Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Nie wszyscy uczniowie będą musieli uczyć się z domu. Podano wyjątki, wiele Polek odetchnie z ulgą
Karol Osiński
Karol Osiński 05.11.2020 18:06

Nie wszyscy uczniowie będą musieli uczyć się z domu. Podano wyjątki, wiele Polek odetchnie z ulgą

zasiłek
fot. masterstudio /pixabay.com

Uczniowie starszych klas szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych jakiś czas temu przeszli na tryb nauki zdalnej. Teraz do tego grona dołączyli uczniowie klas 1-3. Część Polek będzie mogła odetchnąć z ulgą, ponieważ zasada nauki zdalnej nie będzie obowiązywać wszystkich. Ministerstwo Edukacji Narodowej podało wytyczne.

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że uczniowie szkół podstawowych w klasach od 1 do 3 przechodzą na tryb nauki zdalnej. Dla wielu z nas był to czarny scenariusz pod względem nadchodzących dni. Na szczęście część Polek poczuje ulgę, ponieważ ich pociechy w dalszym ciągu będą mogły uczyć się stacjonarnie.

Uczniowie zdalne nauczanie

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych rozpoczną tryb nauki zdalnej od poniedziałku 9 listopada 2020 roku. Z kolei w środę 4 listopada 2020 roku Prezes Rady Ministrów ogłosił, że z uwagi na narastające zagrożenie oraz rosnącą liczbę zachorowań na koronawirusa w Polsce, nauka zdalna dla uczniów klas 4-8 oraz szkół ponadpodstawowych została przedłużona do 29 listopada.

Ministerstwo Edukacji Narodowej podało informację, która bez wątpienia ucieszy wiele Polek. Okazuje się, że nie wszyscy uczniowie będą zmuszeni do nauki zdalnej. W oficjalnym komunikacie MEN można przeczytać – Nauka i opieka dla dzieci w przedszkolach, oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych formach wychowania przedszkolnego pozostaje bez zmian – podaje MEN.

W dalszym ciągu będzie istniała możliwość przejścia na inny tryb nauki, np. mieszany, gdzie część dzieci odbywa tryb nauki zdalnej, a inni stacjonarny, jednak tylko w przypadku wyrażenia zgody przez sanepid.

Ministerstwo Edukacji Narodowej poinformowało również, że stacjonarnie będą funkcjonowały także szkoły specjalne w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych i młodzieżowych ośrodkach socjoterapii. Dyrektorzy tego typu placówek będą mogli w tym czasie decydować o trybach nauczania.

  1. Sytuacja jest krytyczna. Anna Dymna na antenie TVN poinformowała o walce o życie
  2. Rząd w ostatniej chwili zmienił decyzję. Wiemy które dzieci pójdą w poniedziałek do szkoły
  3. Nie żyje gwiazda Polsatu. Wstrząsająca informacja o śmierci

Nauka zdalna dla uczniów niepełnosprawnych

Uczniowie, którzy ze względu na swoją niepełnosprawność lub warunki domowe nie mogą odbywać nauki zdalnej, będą podlegać obowiązkom organizacji nauczania stacjonarnego lub zdalnego w szkole.

Jest to bardzo dobra informacja dla wielu Polek. W wyniku przeprowadzonych badaniach przez panią Grażynę Mikołajczyk-Lerman z Uniwersytetu Łódzkiego w pracy pt. Kobiety i ich niepełnosprawne dzieci można dowiedzieć się, że – W większości badanych rodzin (powyżej 80%), najwięcej czasu z niepełnosprawnym dzieckiem spędza matka dziecka, w 21,3% w opiekę włącza się ojciec – czytamy. Zatem wiele z nas nie będzie musiało rezygnować z pracy.

Nauczyciele oraz inni pracownicy placówek oświatowych będą mieli możliwość oddelegowania do pracy z domu, pod warunkiem, że ich obecność nie będzie niezbędna do realizacji zadań na terenie placówki szkolnej.

MEN podało również informację, że do 29 listopada zdalnie ma się również odbywać nauka w szkołach zawodowych i innych tego typu placówkach. Zajęcia praktyczne mogą odbywać się zdalnie tylko w momencie, gdy pozwala to na realizację celów zawodowych ucznia.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Polskie Babcie dziś znowu staną w obronie praw człowieka. Przypominamy niezwykłe słowa wsparcia, które skierowały do kobiet
  2. Właśnie ogłosili zakaz, niestety, dotyczy też w Polaków. Zła wiadomość z zagranicy dla turystów i całej branży
  3. Czy Sylwester 2020 się odbędzie? Premier Morawiecki przekazał wiadomość dla obywateli
  4. Ostatni moment. Już za 2 dni nie będziemy mogli zrobić jednej rzeczy, nowe obostrzenia wchodzą w życie
  5. Za chwilę kierowcy złapią się za głowę, ministerstwo poinformowało o swoich planach. Nie będą zadowoleni
  6. Straty są ogromne, ale ubezpieczeń nie będzie. Znamy ostateczne stanowisko resortu rolnictwa
  7. Łatwo zepsuć smak najlepszych gołąbków 1 złą decyzją. Nawet pyszny farsz ich nie uratuje, chodzi o kapustę

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl, Grażyna Mikołajczyk-Lerman „Kobiety i ich niepełnosprawne dzieci”