Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > To stało się dokładnie 7 dni temu. Maciej Damięcki wyszedł na scenę, niesłychane do czego doszło
Martyna Pałka
Martyna Pałka 18.11.2023 16:21

To stało się dokładnie 7 dni temu. Maciej Damięcki wyszedł na scenę, niesłychane do czego doszło

To spotkało Macieja Damięckiego tydzień przed śmiercią
To spotkało Macieja Damięckiego tydzień przed śmiercią, fot. KAPIF

W piątek całą Polskę obiegła smutna wieść o nagłej i niespodziewanej śmierci wybitnego aktora Macieja Damięckiego. Gwiazdor do końca był aktywny zawodowo i mógł pochwalić się licznymi osiągnięciami. Niewiarygodne, co spotkało go tydzień przed śmiercią.

Nie żyje wybitny aktor Maciej Damięcki

W piątek przekazano przygnębiającą informację o śmierci jednego z najwybitniejszych polskich aktorów. Maciej Damięcki odszedł 17 listopada 2023 roku w wieku 79 lat. Smutna wiadomość  o śmierci artysty została opublikowana na profilach jego dzieci - Mateusza i Matyldy Damięckich w social mediach.

Chwilę później gwiazdora pożegnało mnóstwo kolegów i koleżanek z branży, którzy w przeszłości mieli okazję współpracować z utalentowanym aktorem. Maciej Damięcki do końca życia był aktywny zawodowo. Niesamowite, co spotkało go zaledwie tydzień przed śmiercią.

Mateusz Damięcki prosi o pomoc dla współpracownicy. „Na horyzoncie pojawiła się nadzieja”

Maciej Damięcki mógł pochwalić się szczęśliwym życiem rodzinnym

Popularny aktor bardzo chronił swoją prywatność i unikał nadmiernego opowiadania o niej podczas wywiadów i publicznych wystąpień. Mimo to nigdy nie wstydził się swoich bliskich i z wielką dumą chwalił się nimi podczas imprez branżowych. 

Maciej Damięcki od wielu lat był mężem właścicielki agencji aktorskiej Joanny Damięckiej, z którą doczekał się dwójki dzieci - Mateusza i Matyldy. Ich pociechy poszły w ślady rodziców i również swoje życie poświęciły aktorstwu. Para często pojawiała się na czerwonym dywanie podczas różnego rodzaju premier - ostatni raz mogliśmy zobaczyć ich razem w 2022 roku.

ZOBACZ TEŻ: Niewiarygodne, kto był przy Macieju Damięcki, gdy ten dowiedział się o strasznej chorobie.

Niewiarygodne, co spotkało Macieja Damięckiego 7 dni przed śmiercią

Pomimo faktu, że gwiazdor ostatni raz pojawił się z żoną na ściance w 2022 roku, do końca życia pozostawał aktywny zawodowo. Swój ostatni spektakl zagrał zaledwie tydzień przed śmiercią - w sobotę 11 listopada 2023 roku. Była to rola w komedii “O co biega?”. 

O ostatniej kreacji aktorskiej Macieja Damięckiego wspomniała również ekipa teatralna, która pożegnała go na swoim profilu w mediach społecznościowych. Zaznaczyli oni, że występ aktora sprzed zaledwie 7 dni został nagrodzony długimi owacjami!