Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Rewelacyjna wiadomość dla wielu Polaków. Dostaną więcej pieniędzy, czekali już od kilku lat
Joanna Szwalikowska
Joanna Szwalikowska 08.09.2020 11:58

Rewelacyjna wiadomość dla wielu Polaków. Dostaną więcej pieniędzy, czekali już od kilku lat

obostrzenia
fot. lelum.pl

Wspaniała wiadomość dla emerytów. Już w przyszłym roku podwyżka minimalnej emerytury

Rewelacyjna wiadomość dla tysięcy Polaków już niedługo stanie się rzeczywistością. Od przyszłego roku wiele osób może liczyć na dodatkowy zastrzyk gotówki. Takie wieści z pewnością sprawią radość osobom, które od dawna oczekiwały na ten wspaniały moment.

  1. Przypadkiem znalazł zdjęcie w torebce żony. Kiedy je zobaczył, wybiegł z krzykiem na ulicę
  2. Nieoczekiwane zmiany tuż przed premierą The Voice of Poland. Fani będą zdezorientowani

Wiadomość, na którą czekało wielu Polaków. Już niedługo tysiące z nich będzie mogło liczyć na dodatkowe pieniądze. Kto może liczyć na dodatkowy zastrzyk gotówki?

Dobraw wiadomość dotyczy seniorów. Już od przyszłego roku minimalna emerytura wzrośnie o 50 zł, przekazuje portal se.pl. To oznacza, że wyniesie ona 1250 złotych brutto. Wielu emerytów od dawna oczekiwało na tę podwyżkę. Nie jest ona, co prawda, spektakularnie wysoka. Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej przekazał, że możliwości budżetowe w tym momencie nie pozwalają na większą pomoc dla seniorów.

Już w maju 2021 roku miliony seniorów otrzyma trzynastą emeryturę, której wysokość będzie odpowiadała najniższemu świadczeniu emerytalnemu, czyli 1250 złotych brutto. Obecnie w sejmie trwają także prace nad ustawą, dzięki której miałyby zostać wypłacone również czternaste emerytury. Mają je otrzymać osoby, które otrzymują emeryturę do 2400 złotych brutto. W przypadku gdy będą one wyższe, świadczenie zostanie odpowiednio pomniejszone.

Seniorzy nie są do końca usatysfakcjonowani podwyżkami

– Chcemy, żeby najniższe emerytury, tak jak do tej pory, wzrastały. Szczególnie najbiedniejszym seniorom trzeba pomagać i robimy to konsekwentnie. W tym roku podnieśliśmy minimalną emeryturę do 1200 zł, a w przyszłym będzie to już 1250 zł. Chciałoby się oczywiście więcej, ale możliwości budżetowe są, jakie są – przekazał wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed w rozmowie z „Super Expressem”. Jak się okazuje, seniorzy wcale nie są tak bardzo zadowoleni z podwyżki, jak mogłoby się wydawać.

– Dobrze, że rośnie minimalna emerytura, ale chciałoby się, żeby rosła więcej i wynosiła w 2021 roku chociaż 1300 zł. Potrzeby seniorów są przecież bardzo duże – skomentowała w rozmowie z „Super Expressem” szefowa Związku Emerytów i Rencistów, dr Elżbieta Ostrowska.

Już w przyszłym roku emerytura minimalna wzrośnie do 1250 złotych brutto.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nagła zmiana już od dzisiaj w całej Polsce. Rząd podjął decyzję, nie ma odwrotu
  2. Są ofiary śmiertelne. Uderzył potężny żywioł. Wielka siła. Wiadomości ze świata
  3. Ojciec zabrał trójkę dzieci i ruszył z nimi do lasu. Kiedy ich odnaleziono, na jaw wyszła porażająca prawda
  4. Edyta Zając opowiedziała o rozwodzie. Rozstanie z Jakubem Rzeźniczakiem nie było dla niej łatwe
  5. Pamiętacie Weronikę ze ”Złotopolskich”? Nagle zniknęła, o jej odejściu krążyły legendy, a prawda wyszła na jaw dopiero po latach
  6. Kelner wprawił Rodowicz w osłupienie. Od razu chwyciła za aparat

Źródło: se.pl