Rozrywka.Lelum.pl > Zasiłek Opiekuńczy

Zasiłek Opiekuńczy

minister zdrowia
28.03.2021 17:18 Ministerstwo Rodziny przekazało wiadomość dla rodziców. Chodzi o zasiłek opiekuńczy

Ze względu na sytuację w kraju i nowe obostrzenia Ministerstwo Rodziny ogłosiło przedłużenie dodatkowego zasiłku opiekuńczego. To bardzo ważna informacja dla rodziców. Minister Marlena Maląg podała datę. To już pewne. Na podstawie rozporządzenia prawo do dodatkowego zasiłku opiekuńczego zostaje wydłużone o kolejne dwa tygodnie, tj. do 11 kwietnia br.

rodzice
25.05.2020 18:33 Od poniedziałku wielkie zmiany dla tysięcy rodziców. Chodzi o nasze pieniądze

Rodzice, którzy mają dzieci do 8. roku życia i nie zdecydują się posłać ich do żłobka bądź przedszkola, choć te są już otwarte, z dniem 25 maja stracili możliwość wsparcia finansowego w formie zasiłku opiekuńczego. Był to najprawdopodobniej błąd czy przeoczenie w nowej ustawie. Rząd zapewnił, że już nad tym pracuje.Choć żłobki i przedszkola zostały częściowo otwarte, wiele rodziców ze względów bezpieczeństwa preferuje nie posyłać tam dzieci. Rodzice, którzy dodatkowo w tym czasie nie pracują, wcześniej dostawali zasiłek opiekuńczy. Ustawowo od poniedziałku wsparcie już nie obowiązuje.

premier
22.05.2020 21:46 ”Fakt”: Rząd nagle przyjął nowy projekt ustawy. Dotyczy rodziców i wypłacanych pieniędzy

Rodzice mogą odetchnąć z ulgą. Jak informuje Fakt, rząd przyjął nowy projekt ustawy, dzięki któremu zasiłek opiekuńczy nie zostanie ograniczony. Opiekunowie, którzy zdecydują, że ich dziecko nie wróci do żłobka, przedszkola bądź szkoły oraz sami w tym czasie nie będą pracować, w dalszym ciągu będą mogli ubiegać się o wsparcie finansowe.Ostatnio uchwalono, że zasiłek opiekuńczy od przyszłego tygodnia, a więc po 25 maja, będzie przysługiwał jedynie na dzieci niepełnosprawne, co wielu rodziców postawiło w niekomfortowej sytuacji. Szybko jednak przyjęto nowy projekt.

500 plus
27.04.2020 22:24 Będą dodatkowe pieniądze dla rodziców, ale trzeba złożyć specjalny wniosek. Zostało niewiele czasu

Pieniądze dla rodziców – dodatkowy zasiłek opiekuńczy na pewno okaże się bardzo pomocny, ale by go dostać, trzeba czym prędzej wypełnić specjalny wniosek. Czasu niestety zostało niewiele. Szczegóły przedstawiamy poniżej.Zamknięcie przedszkoli, szkół i wszelkich placówek oświatowych zostało wydłużone do 24 maja. W związku z tym od 27 kwietnia zaczął obowiązywać nowy zasiłek opiekuńczy. Dodatkowe pieniądze z pewnością doceni każdy rodzic. Aby je jednak otrzymać, należy wypełnić odpowiedni wniosek.