Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > 4 typy upijania się. Którym jesteś?
Marzena Siarkiewicz
Marzena Siarkiewicz 31.08.2018 15:57

4 typy upijania się. Którym jesteś?

Fot. „Wilk z Wall Street”

Upijanie się może być bardzo przyjemne. Niestety nie zawsze. Poznajcie 4 sposoby reagowania na alkohol. Nie zawsze jest różowo. Co nie znaczy, że nie może tak być.

Każdy z nas ma w znajomych osobę, która upija się w powtarzalny, charakterystyczny sposób. Okazuje się, że to może się nie zmienić. Wybrany styl upijania może towarzyszyć nam do końca życia. To nie zawsze dobrze. Dlaczego?

Jakie są typy upijania się?

  1. Na Ernesta Hemingwaya – zazdrościmy. Ludzie z tej grupy upijają się z klasą. Znany pisarz mógł wypić morze alkoholu, a jednocześnie zachować twarz. Osoby, które upijają się w jego stylu, nie robią dziwnych rzeczy, nie kompromitują się. Zachowują nawet zdolność myślenia abstrakcyjnego. Też tak chcemy.
  2. Na Szalonego Profesora – nazwa pochodzi od bohatera powieści The Nutty Professor, który na co dzień jest nieśmiały, natomiast po wypiciu magicznej substancji staje się prawdziwą duszą towarzystwa. Osoby na które alkohol działa w ten sposób, z introwertyków przemieniają się w ekstrawertyków. Puszczają im także hamulce moralne.
  3. Na Mary Poppins – osoby takie po napojach wysokoprocentowych zachowują się bardzo przyjacielsko. Chcą wszystkim pomagać i są bardzo troskliwe.
  4. Na Mr Hyde’a – Najgorszy typ. Tacy ludzie po alkoholu robią się agresywni i wrogo nastawieni do otoczenia. Lepiej z nimi nie zadzierać. Osoby z tej grupy najczęściej popadają w alkoholizm.

Typy te to nie wymysł naszej redakcji, ale rzeczywistość. Amerykańscy naukowcy Uniwersytetu Missouri przebadali 400 osób, zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Na czym polegało badanie? Ochotnicy musieli wypełnić kwestionariusz osobowościowy. Dwa razy. Za pierwszym razem robili to na trzeźwo, natomiast kolejny – porządnie wstawieni. Na podstawie badania Amerykanie wyodrębnili 4 powyższe typy. Aż 40% badanych należy do typu pierwszego. Gdzie oni są?

Co myślicie o wynikach badań? Którym typem jesteście?

Upijanie się – ZOBACZ ZDJĘCIA:

Upijanie się

ZOBACZ TEŻ:

  1. Julia Wieniawa i Antek Królikowski. To KONIEC??
  2. Książę George już jesienią idzie na pierwszą lekcję BALETU!
  3. Ile razy w ciągu życia kochamy się? Zaskakujące statystki

źródło: logo24.pl