Rozrywka.Lelum.pl

Pawel Wodzynski/East News

Oświadczenie TVP po gali rozdania Telekamer. Padły bardzo mocne słowa

11 Marca 2021

Autor tekstu:

Marta Kulik

Gala rozdania Telekamer jest już za nami, wczorajszy wieczór był pełen emocji. Okazuje się, że nie wszyscy pozytywnie odebrali wydarzenie związane z wręczeniem nagród. TVP wydało niezwykle ostre oświadczenie.

Gala rozdania Telekamer jest już za nami, wczorajszy wieczór był pełen emocji. Okazuje się, że nie wszyscy pozytywnie odebrali wydarzenie związane z wręczeniem nagród. TVP wydało niezwykle ostre oświadczenie.

10 marca 2021 roku o godzinie 20 rozpoczęła się gala wręczenia telekamer, wydarzenie transmitowane było przez TV Puls. Wyniki nie spodobały się jednak TVP, na stronie internetowej stacji pojawiło się stanowcze oświadczenie. Uderzono w TVN.

Oświadczenie TVP po Telekamerach

TVP nie zgadza się z wynikami plebiscytu Tele Tygodnia, którego wydawcą jest Bauer i odwołuje się do wyników oglądalności. Przebieg wydarzenia określono jako ,,skrajnie niewiarygodny”.

Wyniki tegorocznych Telekamer rażąco różnią się od faktycznych codziennych wyborów milionów widzów telewizji linearnej, którzy każdego dnia głosują swoimi pilotami na określone audycje. O wyborach tych świadczą oficjalne wyniki oglądalności telewizji za 2020 r. mierzone zarówno w standardzie MOR jak i AGB Nielsen – napisano w oświadczeniu.

To jednak dopiero początek. W dalszej części padają poważne oskarżenia, zaatakowana została telewizja TVN i Edward Miszczak. Wspomniano także ubiegłoroczną galę, podczas której nagrodzono serial Polsatu Zawsze warto. Jak zauważa TVP, produkcja miała mniejszą oglądalność niż Wojenne Dziewczyny i Stulecie Winnych. Różnica miała wynosić ponad 2 miliony.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

W tegorocznym plebiscycie w kategorii Osobowość nominowany przez TVP Rafał Brzozowski, którego program „Jaka to melodia?” oglądało w 2020 r. średnio prawie 2 mln widzów oraz Ida Nowakowska znana z programów „The Voice kids” (3 mln), „Pytanie na śniadanie” (najpopularniejsza telewizja śniadaniowa) „Dance Dance Dance” (2,4 mln) zostali rzekomo pokonani przez p., którego ogląda w porywach… 750 tys. widzów TVN – czytamy.

TVP atakuje TVN

W swoim oświadczeniu Telewizja Polska zauważa, że w kategorii ,,seriale” nominowała swoje najpopularniejsze superprodukcje, czyli Stulecie Winnych, które ogląda 3 mln widzów oraz Ludzie i bogowie z oglądalnością 2,6 mln. Ostatecznie statuetkę zgarnęła

Przyznanie zwycięstwa w tej kategorii serialowi „BrzydUla 2” z widownią… 534 tys. widzów TVN, tj. 5-6 razy mniejszą niż seriale TVP może budzić jedynie uśmiech politowania – czytamy na stronie TVP.

W oświadczeniu stwierdzono, że powodem ,,zniekształceń” był wadliwie przyjęty sposób głosowania za pomocą płatnych SMS oraz online. Uprzywilejowani mieli być widzowie, którzy głosowali przez internet.

Gala Telekamer, podczas której w większości kategorii wygrał szorujący po dnie oglądalności TVN, największy przegrany telewizji linearnej w 2020 (według wszystkich badań), TVN masowo zwalniający dziś dziennikarzy i staff – była oczywistą ustawką i rozpaczliwą walką dyrektora programowego TVN p. Miszczaka o przetrwanie.

Na koniec stwierdzono, że plebiscyt Telekamer umiera w niesławie na naszych oczach w odium manipulacji i nieuczciwości. Całe oświadczenie znajduje się na oficjalnej stronie Telewizji Polskiej.

Zobacz zdjęcia:

tvp

TVP wydało niezwykle ostre oświadczenie.

Stacja nie zgadza się z wynikami konkursu.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Przemek Kossakowski z Telekamerą. Fani ,,Down the road” ruszyli z gratulacjami
  2. Pogrzeb Krzysztofa Pendereckiego nadal się nie odbył. Kompozytor zmarł niemal rok temu
  3. Czy uczniowie wrócą do szkół w kwietniu? Minister edukacji zabrał głos

Źródło: centruminformacji.tvp.pl

Tagi:

Marta Kulik

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Nowości

Papierek po maśle ma cenne zastosowania. Wyrzucanie go jest błędem

Czytaj więcej >

Nowości

Nie żyje Barbara Ślizowska. W jej dorobku znajduje się wiele medali

Czytaj więcej >

Nowości

Błędna diagnoza lekarzy. Małej dziewczynce amputowano ręce i nogi

Czytaj więcej >

Nowości

Atak zimy w Polsce. Niepokojąca prognoza pogody

Czytaj więcej >

Nowości

Promocja na mleko i masło w Biedronce. Warto kupić, póki można sporo zaoszczędzić

Czytaj więcej >

Nowości

Została surogatką dla własnej córki. Urodziła piękne dziecko, rodzina zachwycona

Czytaj więcej >