Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Odebrano nauczycielom najważniejsze prawo? Chodzi o postawienie „nieklasyfikacji” uczniom
Adrianna Boryń
Adrianna Boryń 02.06.2020 10:38

Odebrano nauczycielom najważniejsze prawo? Chodzi o postawienie „nieklasyfikacji” uczniom

uczniowie
fot. pexels.com/Andrea Piacquadio

Uczniowie w tym roku nie wrócą już do szkolnych ławek. Zdaniem Ministerstwa Edukacji wiele przesłanek wskazuje na to, aby młodzież kontynuowała naukę w trybie zdalnym. W związku z tym nauczycielom odebrano prawo do nie klasyfikacji niektórych uczniów. Jak podaje portal onet.pl, polskie prawo nie przewiduje sytuacji, w której można nie klasyfikować ucznia za nie uczestnictwo w zajęciach online.

Rok szkolny 2019/2020 zdecydowanie różni się od pozostałych, nie tylko z powodu samej epidemii, ale przede wszystkim z jej konsekwencji. Nauka w trybie zdalnym od początku przysparzała wiele problemów. Koniec roku zbliża się wielkimi krokami, a na horyzoncie pojawiła się kolejna przeszkoda. Ze względu na obecny tryb nauki, nauczyciele zostali pozbawieni możliwości nie klasyfikacji niesubordynowanych uczniów.

Uczniowie będą traktowani ulgowo

Z powodu epidemii koronawirusa uczniowie od wielu tygodni uczestniczą w zajęciach lekcyjnych prowadzonych on-line. Mimo sukcesywnej likwidacji kolejnych obostrzeń Ministerstwo Edukacji ostatecznie zadecydowało, że uczniowie w tym roku szkolnym nie wrócą już do szkolnych ławek. Młodzież do 26 czerwca będzie kontynuowała naukę w trybie zdalnym, jednak to generuje kłopot dla nauczycieli.

Na koniec każdego roku nauczyciele mają obowiązek wystawić uczniom oceny, jednak nie w każdym przypadku jest to możliwe. W sytuacji, kiedy uczeń opuścił ponad połowę zajęć, nauczyciel ma prawo go nie klasyfikować. Jednak polskie prawo nie przewiduje takiego postępowania w przypadku prowadzenia lekcji zdalnie.

  1. Od 1 lipca zmiana w programie „500 plus”. Dotyczy tysięcy rodziców z całej Polski
  2. Rząd podjął decyzję, nie ma już odwrotu. Wielka zmiana już od 6 czerwca
  3. Syn Anny Przybylskiej bardzo przypomina mamę. Ma już 14 lat i coraz chętniej pokazuje się w sieci

Nauczyciele mają poważny problem

W odniesieniu do obecnej sytuacją nauczyciele w tym roku zostali pozbawieni prawa do nie klasyfikacji najbardziej niesubordynowanych uczniów. Co więcej, Rzecznik Praw Dziecka podczas rozmowy z Radiem Zet apelował, aby w tym roku podnieść uczniom oceny plus jeden stopień, tak, aby każdy z nich mógł otrzymać promocję do następnej klasy.

Zatem wygląda na to, że rok szkolny 2019/2020 będzie dla wielu tym szczęśliwym. Niewątpliwie ostatnie tygodnie były dla uczniów sporym wyzwaniem, jednak prawdopodobnie zostanie to wynagrodzone pod koniec roku.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

uczniowie

Uczniowie w tym roku prawdopodobnie zostaną potraktowani ulgowo.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Policyjna akcja w Komorowie. Mężczyzna zabarykadował się w domu. Akcja antyterrorystów pod Warszawą
  2. Wicepremier powiedziała o wakacjach, nie ma już złudzeń. Nie jest dobrze
  3. 2-letnie dziecko zabiło matkę. Ojciec nie zdążył zareagować, porażające
  4. Panna Młoda została pobita na swoim weselu. Ciało 23-latki wyłowiono z jeziora
  5. Nie żyje Anna Luboń. Tragiczna wiadomość obiegła całą Polskę
  6. Rząd ogłasza nową epidemię. Wirus powrócił do DRK, nie żyją już 4 osoby

Źródło: kobieta.onet.pl