Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Zalety picia tequili? Znamy ich kilka
Marzena Siarkiewicz
Marzena Siarkiewicz 07.08.2018 19:14

Zalety picia tequili? Znamy ich kilka

Tequila
Fot. Unsplash @timdwright

Tequila często kojarzy nam się z olbrzymim kacem. Jeśli jednak zachowamy umiar, picie jej może przynieść nam wiele korzyści. Poznajcie zalety picia tego meksykańskiego trunku. Jest ich sporo.

Tequila to meksykańska wódka, która produkowana jest z soku ze sfermentowaj rośliny, zwanej agawą. Wg niektórych im więcej agawy w drinku, tym mniejszy kac, związany z piciem wódki.

Jakie są zalety picia tequili?

  1. Przyspiesza wchłanianie magnezu i wapnia. Nasze kości potrzebują ich do prawidłowego rozwoju. Właściwość tę wódka zawdzięcza obecności w swoim składzie niebieskiej agawy.
  2. W składzie tequili znajdziemy także insulinę. Odpowiada ona za przyspieszanie procesów trawiennych w naszym organizmie. Problemy z żołądkiem zostaną rozwiązane szybciej dzięki jej zawartości w naszych drinkach. Warto spróbować.
  3. Cukry, które znajdziemy w niebieskiej odmianie agawy, działają w podobny sposób, co błonnik. Dzięki nim chudniemy szybciej. Podoba nam się to.

Z czego składa się tequila?

Tequila = agawa. Ta roślina, występująca w południowych Stanach Zjednoczonych i Meksyku zbierana jest w celu wyprodukowania wysokoprocentowych napojów alkoholowych, takich jak bohaterka naszego tekstu czy mezcal. Ta ostatnia to meksykańska wódka o charakterystycznym słomkowym kolorze.

Jakie są popularne drinki z tequilą?

Tequila Sunrise – połączenie tequili z grenadiną. Idealnie nadaje się do sączenia. Często podawany w dobrych restauracjach.

Bloody Maria – czyli Bloody Mary, tylko zamiast wódki dodajemy tequilę. Drink święci triumfy w barach na całym świecie.

Tequila martini – zamiast toniku dodajemy do koktajlu meksykańskiej wódki. Podobno takie połączenie smakuje bardzo dobrze. Musimy to sprawdzić.

Margarita truskawkowa – brzeg kieliszka otaczamy cukrem. Truskawkowy syrop mieszamy z tequilą, a kostki lodu zastepujemy truskawkami. To jeden z naszych ulubionych redakyjnych drinków. Szczerze polecamy.

Dajcie znać, czy lubicie tequilę. Jeśli tak, to z czym ją łączycie?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Tequila
Tequila
Tequila

ZOBACZ TEŻ:

  1. Margot Robbie jako Sharon Tate. Są pierwsze zdjęcia z planu
  2. Wiemy, ile wydała Rodzina Królewska na garderobę Meghan Markle
  3. Gwiazdy, które zostały skrzywdzone przez grafików [ZDJĘCIA]

źródło: cosmopolitan.pl, wysokieobcasy.pl