Rozrywka.Lelum.pl

Fot. Youtube.com/ Clean My Space

Większość ludzi źle korzysta z pralki. Ekspertka wskazała błędy przy robieniu prania

27 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Michał Fitz

Pranie to podstawowa czynność sprzątająca, której każdy z nas uczy się już w dzieciństwie. Niekiedy nawet kilkulatki wiedzą, jak je zrobić. Czy aby na pewno? Okazuje się, że większość osób popełnia mocno utrwalone błędy w trakcie prania.

Pranie to podstawowa czynność sprzątająca, której każdy z nas uczy się już w dzieciństwie. Niekiedy nawet kilkulatki wiedzą, jak je zrobić. Czy aby na pewno? Okazuje się, że większość osób popełnia mocno utrwalone błędy w trakcie prania.

Tak przynajmniej twierdzi Melissa Maker, youtuberka, która prowadzi kanał, na którym opowiada o efektywnych metodach sprzątania.

Jak powinno się robić pranie?

Melissa podzieliła swój film dotyczący prania na kilka segmentów, w których omawia popularne błędy i ich rozwiązania. Stwierdza chociażby, że niepotrzebnie pierze się w gorącej wodzie, bo ona wcale nie usprawnia usuwania zabrudzeń, za to zwiększa ryzyko skurczenia się materiału.

Warto jednak zwrócić uwagę, że pranie w gorącej wodzie, choć może działać gorzej na materiał, na pewno chroni nasze zdrowie. Mówi się bowiem, że w pralce mogą wytwarzać się bakterie, gdy woda nie przekracza 60 stopni Celsjusza. Warto więc uważać z temperaturą i znaleźć złoty środek.

Melissa zwróciła też uwagę na to, jak ludzie używają detergentu. Zaznacza, że większość z nich wlewa go zdecydowanie za dużo, co też wpływa niekorzystnie na jakość tkaniny, z której wykonane są ubrania. W większości przypadków tego specyfiku potrzeba naprawdę niewiele.

Jak uniknąć pomarszczonych ubrań po praniu?

Melissa w swoim filmiku radzi też, w jaki sposób można uniknąć mocno pomarszczonych w praniu ubrań. Tutaj rozwiązanie też jest banalnie proste. Należy po prostu czujnie nasłuchiwać pralki i wyjąć ubrania natychmiast po skończonym praniu.

Melissa tłumaczy, że nasiąknięte ubrania są cięższe, a gdy pralka przestaje się kręcić, te po prostu dociskają się wzajemnie w bębnie, przez co dochodzi do ich pomarszczenia. Można ten efekt zminimalizować szybką reakcją. Dodatkowo pomocne będzie strzepnięcie ubrań przed rozwieszeniem ich. Wówczas niektórych elementów garderoby, chociażby t-shirtów, nie trzeba później nawet prasować.

Zobacz post:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Przeraźliwy krzyk i krew w PnŚ, nagle zakończono transmisję. O tym wydaniu nigdy nie zapomnimy
  2. Weszła do kościoła i dopuściła się porażającego czynu. Parafia pilnie szuka kobiety
  3. Cleo zdradziła, dlaczego zawsze nosi spięte włosy. Powód zdumiewa

Źródło: Wirtualna Polska

Tagi:

Podobne artykuły

Nowości

Najpierw informacja o śmierci, teraz kolejne złe wieści. Słowa pracownicy baru z "Kuchennych rewolucji" niepokoją
Czytaj więcej >

Nowości

Dramat bohatera "Chłopaków do wzięcia", od dziecka żył w cieniu wyniszczającej choroby
Czytaj więcej >

Nowości

Przykry widok. Bożena z "Sanatorium miłości" nie odnalazła szczęścia po programie. Gorzkie słowa o miłości
Czytaj więcej >

Nowości

Smutek i wielkie pożegnanie. Widzowie nie mogą przeżyć odejścia gwiazdy Hell’s Kitchen
Czytaj więcej >

Nowości

Majka Jeżowska była na weselu Agaty Młynarskiej. Po 9 latach ujawniła, co tam się działo
Czytaj więcej >

Nowości

Wiadomo, gdzie teraz przebywa Marta Kubacka. Żona Dawida Kubackiego jest pod opieką najlepszych lekarzy
Czytaj więcej >
Michał Fitz

Geodeta z wykształcenia, z pasji dziennikarz. Interesuję się piłką nożną, muzyką i wszystkim, co jest w stanie mnie rozbawić. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]