Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Z powodu strajku ksiądz wyrzucił uczennicę z religii. Wysyłał jej oburzające SMSy
Natalia Andrejuk
Natalia Andrejuk 07.11.2020 14:57

Z powodu strajku ksiądz wyrzucił uczennicę z religii. Wysyłał jej oburzające SMSy

ofiara na tacę
pixabay.com @paterdarius

WP podaje, że jedna z uczennic Zespołu Szkół Nr 8 w Szczecinie miała otrzymać obraźliwe SMS-y od księdza-katechety. Duchowny wcześniej podobno wykluczył ją z możliwości uczestniczenia w lekcjach religii w szkole.

Uczennica wyrzucona z religii po tym, jak wzięła udział w strajkach TK

Uczennica została wyrzucona z lekcji religii w szkole, ponieważ przyznała się, że wzięła udział w protestach „Strajku Kobiet”. Ksiądz, który ją oddalił, później wysyłał do nastolatki oburzające SMS-y: zlałem ze śmiechu. WP przekazuje, że sprawą zajął się już lokalny radny. Niestety nie miał do przekazania dobrych wiadomości.

Szczeciński radny Przemysław Słowik kilka dni temu opublikował na swoim Facebooku SMS-y, które rzekomo miała dostać jedna z uczennic od swojego księdza-katechety. W długim wpisie nie krył swojego oburzenia całą tą sprawą.

— Poniżej znajdują się SMS-y, jakie ksiądz wysłał do uczennicy, po tym jak zobaczył na jednym ze zdjęć w internecie, że brała ona udział w protestach. Przeglądał również jej profil w mediach społecznościowych i postanowił wysłać kolejne wiadomości, komentujące zamieszczane przez nastolatkę materiały — napisał Słowik, jak podaje wp.pl.

Ksiądz-katecheta wykluczył nastolatkę z lekcji religii w szkole po tym, jak dowiedział się, że uczennica brała udział w strajkach przeciwko wyrokowi TK. Miał wysyłać jej porażające SMS-y.

Kontrowersyjne SMS-y księdza do uczennicy

Z relacji pokrzywdzonej dziewczyny wynika, że ksiądz miał jej wysyłać wiadomości tekstowe o podobnej treści:

— Dobrze, że na kiblu siedzę, bo jak zlałem się ze śmiechu, to chociaż byłem na miejscu — prawdopodobnie napisał ksiądz, cytuje wp.pl.

— Nie wiem, co w tym jest śmiesznego, że walczę o jakąkolwiek wolność […] Szczerze nie pozdrawiam, bo to jest żałosne — odpisała mu uczennica.

Później miał wykluczyć tę samą uczennicę z zajęć z religii w szkole. Podobno wcześniej nie poinformował jej o tym fakcie. Jak do tej pory nastolatka chodziła na nie regularnie.

Według radnego ksiądz dopuścił się nadużycia „wynikającego z zajmowanego stanowiska i bezprawnie na stałe usunął szykanowaną uczennice z prowadzonych zajęć”. Portal Onet dowiedział się, że kuria odpowiedziała na te zarzuty i w tej chwili trwa postępowanie wyjaśniające w sprawie, a ksiądz został zawieszony w obowiązkach katechety.

Źródła: facebook.com, kobieta.wp.pl