Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Straciła wzrok po użyciu 20-letniej maskary!
Barbara Ruppel
Barbara Ruppel 30.08.2018 14:33

Straciła wzrok po użyciu 20-letniej maskary!

utrata wzroku
Fot.pixabay.com @Bru-nO

Utrata wzroku podczas aplikowania mascary? Tak! Takie nieszczęście przytrafiło się mieszkance Australii, która nałożyła na rzęsy przeterminowaną o 20 lat mascarę.

Shirley Potter mieszkająca w Adelaide, w Australii chciała ładnie wyglądać podczas kolacji ze swoimi córkami. W tym celu wyjęła z szuflady długo nieużywany tusz do rzęs.

Utrata wzroku przez tusz do rzęs?

50-latka zaprosiła do swojego domu swoje dorosłe córki na uroczysty obiad. Przygotowując się do posiłku, nałożyła makijaż, a także z szuflady wyjęła swoją starą mascarę, której bardzo dawno nie używała. Nie przejęła się tym, że kosmetyk jest stary, ponieważ, jak sama przyznaje, nie wiedziała, że kosmetyki mają termin ważności.

Jak donosi brytyjski dziennik Daily Mail, następnego ranka mąż Australijki zauważył, że kobieta ma zaczerwienione oczy. Jeszcze tego samego dnia Shirley Potter zaczęła odczuwać duży ból w okolicy oczu oraz pieczenie. Kiedy kłopotliwe objawy nie chciały ustąpić, kobieta postanowiła udać się do szpitala.

Po zbadaniu oczu 50-latki lekarz stwierdził, że kobieta złapała poważną infekcję oczu, która jest nieodwracalna. W efekcie kobietę czeka utrata wzroku w ciągu trzech najbliższych lat. Czy możliwe jest, żeby zwykły przeterminowany kosmetyk mógł narobić tylu szkód? Okazuje się, że termin ważności produktów kosmetycznych jest niezwykle ważny, jednak niewiele osób zwraca na to uwagę. Utrata wzroku przez Shirley Potter może służyć jako przykład tego, jak bardzo należy zwracać uwagę na termin ważności kosmetyków.

Utrata wzroku, przeterminowane kosmetyki?

Jak często powinniśmy wymieniać dany kosmetyk? Większość produktów ma na opakowaniu datę przydatności liczoną od otwarcia (oznaczoną rysunkiem otwartego słoiczka wraz z datą miesięcy, np. 12M).

Tusz do rzęs powinien być wymieniany od 3 do 6 miesięcy od pierwszego użycia. Podkłady powinno się wymieniać po okresie 6-12 miesięcy. Natomiast szminek można używać nawet 2-3 lata.

Wiedzieliście, że utrata wzroku przez przeterminowaną mascarę jest możliwa? Jak często wymieniacie kosmetyki?

ZOBACZ ZDJĘCIE:

utrata wzroku

ZOBACZ TEŻ:

  1. 5 głupich powodów, dla których kobiety wychodzą za mąż
  2. 7 rzeczy, o których myśli kobieta podczas robienia ci dobrze
  3. Ile pić wina, żeby żyć długo i szczęśliwie?

źródło: dailymail.co.uk, independent.co.uk, zeberka.pl