Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Ukryte niecenzuralne określenia rządu w serialu „Klan”? Widzowie dopatrzyli się szczegółu
Karol Zaborowski
Karol Zaborowski 21.04.2021 16:04

Ukryte niecenzuralne określenia rządu w serialu „Klan”? Widzowie dopatrzyli się szczegółu

Klan: teorie internautów
Fot. TRICOLORS/EAST NEWS WARSZAWA. 07.10.2020 Konferencja Eurowizja Junior 2020 n/z: KURSKI JACEK

Widzowie serialu „Klan” dopatrzyli się pewnego szczegółu. Chodzi dokładnie o jedną z dekoracji, która według niektórych pokazuje niecenzuralne hasło ze Strajku Kobiet.

Strajk Kobiet bez wątpienia odbił się szerokim echem po polskich mediach. W internecie pojawiła się masa zdjęć, memów czy też filmów, na których uczestnicy protesty wykrzykują w rytm muzyki niecenzuralne hasło antyrządowe. Co ciekawe, widzowie serialu „Klan” dopatrzyli się go w jednej z dekoracji.

Hasło „****ć PIS” po Strajku Kobiet zaczęło żyć w przestrzeni internetowej własnym życiem. Jednak, aż trudno uwierzyć, że mogłoby się znaleźć w serialu emitowanym przez TVP.

Odcinek „Klanu” z antyrządowym przekazem

Całe zamieszanie wybuchło za sprawą dekoracji użytej w serialu. Chodzi dokładniej o tablicę, która wisiała na ścianie biura serialowego Igora Rutki, granego przez Zbigniewa Suszyńskiego.

Dostrzec na niej można 8 kulek. Pięć niebieskich na górze, a także 3 złote na dole. Internauci momentalnie podłapali temat i w mediach społecznościowych zaczęły się pojawiać zdjęcia felernej dekoracji.

Choć serial „Klan” ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników, to trudno uwierzyć, aby TVP przepuściło w swojej produkcji coś takiego.

Według niektórych jest to po prostu zbieg okoliczności, a internauci doszukują się ukrytego sensu tam, gdzie go nie ma. Inni natomiast są wręcz zachwyceni, tym co zobaczyli w serialu.

– Zawsze widziałam, że Klan to najlepszy serial – pisze jedna z internautek.

TVP znane jest z nieakceptowania sprzeciwu i obrażania władzy wśród swoich pracowników. Już nie raz można było usłyszeć, że ze stacją rozstały się osoby, które zbyt głośno mówiły o swoich poglądach.

Jak na razie stacja w żaden sposób nie odniosła się do tej sytuacji. Jednak można śmiało podejrzewać, że kadry ze scen, na których widać omawianą dekorację staną się prawdziwymi memami i mogą zostać wykorzystane jako banery podczas protestów w przyszłości.

zawsze widziałam że Klan to najlepszy serial ???? pic.twitter.com/gZDwhlXIVc

— ↯Queen in her natural environment↯ (@Luearity) April 20, 2021

Artykuły polecane przed redakcję Lelum:

Źródło: Radiozet.pl