Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Wiadomość dla wiernych. Archidiecezja lubelska podjęła decyzję dot. „kolędy”
Kamil Olek
Kamil Olek 01.12.2021 09:54

Wiadomość dla wiernych. Archidiecezja lubelska podjęła decyzję dot. „kolędy”

liczenie wiernych
Photo by Josh Applegate on Unsplash

W związku z niepewną sytuacją pandemiczną w Polsce poszczególne parafie podejmują już decyzję w sprawie corocznej wizyty duszpasterskiej w domach wiernych, znanej powszechnie jako „kolęda”. Nie wszędzie odbędzie się ona jednak w tradycyjnej formie. Oświadczenie w sprawie wydała między innymi archidiecezja lubelska.

„Kolęda” w Lublinie. Jest decyzja

Przypomnijmy, że przed rokiem zdecydowana większość diecezji zdecydowała o odwołaniu wizyt duchownych w domach. Część z nich zorganizowała zamiast tego specjalne nabożeństwa z udziałem mieszkańców konkretnych ulic czy miejscowości, w innych zaś „kolęda” mogła odbyć się indywidualnie, na specjalne życzenie.

Ubiegłoroczną „tradycję” i teraz kontynuować będzie między innymi archidiecezja lubelska. Kuria tejże przekazała wiernym specjalny komunikat, dotyczący organizacji przedsięwzięcia.

– W związku z aktualną sytuacją epidemiczną, mając na względzie bezpieczeństwo zarówno wiernych, jak i duszpasterzy, w tym roku nie będzie w archidiecezji lubelskiej wizyty duszpasterskiej zwanej „kolędą” – napisano.

Rzecznik kurii Adam Jaszcz przekazał jednak, że tradycyjną formę mają zastąpić nabożeństwa grupowe oraz indywidualne wizyty.

– Nie wykluczamy jednak posługi pobłogosławienia nowych domów na specjalne zaproszenie rodziny i oczywiście odwiedzania chorych – powiedział.

Nie wiadomo jeszcze, czy „kolęda” w podobnej formie odbędzie się także w innych polskich diecezjach.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

1. Ruszyły najlepsze promocje roku. Warto się pospieszyć
2. Totalny hit w Pepco za 20 zł. Pojawił się produkt, na który poluje miliony Polek
3. Kurdej-Szatan nagle przerwała milczenie. Niepojęte, co właśnie dzieje się w sieci

Tagi: kolęda