Europejskim Obszarze Gospodarczym i nie jest zależny od osób zagranicznych, spoza EOG. Do protestujących wyszli niektórzy politycy, między innymi wicemarszałek Senatu Gabriela Morawska-Stanecka, szef KO Borys Budka i senator Krzysztof Kwiatkowski. Ten ostatni podziękował zebranym za obecność i obronę wolnych mediów. Niektórzy protestujący byli tak wzburzeni, że posunęli się do rękoczynów względem Dobromira Sośnierza. Po ataku na posła Konfederacji na Twitterze wypowiedział się sam premier Mateusz Morawiecki: Nastąpił fizyczny atak na posła @D_Sosnierz. Takie zachowania są skandaliczne i skrajnie szkodliwe społecznie. Cała klasa polityczna powinna potępić takie zachowanie. — Mateusz Morawiecki (@MorawieckiM) August 11, 2021 – Nastąpił fizyczny atak na posła Dobromira Sośnierza; takie zachowania są skandaliczne i skrajnie szkodliwe społecznie. Cała klasa polityczna powinna potępić takie zachowanie. Reakcja szefa rządu to nie jedyny komentarz, jaki pojawił się w mediach. Także sam zainteresowany, Dobromir Sośnierz, wrzucił krótki film na swój profil na Facebooku, na którym opowiedział o całym zdarzeniu.

protesty
09.08.2021 17:58 To już pewne. Zacznie się jutro, dokładnie o godzinie 18. Ludzie są już wściekli

Dziś, tj. 9 sierpnia 2021 roku mija dokładnie 20 lat od momentu rozpoczęcia nadawania najpopularniejszej stacji informacyjnej w Polsce, czyli TVN24. Niestety od półtora roku nadawcy mają problem z przedłużeniem koncesji, która wygasa 26 września, a rząd PiS robi wszystko, by to uniemożliwić. Już jutro, 10 sierpnia o godzinie 18:00 rozpoczną się protesty w tej sprawie. W akcję włączyło się aż 70 polskich miast. 11 sierpnia w Sejmie ma odbyć się debata o tzw. lex TVN, która w praktyce oznaczałaby pierwszy atak rządu na wolne media w kraju. Sprawa zaniepokoiła już Członków Komisji Spraw Zagranicznych Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych, którzy wydali stosowne oświadczenie.

Agnieszka Włodarczyk
27.01.2021 19:15 Wyrok TK. Jeszcze dzisiaj ma być publikacja, jest reakcja Strajku Kobiet

Uzasadnienie wyroku TK z października 2020 roku ws. przepisów o dopuszczalności aborcji zostało opublikowane. Jeszcze dzisiaj (27 stycznia) zapis ma pojawić się w Dzienniku Ustaw. Jest też reakcja Strajku Kobiet na powyższe doniesienia. Wygląda na to, że szykują się kolejne protesty. 22 października Trybunał Konstytucyjny orzekł, że aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodna z konstytucją. Właśnie opublikowano wyrok TK.

Biedronka
06.12.2020 12:34 Mamy potwierdzenie, już jutro rusza wielka blokada. Dwa dni później będzie jeszcze gorzej, Polki i Polacy muszą przygotować się na kolejne protesty

Już jutro na ulicach polskich, ale także europejskich miast rusza prawdziwa blokada. Jak przekazuje polsatnews.pl, jutro o godzinie 17.00 rozpocznie się Strajk Klimatyczny, organizowany przez młodych ludzi. Do spontanicznych spacerów mają przyłączyć się zwolennicy Strajku kobiet. Marta Lempart zapowiedziała: – Oddajemy dziś głos ludziom młodym, którzy myślą o przyszłości Europy i świata. Z tego artykułu dowiesz się: Kiedy odbędzie się blokada Warszawy Dlaczego Ogólnopolski Strajk Kobiet łączy siły ze Strajkiem klimatycznym Jakie są plany Strajku kobiet na grudzień Organizatorzy Strajku Klimatycznego tłumaczą, że chcą zostać usłyszani przez rząd. Jak dotąd nikt nie odpowiedział na ich prośby. Spontaniczne spacery, których będziemy świadkami jutro, będą nie tylko głosić hasła o polityce klimatycznej, ale także o równości, tolerancji i prawach kobiet. Zobacz także: Mariusz Pudzianowski ma dom jak z bajki, co za widok

Agnieszka Włodarczyk
21.11.2020 10:49 Już potwierdzili, wszystko stanie się 28 listopada. Tysiące Polek i Polaków już tylko czeka, Strajk kobiet zapowiada ciąg dalszy protestów

Ogólnopolski Strajk Kobiet skomentował zajścia w Warszawie, do których doszło w czasie środowych manifestacji. Organizatorki Marta Lempart oraz Klementyna Suchanow na 28 listopada zapowiedziały już kolejne wydarzenie związane z protestami, oraz 102. rocznicą odzyskania przez Polki praw wyborczych. Zmieniamy tradycję. Od dziś 28 listopada będziemy świętować dzień niepodległości — ogłosiły podczas konferencji prasowej. O szczegółach donosi Interia. — Będziemy mówić o panach i paniach w policyjnych mundurach, a nie policjantach, bo to nie jest policja […]. Panowie tajniacy, zapomnijcie, że będziecie tajni — dodawała Marta Lempart. Dodatkowo Strajk Kobiet zapowiedział kolejne wydarzenia na 28 listopada.

warszawa
09.11.2020 20:59 Zaczęło się wieczorem w Warszawie. Na miejscu dużo policji, ogromny chaos

Warszawa jest miejscem, w którym rozegrały się porażające sceny. W alei Szucha o godzinie 18.00 rozpoczął się protesty. Nie obyło się bez interwencji policji.Warszawa: wszystko zaczęło się w poniedziałek o godzinie 18.00. Na miejscu zdarzenia można zobaczyć tłumy ludzi oraz funkcjonariuszy policji, którzy podejmują interwencje. Panuje ogromne zamieszanie i chaos, grupa manifestujących protestuje w jednej sprawie. Blokują ulice, siadając na jezdni.

ofiara na tacę
07.11.2020 14:57 Z powodu strajku ksiądz wyrzucił uczennicę z religii. Wysyłał jej oburzające SMSy

WP podaje, że jedna z uczennic Zespołu Szkół Nr 8 w Szczecinie miała otrzymać obraźliwe SMS-y od księdza-katechety. Duchowny wcześniej podobno wykluczył ją z możliwości uczestniczenia w lekcjach religii w szkole.Uczennica wyrzucona z religii po tym, jak wzięła udział w strajkach TKUczennica została wyrzucona z lekcji religii w szkole, ponieważ przyznała się, że wzięła udział w protestach „Strajku Kobiet”. Ksiądz, który ją oddalił, później wysyłał do nastolatki oburzające SMS-y: zlałem ze śmiechu. WP przekazuje, że sprawą zajął się już lokalny radny. Niestety nie miał do przekazania dobrych wiadomości.Szczeciński radny Przemysław Słowik kilka dni temu opublikował na swoim Facebooku SMS-y, które rzekomo miała dostać jedna z uczennic od swojego księdza-katechety. W długim wpisie nie krył swojego oburzenia całą tą sprawą.— Poniżej znajdują się SMS-y, jakie ksiądz wysłał do uczennicy, po tym jak zobaczył na jednym ze zdjęć w internecie, że brała ona udział w protestach. Przeglądał również jej profil w mediach społecznościowych i postanowił wysłać kolejne wiadomości, komentujące zamieszczane przez nastolatkę materiały — napisał Słowik, jak podaje wp.pl. Ksiądz-katecheta wykluczył nastolatkę z lekcji religii w szkole po tym, jak dowiedział się, że uczennica brała udział w strajkach przeciwko wyrokowi TK. Miał wysyłać jej porażające SMS-y.

prawa kobiet
07.11.2020 09:28 Polskie babcie walczą o prawa kobiet. Chodzą na strajki z transparentami

Polskie babcie również zacięcie walczą o prawa kobiet. Na strajki chodzą z własnymi transparentami. W czwartek o 16.30 zebrały się w Warszawie.Manifestacja nie blokowała ruchu. Polskie Babcie w asyście policji przeszły spod ronda de Gaulle’a do galerii handlowej Złote Tarasy w samym centrum Warszawy.Polskie babcie walczą o prawa kobietPrawa kobiet są ostatnio głośnym tematem wśród mediów. Wszystko za sprawą orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego (TK) w sprawie aborcji eugenicznej. Okazuje się, że polskie babcie również o nie walczą. Razem z młodymi kobietami stają ramię w ramię na marszach „Strajku Kobiet”. Przynoszą ze sobą również własne transparenty.22 października Trybunał Konstytucyjny orzekł, że aborcja w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodna z konstytucją RP. Po takim wyroku na ulicach wielu miast rozpoczęły się masowe strajki na bardzo dużą skalę.Pomimo tego, że od wyroku minęły już ponad dwa tygodnie, strajki w całej Polsce nie ustają. W piątek, 5 listopada o 16.30 na chodnikach przy rondzie de Gaulle’a odbyło się zgromadzenie Polskich Babć, czyli spontanicznego stowarzyszenia seniorek.

protest
02.11.2020 19:04 Dzisiejszy protest przejdzie do historii. „Strajk kobiet” przekazał szczegółowe instrukcje, wszystko już zaplanowane

Weźcie dowód – bez niego policja może Was zwinąć tylko po to, żeby ustalić tożsamość. Nie nakładajcie makijażu i soczewek (bo gaz). Jeśli Was zabiorą, mantra polecana przez prawników to „Odmawiam składania zeznań. Niczego nie podpisuję. Nie przyznaję się do zarzucanych czynów”. Jeśli Was łapią, nie dokładajcie sobie zarzutów, atakując albo przeklinając. Broda do klatki piersiowej, żeby chronić głowę. Gaz pieprzowy zmywamy ze skóry mlekiem lub solą fizjologiczną. Organizatorki wskazują na to, że „po raz kolejny w tym roku próbuje się pogrzebać kulturę”, ograniczając miejsca w kinach, teatrach czy muzeach. A wraz z kulturą nieraz grzebie się dziesiątki tysięcy ludzi, którzy się z tego utrzymują. Dopłaty do odbywających się wydarzeń kulturalnych celem pokrycia strat wynikających z obostrzeń. Zwolnienie z ZUS’u od marca 2020 do końca pandemii dla samozatrudnionych ludzi kultury i sztuki. (nie wyłącznie artystów, ale wszystkich zawodów współtworzących wydarzenia kulturalne). Powstanie Krajowej Rady Artystów Polskich I kilka innych. Wszystkie żądania można znaleźć na wydarzeniu Spacer środowisk artystyczno-kreatywnych na Facebboku. Zbiegł on się z blokadami ulic, gdyż jego start został zaplanowany na godzinę 17.Planowany na dzisiaj protest i związane z nim blokady ulic rozpoczęły się o godzinie 16.00. Tłumy zebrały się m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Trójmieście czy Szczecinie. Oprócz utrudnień, w stolicy trwa marsz pewnych środowisk.Najwięcej osób bierze udział w proteście na ulicach Warszawy. Od początku trwania protestów przypomina się uczestniczkom, żeby dbały o swoje bezpieczeństwo. M.in. na wydarzeniu Warszawskiego Strajku Kobiet opublikowano szczegółowe instrukcje. Wspieramy się nawzajem i dbamy o swoje bezpieczeństwo. Oto tylko kilka z nich:Protest, który był planowany na poniedziałek 2 listopada, właśnie trwa i możliwe, że przejdzie do historii. Jeśli niektórzy myśleli, że po piątkowych demonstracjach emocje opadną, bardzo się mylili. Drogi w ważnych częściach miast są zablokowane, wszędzie można spotkać prawdziwe tłumy ludzi oraz ogrom funkcjonariuszy policji. To jeszcze nie koniec manifestacji. „Strajk kobiet” przekazał już szczegółowe instrukcje.Strajki Kobiet: instrukcje bezpieczeństwa na protestach i blokady ulicDlatego przekazały im szczegółowe postulaty. Poniżej przedstawiamy wam niektóre z nich. Środowiska artystyczne zebrały się pod kolumną Zygmunta na Placu Zamkowym w Warszawie.Zgodnie z informacją podaną w mediach społecznościowych Ogólnopolskiego Strajku Kobiet (OSK) zablokowane mają być najważniejsze części miast m.in. skrzyżowania, mosty, ronda czy główne ulice. Dodatkowo postanowiono zwrócić się do środowisk artystycznych i kreatywnych, co sprawia, że dzisiejszy „spacer” będzie niewątpliwie wyjątkowy. Kiedy zamknięcie fryzjerów i salonów kosmetycznych? Padła jasna deklaracja Tragiczna, nagła śmierć uwielbianego aktora. Miał zaledwie 30 lat, wstrząsające doniesienia Od wtorku w supermarketach zakaz sprzedaży produktów, które nie są niezbędne. W europejskim kraju będą wprowadzone kolejne restrykcje Ogólnopolski Strajk Kobiet: protest środowisk artystycznych i kreatywnych— Zwracam się do artystów wszelkich profesji, ludzi związanych na co dzień z kulturą i sztuką, muzyków, pracowników teatrów, muzeów, galerii, performerów, realizatorów, a także odbiorców efektów pracy wyżej wymienionych tysięcy ludzi — napisano w informacjach o wydarzeniu na Facebooku OSK.Kierowcy, koniecznie musicie się liczyć z dzisiejszymi utrudnieniami na drogach. Kiedy będziecie wracać do domów, sprawdźcie alternatywne trasy. Blokady mają się zakończyć ok. godziny 21. OSK zachęca do podobnych akcji co tydzień, w każdy poniedziałek.

BENEDYKT XVI
01.11.2020 19:47 Uwaga: Już jutro, paraliż w całym kraju. „Dotkliwie. Do skutku” Protestujący przekazali, co planują

Ostatnio Polska jest miejscem, w którym wiele się dzieje. Trwające przez cały ostatni tydzień protesty nie słabną. Już jutro zapowiadany jest paraliż w całym kraju.Polska będzie świadkiem kolejnego ważnego wydarzenia? Wszystko ma zacząć się już jutro. Okazuje się, że to jeszcze nie koniec protestów związanych z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego. Protestujący zapowiadają kolejne blokady ulic. Trzeba spodziewać się utrudnień na drogach. Na stronie Ogólnopolskiego Strajku Kobiet (OSK) pojawił się pilny komunikat.

Biedronka
31.10.2020 15:41 Stanie się już jutro, wszystko potwierdzono. Nikt się nie spodziewał, że niedziela będzie kluczowa

Niedziela będzie kolejnym kluczowym dniem dla wielu Polek i Polaków. Onet przekazuje ważne informacje związane z bardzo głośną sprawą, która ostatnio ma miejsce w naszym kraju. Media nie przestają o niej mówić. Mało kto się spodziewał, że to właśnie jutrzejszy dzień będzie taki ważny dla rozwoju sytuacji.Wszystko stanie się już jutro. Chyba nikt wcześniej nie podejrzewał, że niedziela będzie tutaj kluczowym dniem. To właśnie wtedy ma odbyć się wyjątkowe spotkanie.

Warszawa
26.10.2020 21:08 Dantejskie sceny w Warszawie, wszystko wymyka się spod kontroli. Policja sobie nie radzi, istne szaleństwo

Od 16.00 w Warszawie oraz wielu innych miastach Polski trwają kontynuacje weekendowych protestów, z powodu wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Dzisiejsza akcja w stolicy przebiega pod hasłem „Blokada Warszawy”. Pomimo tego, że od początku strajku minęło już kilka godzin, wiele ulic nadal pozostaje nieprzejezdnych. Doszło do starć różnych środowisk.Warszawa i inne miasta w Polsce są świadkami prawdziwie dantejskich scen. Do sieci trafiają nagrania, na których widać jak karetki pogotowia mają utrudniony przejazd. Według niektórych osób sytuacja wyraźnie zaczyna się wymykać spod kontroli. Na ulicach dzieją się niewyobrażalne sceny, w ruch poszły już nawet petardy.

Agnieszka Włodarczyk
26.10.2020 20:35 Sprzed chwili: samochód wjechał w dwie kobiety podczas protestu. Jedna trafiła do szpitala, kierowca odjechał

— Kierowca odjechał z miejsca zdarzenia — poinformował PAP podkom. Piotr Świstak z Komendy Stołecznej Policji, przekazuje fakt.pl. Przekonały się o tym dwie kobiety, które zostały potrącone przez samochód marki BMW na warszawskim Mokotowie. O wszystkim informuje nas fakt.pl. Jedna z nich trafiła do szpitala. Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulic Puławskiej i Goworka około godziny 18.30.Już wcześniej w mediach społecznościowych można było zobaczyć, że na manifestacjach dochodziło do starć z policją. Niektórzy uczestnicy protestów informują, że został wobec nich użyty gaz.ZOBACZ WIDEO:W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki wydał zarządzenie, że od 28 października żołnierze Żandarmerii Wojskowej będą pomagać Policji w zakresie ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego. Niektórzy internauci spekulują, że taka decyzja została podjęta z powodu panujących strajków. Jednak trzeba pamiętać, że podobne kroki zostały już podjęte wiosną tego roku. Wiadomo, co stanie się w najbliższych dniach. Protestujący przekazali, co planują, zapanuje istny chaos Mamy potwierdzenie, właśnie wprowadzono obowiązkową kwarantannę dla Polaków. Przykre informacje Zaczęło się. Paraliż i blokady w całej Polsce, tłumy Polek i Polaków wyszły na ulicę Ogólnopolski Strajk kobiet: to jeszcze nie koniecW poniedziałek 26 października o godzinie 16.00 rozpoczęła się wielka Blokada Warszawy. Ważne punkty komunikacyjne takie jak mosty, ronda, skrzyżowania czy główne ulice zostały zablokowane przez manifestujących. Niestety takie działania niosą ze sobą ryzyko.Dotarła do nas pilna informacja. Samochód wjechał w dwie kobiety, które brały udział w poniedziałkowym strajku. Niestety, ale jedna z nich musiała zostać przewieziona do szpitala, przekazuje fakt.pl. Gdzie jest Policja,ta pisowska policja co chroni kościoły,a tu kierowca potrącił pieszych i to na przejściu.???????????? pic.twitter.com/P7jkEps8Ag — @PolskawRuinie2???????? (@polskawruinie2) October 26, 2020W czwartek 22 października Trybunał Konstytucyjny ogłosił, że aborcja w przypadku ciężkiego lub nieodwracalnego uszkodzenia płodu jest niezgodna z konstytucją RP. Po takim oświadczeniu Polki tłumnie wyszły na ulice i od paru dni organizują protesty.Kobiety wyszły tłumnie na ulice większości miast Polski, aby wspólnie przeciwstawić się wyrokowi TK w sprawie zakazu aborcji eugenicznych. Niestety na jednym z protestów doszło do poważnie wyglądającej sytuacji. Portal fakt.pl poinformował, że samochód wjechał w dwie manifestujące kobiety, jedna z nich trafiła do szpitala. Media podały, że kierowca odjechał z miejsca zdarzenia.Wtedy to właśnie kobiety mają zamiar nie pójść do swoich zakładów pracy. W ten sposób chcą uniemożliwić prawidłowe funkcjonowanie państwa. Z kolei na piątek zapowiedziany jest kolejny duży marsz w Warszawie.Organizatorzy Ogólnopolskiego Strajku Kobiet zapowiadają, że to jeszcze nie koniec. Poinformowali, że poniedziałek jest tylko początkiem protestów. Kolejny krok nadejdzie w środę, 28 października.Protesty po wyroku TK: samochód wjechał w dwie kobiety

protest
26.10.2020 18:19 Wiadomo, co stanie się w najbliższych dniach. Protestujący przekazali, co planują, zapanuje istny chaos

Protesty po czwartkowym wyroku TK w sprawie zakazu aborcji eugenicznych nie ustają. Strajkujący zapowiadają kolejne wielkie demonstracje. Wiadomo, co się szykuje w najbliższych dniach, lepiej o tym wiedzieć, żeby później uniknąć nieprzyjemnej sytuacji na mieście.Protesty w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego (TK) trwają już od piątku. W niedziele manifestujący strajkowali również w kościołach. Teraz zapowiedzieli, co stanie się w najbliższych dniach. M.in. w swoich mediach społecznościowych podali informacje o tym, jaki jest plan działania. W poniedziałek o 16.00 rozpoczęła się blokada największych miast w Polsce, a to ma to być dopiero początek.

BENEDYKT XVI
26.10.2020 17:11 Zaczęło się. Paraliż i blokady w całej Polsce, tłumy Polek i Polaków wyszły na ulicę

Zapowiedziany na poniedziałek protest oficjalnie się już rozpoczął. W całej Polsce zebrały się prawdziwe tłumy, aby wspólnie zaprotestować przeciwko czwartkowemu wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego zakazu aborcji eugenicznych. Protest jest zaplanowany w ponad 100 miastach w Polsce i na świecie.Protest, który był zapowiadany na poniedziałek 26 października na godzinę 16.00 właśnie się rozpoczął. Policja już wcześniej ostrzegała Polaków, że mogą być utrudnienia w ruchu, ponieważ protestujący mają zamiar zablokować ruch w miastach w całej Polsce. Tłum zbiera się już od kilku godzin, wybiła już zaplanowana godzina. Trzeba liczyć się z konsekwencjami i paraliżem całego kraju.