Rozrywka.Lelum.pl > Programy > Wielka wpadka w „Wiadomościach” TVP. Widzowie nagle zdębiali, gdy zobaczyli, co jest na ekranie
Natalia Andrejuk
Natalia Andrejuk 22.12.2020 16:12

Wielka wpadka w „Wiadomościach” TVP. Widzowie nagle zdębiali, gdy zobaczyli, co jest na ekranie

tvp
fot. twitter.com/FilipSkawinski

Wiadomości TVP zaliczyły niezłą wpadkę. W materiale przedstawiającym koniunkcję Saturna i Jowisza, czyli tzw. Gwiazdę Betlejemską, którą mieli kierować się Trzej Królowie, widzowie zobaczyli scenę… z prześmiewczego filmu Żywot Briana autorstwa brytyjskiej grupy komików Monty Python.

Wiadomości, które są emitowane na stacji TVP, już wielokrotnie wzbudzały kontrowersje oraz skrajne emocje. Jednak ostatnia pomyłka stacji z pewnością rozśmieszyła, a niekiedy może i oburzyła telewidzów.

Wiadomości TVP zaliczyły wpadkę

Poniedziałkowe wydanie najbardziej znanego programu informacyjnego w Polsce z pewnością na długo pozostanie w pamięci niektórych telewidzów. Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia postanowiono przybliżyć historię Gwiazdy Betlejemskiej, która miała wskazywać Trzem Królom drogę do Betlejem — miejsca narodzin Jezusa.

Mówiono więc o koniunkcji dwóch planet Saturna i Jowisza, które tworzą ww. Gwiazdę. Produkcja pokazała wtedy na ekranach fragment komedii Żywot Briana.

Warto przypomnieć, że Żywot Briana to komedia z 1979 roku, którą wyprodukowała brytyjska grupa Monty Python. Film przedstawia losy tytułowego Briana, który omyłkowo został uznany za Mesjasza.

Produkcja już dawno wywołała wielkie poruszenie, w szczególności wśród katolickiej części publiczności, która uznała ją za bluźnierczą. W niektórych krajach zakazano nawet jej emisji w kinach.

Po latach wciąż jest uznawana jako satyra chrześcijaństwa. Ciężko się nie zgodzić, że raczej nie chciano, aby taki obraz ilustrował historię narodzin Chrystusa.

Widzowie Wiadomości TVP i internauci nie mogą uwierzyć

Jednak to właśnie podczas poniedziałkowego wydania dziennika pojawiła się scena, w której królowie niosą podarki Jezusowi. Niedługo potem orientują się, że w żłobie leży nie Mesjasz, tylko mały Brian. Kiedy zauważyli swój błąd, zabrali jego matce wszystkie złożone wcześniej podarki.

Telewidzowie oraz internauci nie mogą uwierzyć w to, co zostało wyemitowane na antenie. Zaraz po emisji wydania Internet zalała fala komentarzy na ten temat.

NAPRAWDĘ? Mówicie o Bogu, Gwieździe Betlejemskiej i puszczacie fragment Żywotu Briana? Czy wy jesteście normalni albo żarty z katolików robicie? Tyle filmów o narodzinach Jezusa, a wy wybieracie parodię…

Nie oglądam od lat, ale… podoba mi się takie podtrzymywanie kultu Monthy’ego Pythona — komentują nieco prześmiewczo internauci.

Okazuje się, że w serwisie VOD TVP usunięto opisywany wyżej fragment i nie będziemy go już mogli tam zobaczyć. Być może oburzenie widzów spowodowało, że produkcja zwróciła baczniejszą uwagę do tego materiału.

Jednak trzeba pamiętać, że w Internecie „nic nie ginie”, a telewidzowie zdążyli nagrać feralny materiał i puścić go w sieć. Możecie zobaczyć poniżej.

Ostatnio Telewizja Publiczna chwaliła się również organizacją Sylwestra Marzeń, który się odbędzie pomimo obostrzeń związanych z koronawirusem.

Zobacz zdjęcie i wideo:

Ale żeby w głównym wydaniu „Wiadomości” wrzucić Żywot Briana to szanujemy… (tak, naprawdę to zrobili…) pic.twitter.com/psOhA9ttDX

— Oglądam”Wiadomości”, bo nie stać mnie na dopalacze (@OgladamD) December 22, 2020

W poniedziałkowych Wiadomościach pojawił się fragment Monty’ego Pythona w kontekście Gwiazdy Betlejemskiej.

tvp

Niektórzy nie mogą w to uwierzyć.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: Wiadomości, Twitter