Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Tomasz Lis w żałobie. Przekazał wiadomość o śmierci cenionego dziennikarza
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 28.09.2021 22:46

Tomasz Lis w żałobie. Przekazał wiadomość o śmierci cenionego dziennikarza

Tomasz Lis
TRICOLORS/East News

Tomasz Lis jest zrozpaczony. Zmarł jego redakcyjny kolega, Piotr Bratkowski – słynny dziennikarz, publikujący między innymi w Gazecie Wyborczej, Rzeczpospolitej i Newsweeku.

Bratkowski był dziennikarzem, krytykiem literackim i poetą. Karierę dziennikarską rozpoczął na początku lat osiemdziesiątych. Publikował dla największych tytułów naszego kraju.

Nie żyje Piotr Bratkowski

Obecnie żegna go cały świat literacki i dziennikarski. Szczególnie wzruszający wpis zamieścił Tomasz Lis, który napisał na Twitterze:

– Z wielkim smutkiem informuję, ze dziś rano zmarł po długiej chorobie nasz redakcyjny przyjaciel Piotr Bratkowski. Piotruś był dobrym duchem Newsweeka, wybitnym autorem, pisarzem i humanistą. Kimś, bez kogo trudno sobie wyobrazić i pismo i redakcję. RIP Piotrusiu.

Z wielkim smutkiem informuję, ze dziś rano zmarł po długiej chorobie nasz redakcyjny przyjaciel Piotr Bratkowski. Piotruś był dobrym duchem Newsweeka, wybitnym autorem, pisarzem i humanistą. Kimś, bez kogo trudno sobie wyobrazić i pismo i redakcję. RIP Piotrusiu.

— Tomasz Lis (@lis_tomasz) September 28, 2021

Żałobny wpis pojawił się też na oryginalnej stronie Piotra Bratkowskiego:

Z przeogromnym smutkiem informujemy, że dzisiaj zmarł nasz mąż, tata, dziadek – Piotr Bratkowski. Z góry dziękujemy za każdą ciepłą myśl i dobre słowo. Prosimy jednak, żeby nie dzwonić z kondolencjami. Będziemy informować o pogrzebie.
Kochająca rodzina

— Piotr Bratkowski (@piotrbratkowsk1) September 28, 2021

Piotr Bratkowski urodził się 11 kwietnia 1955 w Warszawie. Należał do Związku Literatów Polskich i Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Zmarł 28 września w wieku 66 lat.

Źródło: Twitter

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
  3. Straż pożarna wydała komunikat dot. wypadku Tomasza Stockingera