Spadek

Ewa Demarczyk
03.09.2023 13:04 Cała prawda o spadku Ewy Demarczyk WYSZŁA na jaw! Wcześniej media podawały inne informacje

Ewa Demarczyk była jedną z najwybitniejszych, polskich wokalistek. Zmarła 3 lata temu. Gdy ona wreszcie zaznała wiecznego spokoju, wśród jej bliskich stało się dokładnie odwrotnie. Od czasu śmierci piosenkarki toczą się coraz to kolejne spory o spuściznę artystki.

dziadek
09.01.2021 22:35 Odziedziczył po dziadku zamurowany garaż. Kiedy zajrzał do środka, przeżył wstrząs, nie miał o niczym pojęcia

Dziadek zostawił wnukowi w spadku zamurowany garaż. Kiedy mężczyzna zajrzał do środka, okazało się, że wewnątrz znajdowała się Toyota Mark 2, którą nieżyjący mężczyzna niegdyś sprowadził z Dalekiego Wschodu. Wtedy auto w Związku Radzieckim było synonimem prawdziwego luksusu, ale mężczyzna nie miał czasu nim jeździć, ponieważ specyfika jego pracy mu na to nie pozwalała. Pojazd stał zamurowany przez 23 lata. Historia mężczyzny z Doniecka może dla wielu okazać się niezwykła i nietypowa. Dziadek przepisał mu w spadku zamurowany garaż, w którym przez 23 lata stało niemal bezcenne auto.

Agnieszka Włodarczyk
01.10.2020 09:25 Pilna wiadomość dla setek tysięcy Polaków. Ogromne zmiany w spadkach i darowiznach

Darowizna i spadek: zmieniają się zasady w przepisach. Jak przekazał dziś rano tvn24.pl, nowe postanowienia zostały zatwierdzone przez senat i są niezwykle priorytetowe dla setek tysięcy Polaków. Wpływają bowiem na sytuację osób będących spadkobiercami czy adresatami darowizn. Zmianie ulega dość kontrowersyjny dotąd przepis dotyczący opodatkowania.Darowizna i spadek zazwyczaj wiążą się z bardzo wysokim opodatkowaniem. Senat właśnie jednogłośnie przegłosował nową ustawę dotyczącą zdjęcia z wyróżnionych grup płacenia podatku od spadku czy darowizny. Setki Polaków odetchną z ulgą.