Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Wesele w spodniach? Katarzyna wybrała spodnie i wzbudziła kontrowersje
Marta Kulik
Marta Kulik 02.09.2019 12:41

Wesele w spodniach? Katarzyna wybrała spodnie i wzbudziła kontrowersje

ślub
Fot.styledumonde.com

Wesele to ważne wydarzenie nie tylko dla pary młodej, ale też dla gości, którzy muszą wybrać odpowiedni strój na tę okazję. Do redakcji lelum.pl trafił list, którego autorka wybrała się na ślub w spodniach. Wzbudziło to wiele kontrowersji i spotkało się krytyką. Co ubrać na wesele? Czy spodnie to zły wybór? O zdanie zapytaliśmy ekspertkę, Joannę Horodyńską.

Wesele to wydarzenie, które wymaga nienagannego wyglądu. Dla panów standardem są garnitury, a dla pań eleganckie sukienki. Czy wpada złamać te zasady? Zdecydowała się na to jedna z naszych czytelniczek, Katarzyna. Założyła spodnie na wesele i wywołała burzę. Czy słusznie?

Spodnie na wesele. Zły pomysł?

Katarzyna napisała, że miała duży problem ze znalezieniem odpowiedniej sukienki na wesele kuzynki. W końcu, po długich i bezowocnych poszukiwaniach, zdecydowała się na szerokie, beżowe spodnie i marynarkę w tym samym kolorze. Wydawało jej się, że wygląda elegancko i stosownie do okazji.

– Mam 30 lat. Wybrałam jasny, bezpieczny kolor, który nie rzuca się w oczy. Do tego wszystko było bardzo szykowne, za same spodnie zapłaciłam 300 złotych. Już w kościele zauważyłam, że rodzina dziwnie na mnie patrzy. Wydawało mi się, że może to dlatego, że dawno się widzieliśmy. Na weselu poznałam prawdę. Usłyszałam jak dwie, młodsze kuzynki rozmawiają na mój temat. Mówiły, że chyba nie było mnie stać na sukienkę! Jedna z ciotek wprost powiedziała mi, że na ślub nie zakłada się spodni. Czułam się okropnie — pisze Katarzyna.

Czytelniczka dodaje, że nie mogła się dobrze bawić, bo czuła, że jest wytykana palcami. Wydała dużo pieniędzy na ubranie i na fryzjera, który wykonał eleganckie upięcie. Tylko jedna osoba pochwaliła jej stylizację, ale to nie poprawiło jej nastroju.

Co ubrać na wesele?

Na wesele należy ubrać sukienkę, która nie będzie zbyt odważna-wydawać by się mogło, że to jedyne słuszne rozwiązanie. Jednak wraz ze zmianami w świecie mody zmieniają się też zwyczaje dotyczące ślubów. Coraz częściej kobiety decydują się bardziej zwiewne, lekkie sukienki, kombinezony czy spodnie. Czy Katarzyna źle postąpiła, zakładając spodnie na wesele?

-Uznaję takie rozwiązanie. Być może jest to przekraczanie pewnej granicy, natomiast, jeżeli to nadal będzie w formie eleganckiej, to dlaczego nie? Może to być garnitur z bluzką związaną kokardą, które nadal są na czasie — powiedziała Joanna Horodyńska dla lelum.pl.

Jeśli już decydujemy się na spodnie, jaki kolor wybrać? W rozmowie z lelum.pl, Joanna Horodyńska poleciła, aby były to jasne kolory. Zdecydowanie radzi unikać kolorów takich jak: czerń, granat, czerwień czy fuksja. Te, które nie są krzykliwe, możemy bez obaw wziąć pod uwagę.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

wesele

Czy sukienka to nadaj jedyny wybór, jeśli chodzi o wesele?

wesele

Spodnie coraz częściej pojawiają się na weselach. Ważne jest, aby wybierać kolory, które nie rzucają się w oczy.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Najdroższy pies na świecie. Trudno uwierzyć, że tyle na niego wydano
  2. Pani Irenka od 30 lat nie je mięsa. ”Mam 93 lata i nie mam na co umrzeć”
  3. Nastolatka wysłała mamie zdjęcie swojego pokoju. Kobieta zauważyła jeden niepokojący szczegół
  4. Miała dość bałaganu męża. By go zawstydzić, założyła konto, które podbija Instagram
  5. Oświadczył się pięknej kobiecie. Nie wiedział, że od 12 lat jest już jego żoną
  6. Agnieszka Woźniak-Starak właśnie podjęła ważną decyzję. Ogłoszoną ją w TVN
  7. Niestety, nie dopilnowano bezpieczeństwa w trakcie koncertu. Doda spadła z dużej wysokości, urwała się barierka