Rozrywka.Lelum.pl > Programy > TVP zapłaci karę za „Sylwestra Marzeń”? Według KRRiT Telewizja Polska przesadziła
Martyna Pałka
Martyna Pałka 19.09.2022 16:13

TVP zapłaci karę za „Sylwestra Marzeń”? Według KRRiT Telewizja Polska przesadziła

TVP Sylwester Marzeń
fot. Jan Bielecki/East News

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji właśnie przekazała niespodziewane informacje na temat zeszłorocznego Sylwestra Marzeń, organizowanego przez TVP. Stacja została ukarana za promocję swojej najbardziej wyczekiwanej imprezy w roku. 

Sylwester Marzeń Dwójki to jedno z wydarzeń, cieszących się największą oglądalnością. Mnóstwo Polaków, którzy nie mają możliwości lub ochoty spędzać ostatniego dnia roku na wyjazdach, imprezach czy innych aktywnościach z chęcią śledzi koncerty transmitowane przez TVP, czy inną polską stację.

Na scenie show Telewizji Polskiej nie brakuje największych polskich gwiazd. Swoimi występami w zeszłym roku zachwycili nas między innymi Sławomir i Kajra, a także prawdziwy król disco polo — Zenek Martyniuk. Teraz okazało się, że stacja musi zapłacić karę za promocję swojego kultowego eventu.

TVP ukarane za promocję Sylwestra Marzeń

Telewizja Polska została ukarana przez najważniejszy organ kontrolujący treści medialne w Polsce. Zdaniem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji publiczny nadawca poświęcił zbyt dużo czasu na promocję wyczekiwanego Sylwestra Marzeń z Dwójką. Według informacji przekazanych przez portal „Wirtualne Media”, kara pieniężna dla TVP jest efektem skarg, złożonych przez byłych szefów stacji. Wymienia się tutaj takie nazwiska, jak Juliusz Braun, Janusz Daszczyński, Jan Dworak czy Krzysztof Lutfa.

Największe zarzuty dotyczą przede wszystkim wydania programu informacyjnego „Wiadomości” z dnia 29 grudnia 2022 roku. Podczas tego wydania serwisu prowadzący opowiadał w większości o organizacji wyjątkowego sylwestrowego show TVP.

-Trwający 18 minut (ponad połowę całego programu) blok materiałów poświęconych audycji, która będzie emitowana na innej antenie tego nadawcy, w istocie był przekazem handlowym dotyczącym produktu — czytamy w skargach, przytaczanych przez portal „Business Insider”.

TVP i Polsat nie zgadzają się z decyzją KRRiT

Co więcej, stacja nie wspomniała wtedy o padających tego dnia rekordzie zgonów, wywołanych zakażeniem koronawirusem. Wszystko dlatego, że publiczny nadawca skupił się na promocji Sylwestra Marzeń. Co ciekawe, ukarany został także konkurent TVP — Polsat, który również poświęcił zbyt wiele czasu na promocję swojego sylwestrowego show. Grzywna ma wynosić 35 tysięcy złotych.

TVP zapowiedziało odwoływanie się od decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji i zarzuca organizacji „wybiórcze traktowanie”. Z karą nie zgadza się również Polsat.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Koncert „Wierzę w lepszy świat”. Widzowie TVP mieli kłopot z odbiorem koncertu. Wszystko przez obfity deszcz
  2. Dagmara Kaźmierska ma dosyć ludzi, nie chce być już sławna. „Nie jestem małpą w klatce”
  3. Wielka wpadka ekipy Katarzyny Dowbor? Fani programu „Nasz nowy dom” pierwszy raz tak rozczarowani remontem

Źródło: Business Insider