Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Uczennica nie odrobiła pracy domowej. Powód? „Było za dużo zadane”. Nauczycielka odpowiedziała
Marta Kulik
Marta Kulik 05.12.2019 10:11

Uczennica nie odrobiła pracy domowej. Powód? „Było za dużo zadane”. Nauczycielka odpowiedziała

uczennica
fot. archiwum prywatne, mamadu.pl

Uczennica nie odrobiła pracy domowej, jednak wcale nie chodziło o zbyt trudne zadanie czy zwykłe roztargnienie. Dziewczynka podała dokładny powód, a ten zaskoczył nawet nauczycielkę, która od wielu lat pracuje z dziećmi. Od tamtej pory zdjęcie kartki z zeszytu krąży po sieci.

Kiedy 8-letnia uczennica nie chciała odrobić pracy domowej, rodzice nie sądzili, że sprawa stanie się tak głośna. Na ten temat wypowiedziało się już wielu internautów, a ich opinie były skrajne. Matka dziecka postanowiła wyjaśnić, że to, co zrobiła jej córka, ma dobre uzasadnienie.

Uczennica nie odrobiła pracy domowej

8-latka spędzała czas nad lekcjami, kiedy w końcu uznała, że nie zamierza rozwiązywać kolejnego zadania. Nie pomagały prośby opiekunki. Dziewczynka wyjaśniła, że jest po prostu zbyt zmęczona, a nauczyciele zadali za dużo.

-Opiekunka zadzwoniła i powiedziała, że córka nie chce kolejnym raz odrobić pracy domowej. Po wysłuchaniu córki powiedziałam, że rozumiem jej zmęczenie, ale w takim co powie w szkole pani? Bo przecież należy to jakoś wyjaśnić? Córka stwierdziła, że ona to już załatwi – opowiedziała matka uczennicy w rozmowie z mamadu.pl.

uczennica

Kobieta nie dziwiła się córce. Miała jeszcze przygotować się do dwóch testów i wykonać dwie duże prace. Zdarzało się, że w ciągu jednego dnia nauczyciele dawali dzieciom do rozwiązania karty pracy, które niczym nie różniły się od sprawdzianów. Zastanawiała się jednak, w jaki sposób 8-latka zamierza wytłumaczyć się w szkole.

Napisała w zeszycie jedno zdanie

Uczennica już w domu chciała załatwić sprawę, tak aby nauczycielka, biorąc jej zeszyt do ręki, od razu wiedziała, co jest powodem nieodrobionych lekcji. Wyjaśniła to za pomocą jednego, prostego zdania.

Nie odrobiłam pracy domowej, bo było za dużo zadane.

Kiedy 8-latka pokazała zeszyt w szkole, reakcja nauczycielki wprawiła wszystkich w osłupienie. Zamiast jedynki czy uwagi… wyraziła swoje zrozumienie. Mama dziewczynki opisała wszystko w mediach społecznościowych, ale spotkała się z przykrymi komentarzami. Internauci pisali o lenistwie i braku odpowiedzialności. Pani Justyna ma jednak nadzieję, że bunt jej córki będzie powodem zmian w edukacji.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

uczennica

8-latka szczerze wyjaśniła, dlaczego nie odrobiła pracy domowej.

uczennica

Jej mama uważa, że dzieci są przeciążone obowiązkami.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Trutka na szczury w lekach. 2 mln Polaków zagrożonych, ministerstwo powołało sztab kryzysowy
  2. Za porzucenie psa lub kota grozi kara pozbawienia wolności. Nowe prawo w Polsce
  3. Zakochała się w bezdomnym. Pomogła mu, a dziś wychowują wspólnie dwójkę wspaniałych dzieci
  4. ”Narzeczony chce zaprosić na nasz ślub swoją byłą. Mówi, że się z nią przyjaźni. Co robić?”
  5. Koszmarne informacje o zdrowiu Margaret. Zawiesza karierę na długo

Źródło: mamadu.pl