Rozrywka.Lelum.pl > Programy > „Twoja twarz brzmi znajomo”: Maciej Radel przeznaczył wygraną na wzruszający cel
Martyna Kucharczyk
Martyna Kucharczyk 09.04.2022 11:37

„Twoja twarz brzmi znajomo”: Maciej Radel przeznaczył wygraną na wzruszający cel

Maciej Radel
fot. TRICOLORS/East News

Zwycięzcą 6. odcinka 16 edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo” został Maciej Radel. Aktor wcielił się w rolę Edmunda Fettinga i wykonał utwór z filmu „Prawo i pięść” „Nim wstanie dzień”. Po odebraniu nagrody w wysokości 10 tys. zł gwiazdor przekazał fanom wspaniałą informację. Pieniądze ofiarował na bardzo szczytny cel.

To już tradycja, że wygrane z programu „Twoja twarz brzmi znajomo” trafiają w ręce dobroczynnych organizacji lub potrzebujących. Tak też było tym razem. Maciej Radel postanowił przekazać swoją nagrodę Fundacji dla Szczeniąt Judyta.

Maciej Radel zwycięzcą 6. odcinka „Twoja twarz brzmi znajomo”

Maciej Radel to 37-letni aktor znany z takich produkcji jak „BrzydUla” czy „Generał Nil”. Obecnie artystę można oglądać w telewizyjnym show „Twoja twarz brzmi znajomo”, w którym wciela się w postacie największych gwiazd polskiej i światowej muzyki. Podczas 6. odcinka show Radel oddał hołd Edmundowi Fettingowi i zaśpiewał utwór „Nim wstanie dzień”. Utwór znany z filmu „Prawo i pięść” został skomponowany przez Krzysztofa Komedę, a słowa napisała do niego Agnieszka Osiecka.

Występ Maciej Radela w najnowszym odcinku „Twoja twarz brzmi znajomo” zagwarantował aktorowi zwycięstwo i nagrodę w postaci 10 tys. zł. Jury doceniło gwiazdora za wzruszającą interpretację starego utworu, a także pochwaliło barwę jego głosu.

– Wiem, że było to dla ciebie cholernie trudnym zadaniem, które ci się naprawdę udało. Było to bardzo szlachetne artystycznie, bardzo wzruszające i bardzo doceniam tę robotę — powiedziała Kasia Skrzynecka.

„Twoja twarz brzmi znajomo”: wygrana trafiła w ręce Fundacji

Zwycięzca 6. odcinka show „Twoja twarz brzmi znajomo” postanowił przekazać swoją wygraną Fundacji dla Szczeniąt Judyta. Organizacja opiekuje się porzuconymi, chorymi i skrzywdzonymi psiakami, a także szuka dla każdego z nich nowego, pełnego miłości domu. Obecnie pod opieką Fundacji znajdują się dziesiątki szczeniaków, które czekają na adopcję.

Fani „Twoja twarz brzmi znajomo” serdecznie pogratulowali Radelowi zwycięstwa, a także docenili go za wybór Fundacji.

– Brawo Maciej! Ekstra, że dla Judyty i psiaków!

– Brawo, brawo, brawo! Super, że judyciaki dostały pieniążki.

– Wspaniały występ. Gratulacje wygranej. Podziwiam za podarowanie wygranej dla Fundacji dla Szczeniąt Judyta — czytamy w komentarzach na profilu „Twoja twarz brzmi znajomo”.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

1. Lider legendarnego polskiego zespołu zmarł w wieku 60 lat. Do tragicznych wydarzeń doszło 2 lata temu

2. Co się dzieje z ojcem Łukasza Nowickiego? Jeden z najsłynniejszych polskich aktorów nagle zniknął

3. Przez Atlantyk. Maja Hirsch ujawniła, co Królikowski robił w nocy. Rzadko potem pamiętał, do czego doszło