Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed burzami: „Burze, ulewny deszcz, bardzo silny wiatr i lokalnie grad”
Adrianna Boryń
Adrianna Boryń 30.06.2021 17:25

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed burzami: „Burze, ulewny deszcz, bardzo silny wiatr i lokalnie grad”

pixabay.com

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa już zaczyna wysyłać SMSy z ostrzeżeniem do mieszkańców poszczególnych obszarów Polski gdzie prognozowane są obfite burze, a nawet grad. Służby ostrzegają przed porywistym wiatrem i każą zabezpieczyć rzeczy, które mogą zostać porwane przez silny podmuch.

Już dziś mieszkańcy niektórych obszarów Polski mogą spodziewać się burz i silnych opadów deszczu. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega.

Alert RCB

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa już zaczyna ostrzegać mieszkańców niektórych obszarów kraju przed burzami i gradem. W treści komunikatu czytamy:

Uwaga! Dziś i w nocy (30.05/01.07) burze, ulewny deszcz, bardzo silny wiatr i lokalnie grad. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr. Możliwe podtopienia.

Informacja o burzach pojawiła się również na oficjalnym profilu Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Z przekazanego komunikatu wynika, że najbardziej będzie padać w północno-zachodniej części kraju.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Na wspomnianym obszarze IMGW ogłosił 3. najwyższy stopień ostrzeżeń.

Pamiętajmy, że w czasie burzy najlepiej pozostać w domu. Jeżeli jesteś na zewnątrz, nie zatrzymuj się pod drzewem, ponieważ niektóre łatwo przewodzą elektryczność.

Unikaj również przebywania w pobliżu zbiorników wodnych. Jeżeli masz przy sobie jakieś urządzenia elektryczne, najlepiej je wyłącz.

Zobacz zdjęcie:

❗❗Uwaga Alert RCB❗❗
Uważajcie na burze, ulewny deszcz, bardzo silny wiatr i lokalnie grad.

Najbardziej padać będzie w północno-zachodniej części Polski, gdzie @IMGWmeteo wprowadził 3.najwyższy stopień ostrzeżeń. pic.twitter.com/4v9oFxwB0x

— Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (@RCB_RP) June 30, 2021

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

Tagi: burze pogoda RCB