Rozrywka.Lelum.pl > Programy > Widzowie kochali Weronikę ze "Złotopolskich", a w kuluarach szeptano za jej plecami. Kariera Agnieszki Sitek legła w gruzach
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 24.05.2023 17:57

Widzowie kochali Weronikę ze "Złotopolskich", a w kuluarach szeptano za jej plecami. Kariera Agnieszki Sitek legła w gruzach

Agnieszka Sitek
fot. kadr z serialu "Złotopolscy"

Kariera Agnieszki Sitek zapowiadała się bardzo obiecująco, nikt nie przewidział, jak przykry będzie jej finał. Młoda aktorka musiała zmierzyć się z plotkami na swój temat. Tamten etap odbił się na jej późniejszym życiu. 

Czym dziś zajmuje się Agnieszka Sitek? Czy dalej próbuje swoich sił w show-biznesie? Fani zastanawiają się, kiedy ponownie będą mieli okazję zobaczyć ją na wielkim ekranie. 

Jak Agnieszka Sitek znalazła się w uwielbianym serialu Polaków?

Agnieszka Sitek urodziła się w 1973 roku, w Łodzi. Gdy ukończyła liceum, szybko przeniosła się do Warszawy, gdzie podjęła się nauki w Akademii Teatralnej w Warszawie. Po ukończeniu grała w Teatrze Komedia w Warszawie, a także w Bydgoszczy. Niecały rok później udało jej się wygrać casting, przez co trafiła do obsady “Złotopolskich”, uwielbianego serialu wszystkich Polaków. Ta rola pozwoliła jej rozwinąć skrzydła, jednak, z drugiej strony, stała się początkiem końca jej kariery.

– Nie sądziłam, że rola tak urośnie. W pierwszych odcinkach Weronika była postacią drugoplanową. Była w ciąży z Mirkiem Gabrielem. Scenarzysta wspomniał, że być może urodzi bliźnięta. Tyle o niej wiedziałam – wspominała Agnieszka Sitek o roli Weroniki w serialu “Złotopolscy”, w wywiadzie z „Gazetą Wyborczą”.

Nie żyje Bronisław Surmiak. Aktor był znany z wielu popularnych produkcji, miał 89 lat

Kariera Agnieszka Sitek rozwinęła się dzięki grze w "Złotopoliskich"

Agnieszka Sitek tworzyła w serialu “Złotopolscy” parę z Mirkiem Gabrielem. Gdy historia serialowego małżeństwa się skomplikowała, scenarzyści zdecydowali się połączyć Weronikę z Waldkiem, co nie do końca spodobało się widowni. Woleli oni historię Weroniki jako porzuconej kobiety w ciąży, z którą łatwiej było im się utożsamiać. Gdy bohaterka szczęśliwie się zakochała, zaczęto zarzucać jej, że nie zakończyła przecież oficjalnie pierwszego małżeństwa. Mimo głosów krytyki, rola Agnieszki Sitek w serialu przybierała na znaczeniu.

– Weronika zaczęła się pojawiać na planie częściej. Wtedy nabrałam obaw. Uspokoił mnie pan Henryk Machalica. Uświadomił mi, że ma to też dobre strony. Przestanę być osobą anonimową i ode mnie będzie zależało, co z tym zrobię. A Weronika stała się symbolem kobiety porzuconej, samotnie wychowującej dzieci – opowiadała aktorka.

Rola Weroniki stale się rozwijała, bohaterka mierzyła się na ekranie z różnymi przeciwnościami, takimi jak np. załamanie nerwowe. Mimo to 370 odcinek serialu był dla Agnieszki Sitek ostatnim. Dlaczego tak się stało?

Odkąd Agnieszka Sitek odeszła ze "Złotopolskich", nie wiadomo o niej zbyt dużo

O Agnieszce Sitek zaczęły szerzyć się złośliwe plotki. Ponoć łączyły ją złe relacje z produkcją, do których przyczynił się jej trudny charakter. Mówiono o niej, że ma wahania nastrojów, jest kapryśna i humorzasta.

– Zrezygnowałam z roli po długiej rozmowie z nieżyjącym już Marianem Terleckim, ówczesnym współproducentem serialu. Rozmowa dotyczyła głównie planów związanych z rozwojem mojej postaci oraz wyrazu artystycznego. Nie finansów. Ktoś “życzliwy” zrobił z tej całej sytuacji newsa. Kilku dziennikarzy go podchwyciło i tak już zostało – opowiedziała Agnieszka Sitek w rozmowie z „Życiem na gorąco”. Nieco później wystosowała do mediów pismo, w którym oświadczyła, że jej odejście z serialu było związane z „chęcią rozwoju na innej ścieżce zawodowej”.

Obecnie Agnieszka Sitek nie udziela wielu wywiadów. O jej życiu praktycznym ciężko jest doszukać się jakichkolwiek informacji. Tak samo trudno jest przewidzieć, czy jeszcze kiedyś będziemy mieli szanse zobaczyć ją w nowej roli.W 2020 roku wzięła udział w “Wielkim Teście TVP o Karnawale”. Był to ostatni raz, gdy aktorka zdecydowała się pokazać gdzieś publicznie. Od tego czasu ciężko namierzyć ją w świecie show-biznesu. W tym roku skończy 50 lat.

Agnieszka Sitek
fot. kadr z serialu "Złotopolscy"
Tagi: złotopolscy