Rozrywka.Lelum.pl

fot. kadr z serialu „Klan”

W „Klanie” grała zakonnicę, w życiu spotkała ją tragedia. Agnieszka Wosińska straciła ukochanego. „Choroba zaatakowała z ukrycia”

20 Listopada 2022

Autor tekstu:

Martyna Pałka

Agnieszka Wosińska największą popularność zawdzięcza roli Doroty Lubicz w kultowym serialu „Klan”. To właśnie postać charyzmatycznej zakonnicy przyniosła jej nieśmiertelną sympatię fanów. Mało kto jednak wie, jak wielką tragedię przeżyła znana aktorka. 

Agnieszka Wosińska największą popularność zawdzięcza roli Doroty Lubicz w kultowym serialu „Klan”. To właśnie postać charyzmatycznej zakonnicy przyniosła jej nieśmiertelną sympatię fanów. Mało kto jednak wie, jak wielką tragedię przeżyła znana aktorka. 

W przeciwieństwie do sukcesywnej kariery aktorskiej gwiazda nie może pochwalić się równie szczęśliwym życiem osobistym. Dwa lata temu przeżyła ogromną tragedię i pożegnała swojego ukochanego męża.

Kim jest Agnieszka Wosińska znana z serialu „Klan”?

Gwiazda pojawiła się w kultowej produkcji już na samym początku. Fani serialu „Klan” z pewnością doskonale pamiętają Dorotę Lubicz, która od czasu do czasu wracała do domu rodzinnego. Rola charyzmatycznej siostry zakonnej to jedna z wielu kreacji aktorskich, która przyniosła jej popularność.

Agnieszka Wosińska pojawiła się również w takich produkcjach jak „Moje córki krowy”, „Zabawa, zabawa”, „Belfer 2” czy „Papiery na szczęście”. Seriale to jednak niejedyne miejsce pracy gwiazdy, która świetnie odnajduje się również na deskach teatralnych. Od czasu ukończenia studiów związana jest z Teatrem Dramatycznym w Warszawie.

„Klan”: Agnieszka Wosińska przeżyła ogromną tragedię

Mało kto wie, że dwa lata temu gwiazda przeżyła prawdziwy dramat. Dorota Lubicz z serialu „Klan” pożegnała swojego ukochanego męża Pawła „Kelnera” Rozwadowskiego. Wokalista odszedł nagle i niespodziewanie 11 października 2020 roku w Warszawie. Mężczyzna pozostawił swoją pogrążoną w żałobie żonę i syna Mateusza.

Rok później aktorka zorganizowała specjalny koncert ku czci swojego zmarłego męża. Podczas uroczystego wydarzenia zdecydowała się nawet wykonać utwór „Rock na Bagnie”.

Cóż, planowaliśmy wspólną jesień życia, a dane nam było tylko szczęśliwe babie lato. Choroba zaatakowała z ukrycia. Pomyślcie o nim ciepło. Czuję, że Paweł jeszcze tutaj jest – wyznała Agnieszka Wosińska w jednym z wywiadów po śmierci ukochanego.

Zobacz, jak obecnie wygląda gwiazda:

Agnieszka Wosińska Klan

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

    1. Twoje dziecko ciągle choruje? Może popełniasz jeden błąd
    2. Nie jedz tego wieczorem. Jeśli się zapomnisz, możesz mieć problemy ze snem
    3. „Jestem gotowa na więcej”. Katarzyna Cichopek przekroczyła swoje granice, obiecała to swojemu synowi

 

Tagi:

Podobne artykuły

Programy

"To był prawdziwy koszmar". Uczestniczka programu "Totalne remonty Szelągowskiej" ujawniła, co przeżyła podczas nagrywania odcinka
Czytaj więcej >

Programy

Zachowanie uczestnika "Milionerów" rozwścieczyło widzów. "Takie głąby są sędziami"
Czytaj więcej >

Programy

Jarek Mergner z "Chłopaków do wzięcia" wziął się za siebie. Ma mocną zasadę "Facet musi być..."
Czytaj więcej >

Programy

Sroga sytuacja w "Milionerach". Uczestniczka odpadła z programu przez podstępne pytanie
Czytaj więcej >

Programy

Magda Gessler usiadła przy stoliku, nagle rozległ się krzyk. „Wzywać straż pożarną”
Czytaj więcej >

Programy

Emilia Korolczuk zerwała się w środku nocy. Niestety, na pomoc było już za późno
Czytaj więcej >
Martyna Pałka

Optymistka z mnóstwem pomysłów i masą pozytywnej energii. Z wykształcenia absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Z zaciekawieniem śledzę wszystkie wydarzenia na świecie i w mediach społecznościowych. Interesuję się psychologią, radiem, muzyką i zdrowym odżywianiem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]