Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > W „Wiadomościach” TVP uderzyli w Donalda Tuska
Kamil Olek
Kamil Olek 22.08.2021 19:11

W „Wiadomościach” TVP uderzyli w Donalda Tuska

Donald Tusk
screen / Platforma Obywatelska / Facebook

Od momentu powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki „Wiadomości” TVP poświęcają osobie byłego premiera niemal każde wydanie serwisu. Redaktorzy telewizji publicznej prześcigają się w łączeniu nie do końca pasujących do siebie faktów, czego celem jest „wyprodukowanie” alternatywnej wizji otaczającej nas rzeczywistości. Tym razem Telewizja Polska po raz kolejny użyła wyrwanej z kontekstu wypowiedzi lidera PO, okraszonej dodatkowo osobliwym sondażem.

Donald Tusk „bohaterem” Telewizji Polskiej. Znowu

Niedawna analiza Press-Service – firmy specjalizującej się w monitoringu mediów – wykazała, że programy informacyjne TVP przedstawiają byłego przewodniczącego Rady Europejskiej prawie wyłącznie źle, wyjątkowo rzadko neutralnie, pozytywnie zaś… wcale. Obraz Tuska wykreowany w ostatnim wydaniu „Wiadomości” nie powinien więc dziwić.

Tym razem odniesiono się do zdania, które były szef rządu wygłosił podczas spotkania z wyborcami w Nakle nad Notecią.

Urodzenie dziecka, nie mówiąc już o dwójce, trójce, czwórce, to jest demograficznie fajna rzecz, ale jakże często to jest udręka na najbliższe 20 lat życia – powiedział wtedy.

Fragment był częścią szerszej wypowiedzi. Tusk mówił między innymi o powodach osławionej już „udręki”.

– [Udręka – przyp. red.] bo nie ma wsparcia, bo mąż jest przekonany, że jest OK, kiedy żona zaiwania od rana do wieczora, a on ma wzory postępowania, od samej góry począwszy – dodał szef Europejskiej Partii Ludowej.

W związku ze słowami byłego premiera „Wiadomości” wykorzystały sondaż przeprowadzony na zlecenie… portalu internetowego braci Karnowskich – wpolityce.pl. Respondentów zapytano, z którym stwierdzeniem dotyczącym macierzyństwa zgadzają się najbardziej. 87% miało wskazać „radość i szczęście”, 13% zaś – „udrękę i cierpienie”. Całość uzupełnił materiał zatytułowany „Donald Tusk wbrew opinii większości Polaków”.

Warto dodać, że zatrudniona pracownia nie posiada certyfikatu Organizacji Firm Badania Opinii i Rynku, jej właścicielem jest zaś… prezes Fundacji Mamy i Taty.

Źródło: Wprost, Gazeta.pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
  3. Katarzyna Dowbor w żałobie. Poinformowała o śmierci bliskiej osoby