Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Ważne zmiany dla wszystkich wiernych. Mogą się zdziwić po wejściu do Kościoła
Adrianna Boryń
Adrianna Boryń 13.06.2021 12:11

Ważne zmiany dla wszystkich wiernych. Mogą się zdziwić po wejściu do Kościoła

fot. unsplash.com

Od dziś wchodzą w życie ważne zmiany dla wszystkich wiernych. Już od niedzieli w kościołach i innych miejscach kultu limit miejsc, które mogą być zajęte wynosi 50 %. Zatem już dziś w kościele możemy spodziewać się zdecydowanie większej ilości osób niż dotychczas.

Sytuacja w Polsce z tygodnia na tydzień ulega zmianie. Sukcesywnie żegnamy kolejne obostrzenia, tym samym przybliżając się do normalności. Od dziś zwiększona została również liczba miejsc, które mogą być zajęte w kościele i innych miejscach kultu.

Ważne zmiany

Wierni przekraczający dziś próg kościoła czy innej świątyni mogą być zaskoczeni zastanym widokiem. Po wielu miesiącach bowiem liczba osób mogących uczestniczyć w nabożeństwach została zwiększona. Od dziś maksymalna liczba miejsc zajętych może wynosić połowę.

O tych ważnych zmianach poinformował w czwartek Premier Mateusz Morawiecki ku uciesze wielu przedstawicieli Kościoła.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki podziękował Premierowi za podjętą decyzję.

Jednak to nie jedyne zmiany, które zostały ogłoszone 13 czerwca. Z przekazywanych informacji wynika także, że od 26 czerwca obłożenie w kościołach i miejscach kultu zostanie zwiększone do 75%.

Oprócz tego, od 26 czerwca zostanie wznowiona działalność między innymi siłowni, czy klubów fitness. Jest jednak jeden warunek, liczba uczestników nie może przekraczać 1 osoby na 10 m2.

Na ten moment w Polsce liczba wszystkich potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem wynosi około 2,88 mln. Grupę 2,65 mln osób stanowią ozdrowieńcy. Odnotowano także aż 74 562 zgonów.

Zobacz zdjęcie:

???? Dzienny raport o #koronawirus. pic.twitter.com/W8XRyVqDWO

— Ministerstwo Zdrowia (@MZ_GOV_PL) June 13, 2021

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: polsatnews.pl, radiozet.pl